مقالات

هیدروتین تراپی مو چیست و چه فوایدی دارد؟

هیدروتین تراپی مو چیست و چه فوایدی دارد

هیدروتین تراپی مو چیست؟ هیدروژن تراپی مو چیست و چه کاربردی دارد؟ به انواع روش‌های پروتئینه و ویتامینه کردن مو، تراپی مو می‌گویند. روش‌های انجام تراپی مو بسیار متفاوت است. به طور کلی نتیجه این روشها به احیای مو و بازیابی سلامت موهای آسیب دیده کمک می‌کند. یکی از روش‌های تراپی مو به نام هیدروتین تراپی معروف است. این فرآیند به با استفاده از مواد مخصوص در آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی انجام می‌شود. مهمترین هدف از انجام هیدروتین تراپی مو آبرسانی، احیا و صافی مو است. با ما در این مطلب از سایت شاهانو مرجع عرضه تخصصی محصولات تخصصی پوست و مو همراه شوید تا پاسخ مناسبی به پرسش هیدروتین تراپی چیست؟ ارائه دهیم.

هیدروتین تراپی مو چیست؟

هیدروتین تراپی فرآیندی جدید برای احیا و صافی مو به صورت همزمان می‌باشد. در روش هیدروتین تراپی با استفاده از مواد مخصوص فرآیند آبرسانی موها انجام می‌شود. مهمترین ویژگی مواد هیدروتین مو کلاژن سازی و جوانسازی مو است. روش هیدروتین تراپی برای صافی موهای فر و مجعد نیز کاربرد دارد.

مزایای هیدروتین تراپی مو چیست؟

 مواد هیدروتین با تکنیک خاصی در ساقه مو نفوذ پیدا می‌کند و باعث استحکام و تقویت بیشتر موها می‌شود. هیدروتین تراپی نیز مانند سایر روش‌های تراپی، فواید و مزایای زیادی برای مو دارد. از مهم‌ترین فواید هیدروتین تراپی می‌توان به بهبود گردش خون در پوست سر، اکسیژن رسانی به مو، آبرسانی مو و غیره اشاره کرد. همچنین این مواد قابلیت کشسانی موهای بسیار آسیب دیده را از بین می‌برد.

مزایای هیدروتین تراپی مو چیست؟

چه کسانی نیاز به هیدروتین تراپی مو دارند؟

افرادی که دارای موهای فر، وز و مجعد هستند و به دنبال روشی برای صافی موهای خود می‌گردند می‌توانند از هیدروتین تراپی استفاده کنند. همچنین این روش به کسانی که دارای موهای آسیب دیده هستند نیز توصیه می‌شود.

فرق هیدروتین و کراتین مو چیست؟

روش هیدروتین تراپی از چند نظر نیز به کراتینه کردن مو نزدیک است. مثلاً در هر دو روش موهای آسیب دیده احیا و بازسازی می‌شود. پاسخ سوال مهمترین تفاوت کراتین مو و هیدروتین تراپی مو چیست؟ در کاربرد این روش‌ها برای انواع مو می‌باشد. در واقع هیدروتین تراپی برای موهایی که بر اثر دکلره و مواد شیمیایی آسیب شدیدی دیده اند به طوری که کراتین دیگر روی آن تاثیری ندارد استفاده می‌شود. در حالی که روش کراتین برای صافی و احیای موهای نه چندان آسیب دیده کاربرد دارد. می‌توان گفت هیدروتین نوعی کراتین تخصصی می‌باشد. کراتین‌های معمولی اثر صافی و ماندگاری بر مو ایجاد می‌کند اما هیدروتین‌ها علاوه بر صافی به موها درخشش و زیبایی نیز هدیه می‌دهند.

تفاوت کراتینه با روش هیدروتین تراپی مو چیست؟

دستگاه نانو استیم برای هیدروژن تراپی مو چیست؟

شاید هنگامی که به سالن‌های زیبایی مراجعه می‌کنید نام دستگاه نانو استیم یا دستگاه هیدروژن رسان به گوشتان خورده باشد یا حتی فرایند هیدروژن تراپی با این دستگاه را از نزدیک دیده باشید. در سالن‌های زیبایی مجهز، دستگاه هیدروژن رسان کاربرد موثری در لاین خدمات مو دارد. این دستگاه با نام دستگاه هیدروژن رسان مو یا اکسیژن تراپی مو نیز شناخته می‌شود.

دستگاه هیدروژن ساز یا نانو استیم، با ریز کردن ساختار محلول هایی چون پلکس و نفوذ آن در سلول‌های مو، باعث احیا، ترمیم و بازسازی بافت موها می‌شود. استفاده از تکنولوژی نور آبی در این دستگاه به جذب مواد کراتین، بوتاکس مو و غیره در موی خانم‌ها و آقایان کمک زیادی می‌کند.

مکانیزم دستگاه هیدروژن تراپی چگونه است؟

مکانیزم دستگاه هیدروژن تراپی یا نانو استیم بدین صورت است که دستگاه با استفاده از تکنولوژی نانو فیلترینگ و تحت فشار معین ۳.۳ اتمسفر، مولکول‌های آب را به قطرات ریزی تا ۲۶/۰ میلیمتر می‌شکند. سپس با فرآیند آنیون سازی و گرمای بخار قطرات ریز شده در عمق یک نانومتری کوتیکول و کورتکس مو نفوذ می‌کند. گرمای ایجاد شده در این فرایند کمک می‌کند انواع محصولات درمانی و مراقبتی مو مانند ریباندینگ، کراتین، بوتاکس، رنگ و دکلره تثبیت شود و ماندگاری بیشتری داشته باشد.

مکانیزم دستگاه هیدروژن تراپی چگونه است؟

مواد هیدروژن تراپی چیست؟

برای تاثیر روش‌های تراپی از انواع ویتامین ها، مواد معدنی، پروتئین ها، کاندیشنرهای آبرسان و غیره استفاده می‌شود. این مواد به صورت ترکیبی به ساقه مو تزریق می‌شود؛ در نتیجه کوتیکول مو تغذیه و  مو استحکام بیشتری پیدا می‌کند. البته اگر ریزش موی شما ارثی است حتماً باید برای درمان آن به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید. استفاده از روش‌های تراپی مانند آبرسانی و غیره در این شرایط ممکن است چندان کاربردی برای شما نداشته باشد.

ویژگی بهترین مواد هیدروتین تراپی چیست؟

هنگام خرید مواد هیدروتین تراپی حتماً به ترکیبات آن دقت کنید. اسیدهای آمینه موجود در مواد هیدروتین و پروتئین باعث جوانی و جلوگیری از پیری زودرس می‌شود. نتیجه استفاده از این مواد داشتن موهایی با حجم کنترل شده، درخشان و بدون موخوره است. از طرفی بهترین محصولات صافی هیدروتین حدود یک تا یک تا یک ونیم سال ماندگار است. به طور کلی اگر می‌خواهید از مواد هیدروتین برای ترمیم موهای خود استفاده کنید بهتر است محصولی انتخاب کنید که دارای ویژگی‌های زیر باشد:

 •  قابلیت ترمیم فیبرمو
 • ماندگاری زیاد
 • دارای مواد ارگانیک
 • خاصیت جوانسازی مو
 • بدون مواد مضر و عامل فرمالدهید
 • احیای کراتین از دست رفته مو

ویژگی بهترین مواد هیدروتین تراپی چیست

لزوم استفاده از روش هیدروتین تراپی مو چیست؟

تاثیر مو بر زیبایی و دلنشینی چهره افراد بر کسی پوشیده نیست! علاوه بر اینکه داشتن موهایی سالم و زیبا همیشه به افزایش اعتماد به نفس درونی افراد کمک می‌کند اما به هر حال مو نیز در معرض آسیب‌های زیادی قرار دارد. تاثیر مواد شیمیایی رنگ مو، انواع لوازم حرارتی مانند اتو مو، سشوار و… و آلودگی‌های هوا بر مو بسیار آسیب رسان است. بنابراین رسیدگی و مراقبت از مو اهمیت بسیار بالایی برای حفظ جذابیت ظاهر و استایل شخصی دارد. امروزه از انواع روش تراپی برای مقاوم کردن مو در برابر عوامل آسیب زننده محیطی استفاده می‌شود. خیلی از افراد با همین هدف عبارت هیدروژن تراپی چیست را جستجو می‌کنند.

برای هیدروتین تراپی کجا مراجعه کنیم؟

از انواع مختلف روش‌های تراپی که در سالن‌های زیبایی معتبر ارائه می‌شود می‌توان به خاویار تراپی، کره تراپی، آرگان تراپی، پلکس مو، بوتاکس تراپی و همچنین هیدروتین تراپی اشاره کرد. اگر می‌خواهید با روش تراپی، موهای خود را احیا و ترمیم کنید حتما به یک متخصص و سالن زیبایی معتبر مراجعه نمایید تا پس از بررسی جنس و مدل موهای شما بهترین روش تراپی را به شما پیشنهاد کند. سالن‌های معتبر با استفاده از مواد باکیفیت جوان کننده و آبرسان، شادابی و طراوت را به موهای شما بر می‌گرداند.

حتما بخوانید  منظور از سبک سازی مواد کراتین چیست؟

برای هیدروتین تراپی کجا مراجعه کنیم؟

هزینه هیدروتین تراپی مو چقدر است؟

موضوع بعدی در ادامه مطلب هیدروتین تراپی مو چیست؟ بحث هزینه انجام این روش است. قیمت هیدروتین تراپی مو به عوامل مختلفی بستگی دارد. به همین دلیل نمی توان هزینه مشخصی برای آن اعلام کرد. اندازه مو، حجم مو، میزان آسیب دیدگی مو، تخصص آرایشگر و برند مواد در قیمت هیدروتین تراپی تاثیر گذار است. آنچه در این میان اهمیت دارد مراجعه به افراد متخصص و سالن‌های زیبایی معتبر است. به هر حال در آرایشگاه‌های معتبر شرایط موهای شما بررسی می‌شود سپس با استفاده از بهترین مواد باکیفیت فرایند آبرسانی موهای شما انجام می‌شود.

هیدروژن تراپی مو چیست؟

هیدروژن تراپی مو روشی برای آبرسانی موها با استفاده از دستگاه نانو استیم می‌باشد. این دستگاه با اعمال فشار قطرات آب را به ذرات بسیار کوچکی تبدیل می‌کند تا به راحتی قابلیت نفوذ در ساقه مو را داشته باشد.

مهمترین کاربرد هیدروژن تراپی ماندگاری اثر رنگ یا سایر روش‌های درمانی مو مانند کراتینه، ریباندینگ و… است. از دیگر فواید هیدروژن تراپی مو می‌توان به پاکسازی مو از هر نوع آلودگی، آمادگی مو برای کراتینه و جذب بهتر مواد، بازیابی رطوبت موها با نفوذ ذرات آب در ساختار ساقه موها اشاره کرد.

افرادی که می‌خواهند روش‌های درمانی مانند کراتین مو، بوتاکس و… یا رنگ و مش ماندگاری بیشتری بر مویشان داشته باشد می‌توانند از دستگاه هیدروژن رسان مو استفاده کنند. علاوه بر اینکه مو تغذیه و قسمت‌های آسیب رسان آن ترمیم می‌شود.

البته آبرسانی مو تنها به روش هیدروژن تراپی مو محدود نمی شود. از انواع سرم مو و ماسک مو نیز می‌توان برای آبرسانی عمیق به مو استفاده کرد اما هیدروژن تراپی مو روش موثرتری است؛ زیرا با نفوذ در عمق مو، طراوت و جان دوباره ای به مو می‌بخشد.

هیدروژن تراپی مو چیست؟

مهمترین فواید هیدروژن تراپی مو چیست؟

فواید هیدروژن تراپی مو خیلی از افراد مخصوصا خانم‌ها را ترغیب می‌کند تا به سالن‌های زیبایی مراجعه کنند و از مزایای این روش درمانی بهره مند شوند. با لیست فواید این روش، پاسخ هیدروژن تراپی چیست نیز کامل می‌شود. دستگاه هیدروژن تراپی با آبرسانی مو، یون‌های منفی، حالت پیری و رایحه‌های مرده مو را از بین می‌برد.

مهمترین فواید هیدروژن تراپی عبارت است از:

 • اکسیژن رسانی به مو
 • جذب سریع تر انواع مواد رنگ و تراپی در مو
 • افزایش گردش خون در پوست سر
 • رفع ریزش مو
 • شاین کردن مو
 • رفع شوره سر
 • نفوذ قدرتمند ذرات نانو آب در درون بافت مو

تاثیر هیدروژن تراپی بر تثبیت رنگ مو

هر چند امروزه رنگ موهای برند و با کیفیت بالایی در بازار موجود است که خود ماندگاری بالایی دارند اما در هر حال این مواد شیمیایی هستند. بهتر است بعد از انجام رنگ مو یا روش‌های مختلف احیا و بازسازی موها از دستگاه نانو استیم استفاده کنید. دستگاه هیدروژن رسان با انجام فرایند آبرسانی باعث تثبیت رنگ مو می‌شود و در نتیجه به موها طراوت خاصی می‌دهد. همچنین هیدروژن تراپی زمان صافی یا بازسازی مو با انواع مواد مانند کراتینه و… را بسیار کمتر می‌کند.

تاثیر هیدروژن تراپی بر تثبیت رنگ مو

هیدروژن تراپی مو به چه کسانی توصیه می‌شود؟

 اگر هنوز کراتینه، بوتاکس، ریباندینگ و… را انجام نداده‌اید پیشنهاد می‌کنیم قبل از آن هیدروژن تراپی مو را در برنامه‌های خود قرار دهید. در هر حال استفاده از این روش‌ها در کنار مزایایی که دارد عوارض و آسیب‌های خود را به همراه دارد. اگر می‌خواهید کیفیت و زیبایی موهای شما بعد از انجام هر کدام از این روش‌های درمانی، بهتر و ماندگارتر باشد و موهای شما تاثیر کمتری از مواد شیمیایی بگیرد از خدمات هیدروژن تراپی مو بهره مند شوید. همچنین این روش برای رهایی از موهای وز، شکننده و آسیب دیده نیز مناسب است.

 نحوه استفاده از دستگاه نانواستیم برای هیدروژن تراپی

کار با این دستگاه بسیار ساده است. ابتدا باید مخزن دستگاه نانواستیم را از آب مقطر یا آب جوشیده سرد شده پر کنید. در ادامه بر اساس جنس، تراکم و میزان آسیب مو دستگاه را تنظیم نمایید. این دستگاه به صورت پیش فرض دارای سه حالت برای انواع موهای معمولی، موهای آسیب دیده و موهای چرب است. گرمایش مولکولی دستگاه نیز قابل تنظیم است. می‌توانید هم از بخور گرم و هم بخور سرد از دمای ۵۰ تا ۷۰ درجه سانتیگراد برای آبرسانی مو استفاده کنید. دکمه روشن را فشار دهید و تا رسیدن دمای آب به اندازه مورد نظر منتظر بمانید. در نهایت دستگاه را به صورت تفنگ به سمت موها بگیرید. در این حالت دکمه آن را فشار دهید تا نانو ذرات آب به صورت بخار در قسمت‌های مختلف مو پخش شود و عملیات آبرسانی مو انجام شود.

سخن آخر

شما در این مطلب با موضوع هیدروتین تراپی چیست؟ از سایت شاهانو مرجع عرضه محصولات تخصصی پوست و مو همراه ما بودید. همچنین پاسخ مناسبی به پرسش هیدروژن تراپی مو چیست نیز ارائه دادیم.

همانطور که عنوان شد داشتن موهای زیبا، شاداب و سالم در زیبایی چهره و استایل ظاهری افراد تاثیر زیادی دارد. جذابیت مو حتی در روابط اجتماعی و اعتماد به نفس درونی نیز تاثیر گذار است. اگر از سر و کله زدن با موهای آسیب دیده و خشک خود خسته شده اید و یا موهای شما با استفاده از مواد شیمیایی آسیب زیادی دیده است می‌توانید از انواع روش‌های تراپی مانند هیدروژن تراپی مو بهره مند شوید. مهمترین فواید هیدروژن تراپی مو تقویت ساقه و ریشه مو با کمک فرایند آبرسانی است.

در پایان به شما پیشنهاد‌‌‌ می‌کنیم اگر برای خرید محصولات هیدروتین تراپی، پروتئین مو و… به دنبال یک فروشگاه اینترنتی معتبر هستید سری به محصولات متنوع سایت شاهانو بزنید.

سوالات متداول

هیدروتین تراپی برای چه افرادی مناسب است؟

افرادی که دارای موهای فر، وز و مجعد هستند یا از موهای آسیب دیده خود رنج می برند بهترین کاندید برای هیدروتین تراپی هستند.

قیمت هیدروتین تراپی مو چقدر است؟

قیمت هیدروتین تراپی مو به عوامل مختلفی بستگی دارد. اندازه مو، حجم مو، میزان آسیب دیدگی مو، تخصص آرایشگر و برند مواد در قیمت هیدروتین تراپی تاثیر گذار است. بنابراین نمی توان هزینه مشخصیبرای انجام این روش اعلام کرد.

از دستگاه هیدروژن رسان چگونه برای تثبیت رنگ مو استفاده می شود؟

دستگاه هیدروژن رسان با انجام فرایند آبرسانی باعث تثبیت بهتر رنگ مو می‌شود و در نتیجه به موها طراوت خاصی می‌دهد. ازطرفی هیدروژن تراپی زمان صافی یا بازسازی مو با انواع مواد مانند کراتینه و… را بسیار کمتر می‌کند.

3.2/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *