مقالات

پلکس تراپی با کراتینه چه تفاوتی دارد؟

پلکس تراپی با کراتینه چه تفاوتی دارد؟

تفاوت پلکسی تراپی با کراتینه موضوع بسیار مهمی در بحث روش های درمانی و مراقبتی مو است. امروزه به دلیل انجام خدمات متفاوت و متنوع روی مو، افراد زیادی متقاضی بازار خدمات درمانی و زیبایی مو هستند. بهرحال استفاده از دکلره، رنگ های فانتزی، اتو مو، بابلیس و… بدون عوارض نبوده و نیست. لوازم حالت دهنده، فر کردن یا صاف کردن مو، دکلره و رنگ، بسیاری از افراد را دچار آسیب‌های جدی مو کرده است. موخوره، ایجاد حالت کشسانی، شکنندگی و سوختگی مو از جمله بیشترین آسیب های مو هستند و افراد زیادی برای رفع این قبیل مشکلات به‌دنبال راه‌حل مناسب می گردند.

در حال حاضر کراتین مو و پلکس تراپی هر دو روش‌هایی هستند که برای ترمیم موهای آسیب‌دیده پیشنهاد می‌شود. شاید شما نیز فکر کنید این دو روش به‌دلیل نتایج مشابه، یکسان هستند؛ هرچند از هر دو روش برای ترمیم موهای آسیب‌دیده استفاده می‌شود اما تفاوت‌های بارزی با هم دارند. در این مطلب از سایت شاهانو مرجع عرضه محصولات تخصصی پوست و مو می‌خواهیم تفاوت پلکسی تراپی با کراتینه را بررسی کنیم.

در ابتدا قبل از هرچیز باید ببینیم که پلکسی تراپی و کراتینه چه هستند؟ شباهت های این روشها کدامند و…؟ در اینصورت پیش زمینه مناسبی برای درک تفاوت پلکسی تراپی با کراتینه خواهید داشت.

بررسی تفاوت پلکسی تراپی با کراتینه

پلکسی تراپی چیست؟

 برای پاسخ به سوال تفاوت پلکس مو و کراتینه چیست، ابتدا باید با کارکرد پلکس مو بیشتر آشنا شوید. پلکسی تراپی یک روش مدرن و جدید است. مواد پلکس با نفوذ به ساختار موهای شما، پیوندهای شکسته را ترمیم، موها را تقویت و آن را محکم تر و قوی تر می‌کند.

پلکسی تراپی پیوندهای شکسته را به حالت اول و طبیعی درمی‌آورد. این ماده ی معجزه‌آسا موهای وز را صاف، موهای کدر را درخشان و موهای پف و زبر را نرم و لطیف می‌کند.

پلکس مو انواع مختلفی دارد. اولاپلکس یکی از معروف‌ترین انواع پلکس مو بشمار می‌رود. اگر شما به زیبایی موی خود اهمیت می‌دهید و همچنین یکی از مشتری‌های دائم رنگ مو هستید به شما حتماً پیشنهاد می‌کنیم که پلکسی تراپی را جدی بگیرید.

موارد استفاده از پلکس مو

به‌صورت کلی برای ترمیم موهای آسیب‌دیده از پلکس مو استفاده می‌شود اما در مواردی دیگر نیز (همچون رنگ کردن یا دکلره کردن موی شما) آرایشگر انتخاب می‌کند که بر اساس شرایط مو، از پلکس در ترکیب مواد خود استفاده کند. این کار باعث می‌شود آسیب وارده به موهای شما به‌شدت کاهش یابد.

موارد استفاده از پلکس مو

پلکس مو برای چه موهایی مناسب است؟

اشتباه نکنید! پلکس مو تنها برای افرادی که از رنگ مو و یا دکلره استفاده کرده اند مناسب نیست. کسانی که موهای بدحالت و آسیب دیده دارند نیز کاندید مناسبی برای استفاده از این روش درمانی می‌باشند. البته انتخاب روش پلکسی تراپی به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از این عوامل در نظر داشتنِ شدت آسیب مو است. اگر موهای شما آسیب زیادی دیده باشد به‌عنوان فردی که به زیبایی خود اهمیت می دهد باید در مورد تفاوت پلکس مو و کراتینه اطلاعات کاملی به دست بیاورید. همچنین قبل از هر چیز، حتما با آرایشگر خود در مورد انتخاب گزینه ی درمانی مناسب مشورت کنید. جالب است بدانید که یک انتخاب اشتباه می تواند نتیجه‌ای عکس آنچه از ترمیم مو انتظار دارید عایدتان کند.

تاثیر و فواید پلکسی تراپی

پلکسی تراپی یک روش کم تهاجم برای ترمیم موهای آسیب دیده است. این روش معمولاً در یک جلسه تأثیر خود را نشان می‌دهد. نتایج پلکسی تراپی به قدری موها را سرزنده و شاداب می‌کند که ممکن است به انجام دادن ترمیم زود به زود پلکس موی خود اعتیاد پیدا کنید.

مهمترین عملکرد پلکس تراپی چیست

کراتینه چیست؟

کراتین نوعی پروتئین است که به‌صورت طبیعی در موی همه افراد وجود دارد. به مرور زمان اندازه  این پروتئین در اثر شستشو با شامپوی نامناسب یا دکلره کردن در موهای شما کم و کمتر می‌شود. البته این پروتئین در ساختار موی هر فرد به یک اندازه وجود ندارد. وجود موهای زبر و وز وزی نشان می‌دهد که پروتئین کراتین در ساختار موها تحلیل رفته است.

در صورتیکه شما نیز موهای وز، فرفری و یا آسیب‌دیده‌ای دارید می توانید از کراتینه مو استفاده کنید و با تزریق آن در تارهای موی خود، از داشتن موهای نرم و درخشان بی نصیب نمانید. البته کراتین به‌عنوان یک روش درمانی مشهور برای صافی نیز به زیباجویان پیشنهاد می‌شود. جالب است بدانید کراتین به نسبت خاصیت درمانی زیادی دارد.

کراتینه قادر است هر نوع موی آسیب دیده ای را بازسازی و احیا کند. خشکی موها را برطرف کرده و یک موی رویایی و ابریشمین به درمان‌جو ببخشد. این ماده ی معجزه‌آسا موهای خشک و مرده را به خوبی آبرسانی و احیا می‌کند. وجود آن باعثِ صافی مو، درخشش و نرمی موها می‌شود.

کراتینه علاوه بر صافی زیاد، موهای شما را نیز احیا می کند. به عبارتی هم جنبه ی درمانی دارد و هم زیبایی. این روش بیشتر برای موهای وز و آسیب دیده پیشنهاد می‌شود. جالب تر اینکه حتی در درمان موخوره نیز تأثیرگذار است.

وقتی قصد انجام کراتینه را دارید ابتدا آرایشگر ماده ای مخصوص روی موهای شما قرار می‌دهد تا پولک موهای شما باز شود. پس از آن مواد کراتین روی موهای شما قرار می‌گیرد. آنگاه با اتو موی داغ، مواد را به روی موهای زیباجو تزریق می‌کنند. آسیب ناشی از کراتین می‌تواند در این مرحله به دلیل درجه حرارت نامناسب اتو مو متوجه موی شما شود. متأسفانه پیش می‌آید که آرایشگران تازه‌کار با انتخاب درجه ای نامناسب در حین اتوکشی به راحتی موهای زیباجویان را می‌سوزانند. این موضوع بسیار مهمی در بررسی تفاوت پلکس مو و کراتینه به شمار می‌رود. در حالی که در پلکسی امکان سوختن مو تقریبا صفر است.

حتما بخوانید  تا چند روز بعد از بوتاکس مو نباید موی خود را رنگ کرد؟

کراتینه چیست؟

شباهت‌های پلکسی تراپی با کراتین چیست؟

  • هر دو روش درمانی و برای ترمیم موهای آسیب‌دیده ناشی از مواد شیمیایی یا لوارم حرارتی به شمار می‌آیند.
  • هر دو روش از موهای شما در برابر آسیب‌های مختلف مو محافظت می‌کنند.
  • نکته ی بسیار مهم در شباهت پلکسی تراپی با کراتین این است که در هر دو روش بعد از استفاده احساس می‌کنید موهای شدیداً نرم، صاف و درخشانی دارید. به صورت کلی در ارزیابی نتیجه ی نهایی، هر دو روش به شیوه ای خاص به شما موهای ابریشمی می‌بخشند.
  • هم کراتینه و هم پلکسی تراپی کارهای حساس و تخصصی هستند که باید حتماً در آرایشگاه و زیر نظر متخصص مربوطه انجام شوند.

پلکسی تراپی با کراتینه چه تفاوتی دارد؟

حالا که با هر دو روش و شباهت های آنها آشنا شدید وقت آن است به تفاوت های کراتینه و پلکس بپردازیم. در ادامه مطلب، سعی تیم شاهانو بر این است است که لیست تمام تفاوت های این دو روش را برای انتخابی بهتر روی میز شما بگذارد.

پلکسی تراپی با کراتینه چه تفاوتی دارد؟

  • پلکس مو و تاثیر آن بر موهای آسیب دیده

مواد کراتینه کاری کاملاً متفاوت از پلکس روی موهای شما انجام می‌دهد. کراتین تنها به عنوان یک پوشش روی ساقه ی مو قرار می‌گیرد و قادر به بازسازی پیوندهای دی سولفیدی مو نیست.

اما اصلی ترین تفاوت پلکسی تراپی با کراتینه این است که مواد پلکس به ساختار داخلی موها نفوذ کرده و پیوندهای ساختاری مو را تقویت و ترمیم می‌کند.

  • تفاوت کراتینه با پلکسی مو، کدام گزینه انتخاب بهتری است؟

پلکسی تراپی به کسانی پیشنهاد می‌شود که موهای آسیب دیده ای (رنگ و دکلره شده) دارند و حالا می‌خواهند مجدداً ریشه گیری یا رنگ و دکلره کنند؛ مهم تر از همه اینکه اصرار دارند بدون آسیب این کار را انجام دهند. پلکسی مثل یک سپر محافظتی بین موهای شما و مواد آسیب زای دکلره قرار می‌گیرد. به عبارتی مواد پلکس از موهای شما در برابر آسیب های ناشی از مواد شیمیایی محافظت می‌کند.

  • حالت پذیری موها در کدام روش بیشتر است؟

در مورد اصلی ترین تفاوت پلکسی تراپی با کراتینه باید به هدف خود و تغییری که دوست دارید در ظاهرتان ایجاد کنید دقت داشته باشید.

اصلی ترین تفاوت پلکس مو و کراتینه در حالت پذیری مو نهفته است. به‌صورت کلی بعد از پلکسی تراپی، خاصیت خوب حالت پذیری موها ممکن است خیلی زود به حالت طبیعی خود برگردد ولی در مورد کراتین (مخصوصاً اگر موهای وز و فری دارید) از خوش حالتی طولانی‌تری بهره مند خواهید شد.

  • ترمیم گزینه ای بسیار موثر در انتخاب زیباجویان

نکته ی بسیار مهم دیگر در تفاوت پلکسی تراپی با کراتینه، دوره زمانی لازم برای ترمیم عمل درمانی روی موهای شماست. کراتین نسبت به پلکسی تراپی درمان نسبتاً طولانی‌تری محسوب می‌شود. گاهی به‌عنوان درمان دائمی نیز از آن نام برده می‌شود. هرچند کراتین نیز نیاز به ترمیم دارد و هر شش ماه یا سالی یکبار باید تمدید شود اما پلکسی تراپی زمان نسبتاً کوتاهی برای ترمیم نیاز دارد. گاهی آرایشگر پیشنهاد می‌کند هر دو ماه یا هر سه ماه یک‌بار اقدام به ترمیم پلکسی تراپی خود کنید.

  • تفاوت در هزینه

همه جا نقل پول و هزینه است. موضوع تفاوت پلکس مو و کراتینه نیز از این قضیه مستثنی نیست. تفاوت پلکس مو و کراتینه در زمینه ی هزینه و زمان اجرا نیز باید بررسی شود. چرا که هر شیوه‌ی اجرایی محدوده های متفاوتی دارند. یک جلسه درمان پلکسی تراپی به نسبت ارزان تر از کراتینه تمام می‌شود اما در مقابل دوره های ترمیم کوتاه تری دارد.

  • آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که از اتو مو می‌ترسند؟

اصلی ترین تفاوت پلکسی تراپی با کراتینه در روش اجرای آن است. برای کراتینه کردن استفاده از اتو مو و سشوار از ضروریات می باشد. برای نفوذ مواد کراتین به موهایتان حتماً به حرارت نیاز دارید. اما پلکسی تراپی در اکثر مواقع بدون نیاز به اتو مو و حرارت مستقیم انجام می‌شود. آسیب های ناشی از اتو مو بسیار زیاد و جبران ناپذیر است. اگر هنگام استفاده از اتو مو فشار و استرس زیادی را تحمل می‌کنید بهتر است در انتخاب خود تجدیدنظر کنید.

سخن پایانی

با توجه به تفاوت پلکس مو و کراتینه، این روش‌ها، هر چند درمانی موثر برای موهای آسیب‌دیده هستند، اما بعنوان دو روشِ کاملاً مجزا، با فرمولاسیون و شیوه اجرایی کاملاً متفاوتی شناخته شده اند. شما باید با توجه به نوع موهای خود، شدت آسیب‌دیدگی آن و هدفی که دارید یکی از این دو روش را انتخاب کنید و تفاوت پلکسی تراپی با کراتینه را جدی بگیرید. با شاهانو سایت عرضه محصولات تخصصی پوست و مو زیباتر باشید و زیباتر فکر کنید.

سوالات متداول

اصلی ترین تفاوت پلکسی تراپی با کراتینه چیست؟

اصلی ترین تفاوت پلکسی تراپی با کراتینه در روش اجرای آن است. برای کراتینه کردن استفاده از اتو مو و سشوار از ضروریات می باشد اما پلکسی تراپی در اکثر مواقع بدون نیاز به اتو مو و حرارت مستقیم انجام می‌شود.

پلکسی دوره ترمیم کوتاه تری دارد یا کراتینه؟

کراتینه هر شش ماه یا سالی یکبار باید تمدید شود اما پلکسی تراپی زمان نسبتاً کوتاهی برای ترمیم نیاز دارد.

پلکسی تراپی به چه افرادی پیشنهاد می شود؟

پلکسی تراپی به کسانی پیشنهاد می‌شود که موهای آسیب دیده دارند و حالا می‌خواهند مجدداً ریشه گیری یا رنگ و دکلره کنند؛ مهم تر از همه اینکه اصرار دارند بدون آسیب این کار را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *