مقالات

پلکس تراپی مو: چندین توصیه مهم برای پلکس مو

پلکس تراپی مو

پلکس تراپی مو به عنوان یک راهکار عالی برای موهایی است که دچار خشکی و شکنندگی شده‌اند و دارای آسیب‌های جدی همانند سوختگی در اثر استفاده از اتو مو و یا دکلره هستند. پلکس تراپی مو جزو خدمات درمانی مو محسوب شده و با خرید پلکس مو انجام می‌شود. پلکس مو می‌تواند آسیب‌هایی همانند خشکی، شکنندگی و سوختگی را برطرف کند.

افرادی که موهایی آسیب‌دیده دارند و از روش پلکس تراپی مو بهره برده‌اند، این تکنیک را یک راه حل نهایی برای موهای آسیب‌دیده می‌دانند. برخی از آسیب‌های جدی مو تنها توسط پلکس تراپی مو قابل درمان است.

از پلکس می‌توان به تنهایی و یا در ترکیب رنگ و دکلره استفاده کرد و از آن جهتِ درمان موهای آسیب‌دیده بهره برد. مواد پلکس تراپی مو استحکام و مقاومت مو را در برابر دکلره بالا برده و از خشک شدن مو جلوگیری می‌کند. پلکس تراپی مو قادر است تا تمام پیوندهای شکسته شده در اثر دکلره، رنگ و اتو را برقرار کند.

علاوه بر این‌ها، پلکس مو امکان رنگ کردن مو را برای موهایی با آسیب‌دیدگی شدید فراهم می‌کند. به همین دلیل در این بخش قصد داریم به آموزش پلکس مو بپردازیم.

Contents

پلکس مو چیست؟

با خرید پلکس مو و استفاده از آن می‌توانید، آسیب‌های ناشی از روش‌های شیمیایی تهاجمی را به حداقل میزان خود برسانید. در این روش پلکس به عمق فولیکول مو وارد شده و پیوندهای دی سولفیدی را مجدد به هم متصل می‌کند. این پیوندها ممکن است که در اثر استفاده از دستگاه‌های حرارتی و رنگ و دکلره آسیب‌دیده باشند.

البته پلکس تراپی مو برای صاف کردن موها نیست و از این روش برای بازگرداندن موها به حالت طبیعی استفاده می‌کنند. به طور کلی می‌توان گفت که پلکس پیوندهای مو را تقویت کرده و باعث پر شدن اسیدهای آمینه در موها می‌شود. همچنین پلکس تراپی مو انعطاف‌پذیری، استحکام و کشسانی مو را افزایش می‌دهد. همان‌طور که اشاره شد، پلکس تراپی مو یک راهکار عالی برای رنگ و دکلره کردن موهای آسیب‌دیده است؛ زیرا این تکنیک بدون ایجاد هیچ گونه آسیبی به تغییر یکپارچه موها کمک می‌کند.

لازم به ذکر است که پس از انجام پلکس تراپی مو نباید انتظار موهایی لخت و ابریشمی داشته باشید. به طور معمول بعد از انجام پلکس تراپی و برطرف شدن آسیب‌های ساختار داخلی مو، کراتین یا بوتاکس مو توصیه می‌شود. با خرید کراتین مو و یا خرید بوتاکس مو می‌توانید ساختار بیرونی مو را نیز احیا کرده و از داشتن موهایی صاف و نرم بهره‌مند شوید. به طور کلی می‌توان گفت که پلکس تراپی مو به عنوان یک راهکار درمانی برای موهای آسیب‌دیده محسوب می‌شود و ساختار موها را برای استفاده از مواد صافی و مواد احیا آماده می‌کند.

پلکس تراپی مو و انواع آن

پلکس، پنج شماره دارد که از دو شماره اول آن در آرایشگاه استفاده می‌کنند و سه شماره دیگر آن در منزل مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه به انواع پلکس تراپی مو می‌پردازیم.

قوی‌ترین و غلیظ‌ترین نوع پلکس مو، N1 است که گزینه مناسبی برای رنگ کردن موها در حین دکلره کردن محسوب می‌شود. برای استفاده از این محصول، آن را با رنگ و یا دکلره مخلوط می‌کنند. همچنین شماره N1 حاوی آب، بیس آمینو پروپیل دی گلیکول و مواد نگهدارنده است.

هنگامی که این ماده را با رنگ و دکلره ترکیب می‌کنید، از بروز خشکی و آسیب‌دیدگی مو جلوگیری می‌شود. برای استفاده از پلکس N1 لازم است تا مقدار ۱۵ میل از آن را در مواد رنگ ریخته و به میزان ۱٫۵ برابر رنگ یا پودر دکلره از اکسیدان استفاده کنید. در ادامه مواد را با یکدیگر ترکیب کنید و آن را بر روی موها قرار دهید.

نوع دوم پلکس که برای تقویت کردن موها مورد استفاده قرار می‌گیرد، N2 نام دارد و زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که رنگ و یا دکلره از روی موها شسته شده باشد؛ به عبارت دیگر از پلکس N2 برای تقویت موها پس از شستن موهای رنگ شده استفاده می‌شود. این ماده باید حدود ۲۰ دقیقه بر روی موها بماند.

لازم به ذکر است که پلکس شماره یک و دو مکمل یکدیگر بوده و بایستی با هم مورد استفاده قرار گیرند. پس از شستن موها لازم است تا پلکس N2 را به مقدار دو برابر N1 به موها بزنید. به عنوان مثال در صورتی که از ۲۰ میل N1 استفاده کرده‌اید، در ادامه باید از ۴۰ میل N2 استفاده کنید. موها باید با این ماده ماساژ داده شوند و لازم است تا این ماده به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بر روی سر باقی بماند. در نهایت موها را بشویید و با سشوار خشک کنید.

پلکس N3 برای درمان خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد و توصیه می‌شود که در هفته یک بار از آن بهره ببرید. بهترین زمان استفاده از پلکس شماره سه قبل از شامپو زدن به مو است. برای این کار می‌توانید، ۱ تا ۳ قاشق از پلکس N3 را بر روی موهای خود بزنید و اجازه دهید تا این ماده چند دقیقه بر روی موهای شما باقی بماند.

پلکس N4 به عنوان یک شامپوی تقویت‌کننده مو به شمار می‌رود که از آن برای افزایش قدرت مو و همین‌طور آبرسانی به موها استفاده می‌کنند. افرادی که پلکس تراپی مو را انجام می‌دهند، باید به جای شامپوهای معمولی از پلکس N4 استفاده کنند و موهای خود را با آن بشویند.

آخرین شماره پلکس، N5 نام دارد که برای نرم‌کنندگی و آبرسانی موها مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای استفاده از پلکس شماره پنج آن را بر روی موهای شسته شده قرار دهید و پس از ۳ دقیقه موها را بشویید.

 

پلکس تراپی مو و انواع آن

 

نحوه انجام پلکس مو

از پلکس‌ها در پلکس تراپی مو برای درمان موهای آسیب‌دیده و قبل از استفاده از مواد صافی و یا مواد احیا بهره‌گیری می‌شود. در ادامه آموزش پلکس تراپی مو را به شما ارائه می‌کنیم.
در ابتدا موهای خود را با شامپو بشویید و در این مرحله از هیچ نرم‌کننده و ماسکی برای موها استفاده نکنید. در ادامه موها را با حوله خشک کرده و اجازه دهید تا مقداری رطوبت روی موها باقی بماند. سپس پلکس شماره دو را به موهای خود بزنید و سطح موها را ماساژ دهید. پس از این کار موهای خود را با کلاه بپوشانید و ۲۰ دقیقه در این حالت منتظر بمانید. بعد از گذشت این زمان موهای خود را بشویید و از یک سشوار برای خشک کردن آن‌ها استفاده کنید.

پلکس تراپی برای چه افرادی مناسب است؟

پلکس به منظور بازسازی و ترمیم پیوندهای آسیب‌دیده مو استفاده می‌شود. مواد پلکس گزینه ایده‌آلی برای زمانی هستند که موها دچار آسیب شده‌اند و همین‌طور سلامت آن‌ها دچار مشکل شده است. همچنین با اضافه کردن مواد پلکس به رنگ مو و یا مواد دکلره امکان جلوگیری از آسیب مواد شیمیایی به ساقه مو به وجود خواهد آمد.

بدین ترتیب پلکس تراپی مناسب افرادی است که دارای موهایی آسیب‌دیده و خشک هستند. خشکی موها باعث بروز شکستگی در ساقه مو شده و مقاومت آن را در برابر عوامل فیزیکی و شیمیایی کاهش می‌دهد. به همین دلیل موها به شدت آسیب می‌بینند و در صورت شانه کردن، خرد شده و می‌ریزند. با استفاده از پلکس تراپی می‌توانید از آسیب بیشتر موهای خود جلوگیری کنید.

با افزودن مواد پلکس به رنگ مو و مواد دکلره، مقاومت مو در برابر این موها افزایش پیدا کرده و از میزان آسیب به ساقه موها جلوگیری می‌شود. از مواد پلکس می‌توان به تنهایی و یا همراه با مواد دکلره استفاده کرد. هنگامی که موها دچار خشکی بیش از حد شده و شکننده می‌شوند، لازم است تا قبل از اینکه آسیب بیشتری به آن‌ها وارد شود، نسبت به ترمیم و تقویت آن‌ها اقدام جدی صورت گیرد. پلکس تراپی مو از روش‌های متداول برای تقویت و احیای مو به شمار می‌رود.

محصولات پلکس برخلاف برخی از محصولات ترمیم‌کننده مو تأثیری بر روی حالت موها نخواهند داشت. در حقیقت پلکس‌ها هیچ صافی در موها ایجاد نکرده و تنها وظیفه بازسازی و همین‌طور ترمیم پیوندهای دی سولفیدی مو را بر عهده دارند.

یکی از مهم‌ترین موارد در آسیب به موی سر، استفاده نامناسب و غیر اصولی از اکسیدان و رنگ مو است. در حال حاضر انواع رنگ موهای نامرغوب در بازار موجود بوده و خیلی از افراد بدون اطلاع از آثار مخرب این محصولات بر روی موهای خود از آن‌ها استفاده می‌کنند. همچنین رنگ کردن موها با مواد بی‌کیفیت خطرات زیادی به همراه داشته و منجر به بروز مشکلات زیادی همچون حساسیت‌های پوستی و مشکلات مو می‌شوند.

 

پلکس تراپی مو

 

یکی ‌دیگر از مواردی که باعث آسیب دیدن موها و نیاز به انجام پلکس تراپی مو می‌شود، استفاده از مواد بی‌کیفیت دکلره است. زمان به‌کارگیری مواد دکلره، نحوه اصولی دکلره کردن مو و همین‌طور استفاده از مواد مرغوب در حفظ سلامتی مو اهمیت بسیاری دارد. در صورت استفاده از مواد نامرغوب، موها دچار سوختگی و آسیب‌دیدگی شدید می‌شوند. بدین ترتیب پلکس تراپی برای افرادی مناسب بوده که موهای آن‌ها در اثر دکلره کردن غیر اصولی دچار آسیب شده است.

همان‌طور که می‌دانید، یکی از راحت‌ترین راه‌ها برای مرتب کردن موها، شانه زدن است؛ اما شانه زدن بیش از حد به موها آسیب رسانده و منجر به صدمه دیدن رشته‌های باریک مو می‌شود. لازم به ذکر است که بیشترین آسیب را شانه‌های پلاستیکی به مو می‌زنند. پلکس تراپی به افرادی که از اتو و سشوار مو به دفعات زیاد استفاده می‌کنند نیز توصیه می‌شود؛ زیرا موها در اثر حرارت دچار آسیب‌دیدگی شده و فولیکول مو نیز از بین می‌رود. در این حالت مواد پلکس همچون یک لایه محافظ عمل کرده و شروع به ترمیم آسیب‌های ناشی از حرارت زیاد می‌کند.

کلر یکی‌ دیگر از مواردی است که به شدت به موها آسیب رسانده و موها را کدر می‌کند. استفاده از پلکس به افرادی توصیه می‌شود که به صورت مرتب به استخر می‌روند. لازم به ذکر است که آب دریا نیز به همان میزان به موها آسیب می‌رساند.

برخی از افراد به موهای فر علاقه دارند و به همین دلیل به آرایشگاه مراجعه می‌کنند. استفاده مداوم از محصولات فرکننده مو منجر به خشکی و شکنندگی موها خواهد شد. در صورتی که موهای شما در اثر فر کردن مداوم خشک و دچار موخوره شده است، پلکس تراپی مو گزینه عالی برای شما خواهد بود.

علاوه بر این‌ها، پلکس تراپی مو مناسب افرادی است که موهای آن‌ها تحت‌ تأثیر اشعه مضر خورشید دچار آسیب و خشکی شدید شده است. اشعه دستگاه سولاریوم آسیب زیادی به موها وارد کرده و توصیه می‌شود که در صورت قرارگیری در معرض این دستگاه، از پلکس تراپی استفاده کنید تا موهای شما تقویت شوند.

مزایای پلکس تراپی مو

 • فاقد چربی
 •  محکم کردن ریشه مو
 • همراه با رنگ مو قابل استفاده است
 • براق کردن مو
 • درمان موخوره

چه مواردی منجر به آسیب دیدگی موها می شود؟

 • برس یا شانه‌های پلاستیکی
 • استفاده از ابزارهای حرارتی
 • استفاده از مواد شیمیایی فرکننده

عوارض پلکس تراپی مو

تاکنون گزارشی در ارتباط با عوارض پلکس تراپی مو دریافت نشده است. خوشبختانه پلکس تراپی به عنوان یکی از سالم‌ترین روش‌های احیای مو بوده که می‌تواند باعث ترمیم و تقویت موهای آسیب‌دیده شود و باید این روش را به درستی به کار گرفت. همچنین پلکس تراپی به‌ قدری روش سالمی است که در صورت درست به کار گرفته نشدن نیز مشکلی ایجاد نمی‌کند.

بعد از پلکس تراپی مو چه مراقبت هایی باید انجام داد؟

پلکس تراپی مو برخلاف کراتینه یا بوتاکس، نیاز به مراقبت ویژه‌ای ندارد. از سوی دیگر اثر پلکس بر روی موها دائمی بوده و در صورتی که کارهای آسیب‌زا بر روی موهای خود انجام ندهید، اثر این ماده باقی خواهد ماند.

چه زمانی موها نیاز به پلکس تراپی دارند؟

همان‌طور که اشاره شد، عواملی مانند اتوکشی موها، براشینگ زیاد، استفاده مکرر از رنگ و دکلره و غیره می‌توانند منجر به شکسته شدن پیوندهای دی سولفید شوند. پلکس تراپی مو برای مقاوم‌سازی موها مورد استفاده قرار گرفته و توصیه می‌شود که از آن‌ها قبل از شکسته شدن پیوندهای دی سولفید استفاده کنید تا مانع از آسیب دیدن موها شوند. به عنوان مثال مواد پلکس باید قبل از به کارگیری رنگ و پودر دکلره مورد استفاده قرار بگیرند. در این صورت موهای شما تقویت شده و پیوندهای دی سولفید در آن‌ها شکسته نمی‌شوند.

پلکس تراپی هنگامی مورد استفاده قرار می‌گیرد که موهای شما نیاز به درمان دارند و دچار خشکی شدید شده‌اند. این روش برای مواقعی است که موها به شدت دچار آسیب شده‌اند و حالت کشسانی پیدا کرده‌اند. پلکس تراپی می‌تواند موها را به صورت عمیق و از داخل درمان کند.

چگونه تشخیص دهیم مواد پلکس مو اصل است؟

برای تشخیص اصل بودن مواد پلکس بایستی به موارد زیر توجه کنید:

 1. در صورتی که مواد پلکس اصل باشد، این محصول دارای درب سوپاپ‌دار است.
 2. پلکس اصل را باید از مکان‌های معتبر خریداری کنید.
 3. هنگام خرید این محصول به لیبل و بارکد قابل اسکن آن توجه کنید؛ زیرا این لیبل‌ها را نمی‌توان به راحتی جدا کرد.
 4. مواد بر روی این محصول به صورت برجسته نوشته می‌شوند.
 5. تاریخ تولید بر روی پلکس مرتب و بسیار کوچک نوشته شده است.
 6. در سایت‌های معتبر می‌توانید قیمت پلکس مورد نظر خود را چک کنید. همچنین فراموش نکنید که هیچ ارزانی بدون دلیل نیست.
 7. نسبت به پلمپ بودن درب قوطی مواد پلکس اطمینان پیدا کنید.

آیا پلکس تراپی مو در خانه امکان پذیر است؟

همان‌طور که اشاره کردیم، برای پلکس تراپی مو در منزل نیاز به پلکس شماره سه خواهید داشت. نحوه استفاده از پلکس بسیار ساده بوده و شما می‌توانید به راحتی با توجه به دستورالعمل زیر این کار را انجام دهید.

 • در ابتدا لازم است تا موهای سر خود را توسط یک شامپوی معمولی بشویید تا فلس آن‌ها به خوبی از هم باز شوند. در ادامه می‌توانید از یک حوله برای خشک کردن موهای خود استفاده کنید.
 • پلکس شماره سه را می‌توان به عنوان یک شامپو در حمام استفاده کرد. پس مقداری از این ماده را بر روی کف دست خود بریزید و آن را بر روی سر خود ماساژ دهید.
 • ماساژ دادن موی سر باید تا پنج دقیقه ادامه پیدا کند. پس از گذشت این زمان نیز بایستی حدود ده تا سی دقیقه برای رسیدن به نتیجه دلخواه منتظر بمانید.
 • در ادامه می‌توانید با آب ولرم موهای خود را آب‌کشی کنید.
 • توصیه می‌شود که در پایان از یک حوله تمیز برای خشک کردن موهای خود استفاده کنید.
 • برای داشتن موهایی قوی و درخشان می‌توانید این مراحل را هر ده روز یک‌ بار تکرار کنید.

پلکس تراپی مو باعث صافی می شود؟

پلکس تراپی مو روشی برای ترمیم موهای آسیب‌دیده است و تأثیری در صاف شدن موهای فر و وز ندارد. در صورتی که قصد صاف کردن موهای فر خود را دارید، باید بدانید که پلکس تراپی باعث صافی آن‌‌ها نخواهد شد.

ماندگاری پلکس تراپی مو چقدر است؟

پلکس تراپی مو روشی مقرون به‌صرفه برای احیا و ترمیم موها به شمار رفته و امکان انجام دادن آن در خانه نیز وجود دارد. به طور کلی می‌توان گفت که پلکس تراپی حدود ۴ تا ۶ ماه ماندگاری داشته و تنها در یک جلسه موهای شما را ترمیم می‌کند. در صورتی که پس از انجام پلکس تراپی مو به طور مداوم از وسایل حرارتی همانند اتو مو و سشوار استفاده کردید و یا موهای خود را رنگ و دکلره کرده‌اید، نیاز به تکرار انجام پلکس تراپی خواهد بود.

پلکس تراپی با کراتینه مو چه تفاوتی دارند؟

امروزه پلکس تراپی مو و همین‌طور کراتینه مو بسیار رایج شده است و برخی از افراد به اشتباه تصور می‌کنند که پلکس تراپی مو همان کراتینه است. در حالی که پلکس و کراتینه در فرمولاسیون و همین‌طور اجرا تفاوت‌های زیادی دارند. در این قسمت قصد داریم تا به تفاوت‌های پلکس و کراتینه بپردازیم.

هنگامی که موها در اثر مواد شیمیایی، حرارت، تغذیه نامناسب و غیره دچار خشکی و آسیب می‌شوند، افراد به دنبال استفاده از مواد پلکس و کراتینه می‌روند. پلکس و کراتینه از محصولات محبوب تقویت‌کننده مو هستند و تأثیر زیادی در رشد و استحکام موها دارند.

برای بررسی دقیق تفاوت پلکس تراپی مو و کراتینه، در ابتدا لازم است تا با عملکرد و نحوه استفاده از این دو محصول آشنا شوید. با پلکس تراپی مو امکان ترمیم پیوندهای شکسته مو به وجود آمده و پیوندهای دی سولفید شکسته مو مجدداً برقرار می‌شوند. بدین ترتیب آسیب‌های ناشی از دستگاه‌های حرارتی حالت‌دهنده مو و یا مواد شیمیایی با ترمیم پیوندهای دی سولفید مو برطرف خواهند شد. به علاوه، در این حالت موها قوی‌تر شده و استحکام پیدا می‌کنند.

اطلاعات اشتباهی در ارتباط با محصولات پلکس وجود دارد که ممکن است شما را سردرگم کنند. از انواع پلکس برای ترمیم موهای آسیب‌دیده استفاده شده و از آن در مواد رنگ مو و همین‌طور پودر دکلره استفاده می‌کنند تا از آسیب‌های ناشی از مواد شیمیایی جلوگیری شود.

پلکس تراپی مو می‌تواند پیوندهای آسیب‌دیده مو را به حالت اول بازگرداند تا موها زیبایی و جذابیت خود را حفظ کنند و دچار پف و وز نشوند. پلکس‌ها نقش مثبتی را در احیای موهای آسیب‌دیده بر عهده دارند و حتی می‌توانند موهایی که در اثر مواد رنگ و دکلره آسیب دیده‌اند را نیز درمان کنند.

کراتینه مو بر پایه پروتئین ساخته شده و می‌تواند حالت‌دهی موها را افزایش دهد. با این حال باید بگوییم که کراتینه کاملاً متفاوت از پلکس عمل می‌کند. کراتینه مو روشی عالی برای درمان خشکی و وز مو بوده و موها را با حالت صاف و لَخت تغییر می‌دهد. مواد کراتینه با ایجاد یک لایه پوششی به دور ساقه مو، شکستگی مو را ترمیم کرده و به استحکام مو کمک می‌کند.

 

تفاوت پلکس تراپی با کراتینه مو

 

از آنجایی که کراتین مو با استفاده از مواد شیمیایی و استفاده از دستگاه‌های حرارتی دچار آسیب می‌شود، کراتینه کردن مو می‌تواند درخشندگی و صافی را به موها بازگرداند. کراتینه کردن مو اثرگذاری خوبی بر روی تارهای مو داشته و در برخی موارد بهترین درمان برای موها به شمار می‌رود.

البته مواد کراتینه همانند پلکس قادر به بازسازی پیوندهای دی سولفید نیستند و با پوشش ساقه مو شکستگی‌ها را رفع می‌کنند. مواد کراتینه در ترمیم ساختار مو اثرگذار بوده و از این مواد برای درمان آسیب‌های مو استفاده می‌شود. با کراتینه کردن، موها از حالت خشکی و زبری خارج شده و براق و درخشان می‌شوند.

در ارتباط با تفاوت پلکس تراپی مو و کراتینه باید گفت که در برخی موارد آسیب به موها بسیار شدید بوده و امکان استفاده از پلکس به تنهایی برای ترمیم آن‌ها وجود ندارد؛ به عبارت دیگر پلکس تراپی مو تا حدی می‌تواند با اصلاح پیوندهای دی سولفیدی منجر به ترمیم موهای آسیب‌دیده شود.

در موارد شدیدتر توصیه می‌شود که از مواد کراتینه استفاده کنید. در کراتینه تراپی خشکی و وز موها رفع شده و موها حالتی شلاقی و صاف پیدا می‌کنند. از سوی دیگر کراتین روی ساقه مو را می‌پوشاند و پلکس قسمت داخلی موها را تقویت می‌کند.

به طور کلی در ارتباط با تفاوت کراتینه مو و پلکس تراپی مو می‌توان گفت که کراتینه مو برای صافی و درخشندگی موها مورد استفاده قرار می‌گیرد و پلکس برای درمان و ترمیم موهای آسیب‌دیده استفاده می‌شود.
از دیگر تفاوت‌های پلکس تراپی مو و کراتینه مو می‌توان به تفاوت در اجرای آن‌ها اشاره کرد.

در روش کراتینه کردن مو، کراتین با برطرف کردن آسیب‌های مو باعث ایجاد صافی و درخشندگی موها می‌شود. در این روش مواد پروتئینی به داخل موها نفوذ کرده و برای تزریق این مواد از حرارت و گرما استفاده می‌کنند. اتو کراتینه دستگاهی است که توسط آن پروتئین را در بافت مو وارد می‌کنند.

در روش پلکس تراپی مو، پیوندهای از بین رفته دوباره احیا می‌شوند. از سوی دیگر این روش نیازی به گرما و حرارت نداشته و قدرت تأثیرگذاری بالایی در ترمیم موهای آسیب‌دیده دارد. با اطلاع از نحوه عملکرد پلکس و کراتینه مو می‌توانید تصمیم بهتری برای موهای خود بگیرید.

پلکس تراپی بهتر است یا بوتاکس مو؟

پلکس تراپی مو و بوتاکس مو روش‌هایی برای صافی و درخشندگی مو هستند. در صورتی که موهای وز و خشکی دارید، می‌توانید از این دو روش برای سلامت موهای خود بهره ببرید. در این بخش می‌خواهیم شما را با تفاوت‌های پلکس تراپی مو و بوتاکس مو آشنا کنیم.

بوتاکس مو روشی برای احیای موهای آسیب‌دیده و کمک به رفع وز موها است. مواد تشکیل دهنده بوتاکس مو شامل پروتئین‌ها، ویتامین‌ها، آمینو اسیدها و لیپیدها بوده و تمامی نقاط شکننده مو را پر می‌کند. در صورتی که موهای شما در اثر استفاده بیش از حد از دستگاه‌های حرارتی نازک و شکننده شده است، بوتاکس مو گزینه خوبی برای موهای شما به شمار می‌رود. در دهه‌های گذشته بوتاکس مو بسیار رایج شده است و افراد زیادی از این روش برای بهبود ظاهر موهای کدر و آسیب‌دیده خود استفاده می‌کنند.

این در حالی است که پلکس تراپی مو به عنوان روشی برای درمان شکستگی موها پس از دکلره کردن و رنگ کردن مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه با بررسی مزایای پلکس تراپی مو و بوتاکس مو می‌توانید تشخیص دهید که کدام روش مناسب شما است.

پلکس تراپی مو از مو در برابر آسیب مواد رنگ و پودر دکلره محافظت می‌کند. چنانچه موهای خود را به صورت مرتب رنگ و یا دکلره می‌کنید، استفاده از پلکس می‌تواند از موهای شما در برابر آسیب‌های شیمیایی محافظت کند. علاوه بر این، در صورتی که موهای شما خشک و شکننده است، پلکس تراپی مو راهکاری ایده‌آل برای بازگرداندن حالت طبیعی موهای شما خواهد بود.

مورد دیگر در ارتباط با مزایای پلکس تراپی مو این است که این روش موهای شما را قوی‌تر می‌کند. موها حاوی پیوندهای دی سولفیدی هستند که در اثر گرما و آسیب‌های شیمیایی از بین می‌روند. پلکس با بازیابی این پیوندها باعث قوی‌تر و سالم‌تر شدن موهای شما خواهد شد. بدین ترتیب از ریزش موها نیز جلوگیری می‌شود.

پلکس تراپی مو قادر است تا نرمی و درخشانی بیشتری برای موهای شما به ارمغان آورد. همچنین انجام این روش از ایجاد موخوره و وز شدن موها نیز جلوگیری می‌کند. موها در اثر آسیب و خشکی دچار موخوره می‌شوند و حالت طبیعی خود را از دست می‌دهند؛ بنابراین با پلکس تراپی مو می‌توانید به رفع موخوره کمک کنید و موهایی حالت‌پذیرتر داشته باشید.

تا به اینجا با مزایای پلکس تراپی مو آشنا شدید، در ادامه برای بررسی مزایای بوتاکس مو همراه ما باشید. موادی که در درمان بوتاکس مو مورد استفاده قرار می‌گیرند، حاوی کلاژن، پروتئین، ویتامین‌ها، روغن‌های ضروری و … بوده و به تقویت و ترمیم فولیکول‌های مو کمک می‌کنند.

موها با افزایش سن حالت کشسانی خود را از دست می‌دهند و رو به خشکی می‌روند. تنها با یک جلسه بوتاکس مو می‌توانید از داشتن موهایی شاداب و با طراوت لذت ببرید. بوتاکس مو با آبرسانی موها می‌تواند به عنوان یک روش درمانی برای موهای خشک به شمار رود. همچنین بوتاکس مو به برطرف کردن آسیب‌های مو نیز کمک کرده و کدری آن را از بین می‌برد.

بوتاکس برای انواع مو مناسب بوده و مواد مغذی ضروری را به آن‌ها تزریق خواهد کرد. شما می‌توانید نتایج بوتاکس مو را بر روی انواع موهای خشک، موخوره، کدر و آسیب‌دیده مشاهده کنید. با انجام این تکنیک موها براق و صاف به نظر رسیده و به حجم آن‌ها نیز اضافه می‌شود. مطالعات نشان داده است که بوتاکس مو با تقویت ریشه‌ها منجر به رشد موها شده و با احیای موهای آسیب‌دیده باعث حفظ رطوبت و بهبود خاصیت ارتجاعی آن‌ها می‌شود.

 

پلکس تراپی بهتر است یا بوتاکس مو

 

از دیگر تفاوت‌های بوتاکس و پلکس تراپی مو می‌توان به میزان ماندگاری آن‌ها اشاره کرد. با توجه به اینکه تعیین بازه دقیق ماندگاری بوتاکس مو در هر فرد متفاوت است، اما به طور کلی می‌توان گفت که اثرات بوتاکس مو بین ۲ تا ۶ ماه خواهد بود. برای افزایش ماندگاری اثرات بوتاکس مو می‌توانید از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید. این در حالی است که پلکس تراپی مو را باید با هر بار رنگ کردن شارژ کنید. البته اثر پلکس تراپی تا مدت‌ها باقی خواهد ماند و این روش در صورت عدم استفاده از مواد رنگ، دائمی است.

یکی ‌دیگر از تفاوت‌های مهم در پلکس تراپی مو و بوتاکس مو، مواد به کار رفته در آن‌ها است. این دو محصول توسط شرکت‌های مختلفی وارد بازار شده‌اند و دارای فرمولاسیون متفاوتی هستند. در این مورد باید بگوییم که فرمولاسیون مواد پلکس تراپی حاوی محصولاتی سرشار از پروتئین بوده و مواد به کار رفته در بوتاکس مو را ویتامین‌ها، پروتئین و برخی لیپیدها تشکیل می‌دهند.

در نحوه استفاده از بوتاکس مو و پلکس تفاوت‌هایی وجود دارد. همان‌طور که اشاره شد، از بوتاکس مو برای ترمیم و بازسازی موهای آسیب‌دیده استفاده می‌شود. در صورتی که موهای وز و فر دارید، توصیه می‌کنیم که از روش بوتاکس مو برای سلامت بیشتر موهای خود بهره ببرید. این در حالی است که پلکس با رنگ مو ترکیب شده و امکان استفاده از آن در حین رنگ و دکلره کردن موها وجود دارد. با بررسی نیاز موهای خود می‌توانید روش مناسبی را پیدا کنید.

از دیگر تفاوت‌های پلکس تراپی مو و بوتاکس مو می‌توان به هزینه انجام این دو روش اشاره کرد. به طور کلی می‌توان گفت که هزینه پلکس تراپی مو بسیار مقرون به‌صرفه‌تر از بوتاکس مو است. البته هزینه انجام بوتاکس مو به نوع برند بوتاکس نیز بستگی خواهد داشت.

در نهایت برای پاسخ به این سوال که بوتاکس مو بهتر است یا پلکس تراپی، باید بگوییم که نمی‌توان به صورت قطعی در این مورد نظر داد؛ زیرا نیاز موهای شما انتخاب میان این دو روش را تعیین می‌کند؛ به عبارت دیگر هر فردی باید بر اساس شرایط و نیاز موهای خود تصمیم بگیرد که کدام روش برای او مناسب‌تر است.

خرید بهترین محصولات پلکس مو

در این بخش قصد داریم تا بهترین محصولات پلکس تراپی مو را به شما معرفی کنیم تا بتوانید محصول مناسب موهای خود را با بهترین قیمت خریداری کنید.

معرفی پروفیت پلکس پرایم

استفاده از وسایل حرارتی مو، رنگ، دکلره و سایر مواد شیمیایی باعث شده که موهای شما ظاهری ناسالم پیدا کننده و دچار شکستگی و آسیب‌های شدید شوند. برای رسیدگی به موها و حفظ سلامت آن‌ها بایستی از محصولات مراقبتی مو استفاده کنید. پروفیت پلکس پرایم یکی از قوی‌ترین و موثرترین محصولات مراقبت مو محسوب می‌شود که به صورت عمقی موها را درمان کرده و در سراسر جهان محبوب است. این برند برزیلی فاقد مواد شیمیایی مضر بوده و از آن برای احیا و ضخیم‌سازی مو استفاده می‌کنند.

لازم به ذکر است که در بسته‌بندی پروفیت پلکس پرایم دو محلول قرار می‌گیرد که یکی از آن‌ها شامل مایع اصلی پلکس بوده و محلول شماره دو ماسک ترمیم‌کننده و تثبیت‌کننده پلکس است. شما می‌توانید از پروفیت پلکس پرایم پیش از رنگ کردن و استفاده از پودر دکلره استفاده کنید.

این محصول با احیای موهای شکننده از خشک شدن آن‌ها در اثر مواجهه با مواد شیمیایی جلوگیری می‌کند. از ویژگی‌های مهم پروفیت پلکس پرایم می‌توان به ماندگاری بالا، فاقد فرمالدهید، افزایش‌دهنده استحکام موها، مناسب انواع موها و افزایش قدرت کراتینه مو اشاره کرد. پروفیت پلکس پرایم دارای ساختاری کاملاً گیاهی و ارگانیک بوده و انتخابی عالی برای پلکس تراپی مو محسوب می‌شود. فراموش نکنید که خرید بهترین محصولات پلکس مو شما را از داشتن موهایی زیبا و شاداب بهره‌مند می‌کند.

 

 

معرفی وانپلکس فلوراکتیو

یکی از محصولات حرفه‌ای و مرغوب که برای درمان آسیب‌های ناشی از رنگ مو و دکلره تولید شده است، وانپلکس فلوراکتیو نام دارد. این محصول به ترمیم موهای آسیب‌دیده کمک کرده و ساخت کشور برزیل است. موها در اثر استفاده از وسایل حرارتی مانند اتو و سشوار و یا در مواجهه با عوامل شیمیایی آسیب می‌بینند.

در این حالت استفاده از وانپلکس فلوراکتیو یکی از گزینه‌های عالی برای بازگرداندن مجدد موها به حالت طبیعی‌ آن‌ها خواهد بود. محصول مذکور در حجم ۳۰۰ میلی‌لیتر تولید شده و یک راهکار بسیار مناسب و موثر برای ترمیم و احیای موهای آسیب‌دیده است.

محصول وانپلکس فلوراکتیو حاوی مواد تقویتی بسیار قوی بوده و موجب تقویت موها نیز می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از این محصول پیش از دکلره کردن، مقاومت موهای خود را افزایش دهید. همچنین از مهم‌ترین ویژگی‌های وانپلکس فلوراکتیو می‌توان به ارگانیک و گیاهی بودن، احیای صد درصدی موها، ماندگاری بالا، ضخیم‌سازی مو، ترمیم فوری، رفع کشسانی، فاقد بوی بد و گاز و برطرف کردن وز مو اشاره کرد. افزون بر تمامی این‌ها، وانپلکس فلوراکتیو از روغن نارگیل، پروتئین، شیر، کلاژن، کراتین و … تشکیل شده است و انتخاب مناسبی برای پلکس تراپی مو محسوب می‌شود.

 

وان پلکس فلوراکتیو

 

معرفی RP پروتئین پلکس

یکی از مواد ضروری که در پلکس تراپی مو مورد استفاده قرار می‌گیرد، RP پروتئین پلکس نام دارد. این محصول با ترمیم و احیای مو، حالت طبیعی و زیبایی را به موها بازمی‌گرداند. RP پروتئین پلکس در نقش تقویت‌کنندگی و همین‌طور بازسازی موها عمل کرده و محبوبیت زیادی در سراسر جهان دارد. این محصول باکیفیت، آسیب‌های مو را رفع کرده و برای انواع مو خشک، دکلره شده، رنگ شده، آسیب‌دیده و … استفاده می‌شود.

افزون بر تمامی این‌ها، RP پروتئین پلکس انتخاب عالی برای افرادی است که از موهای وز و ناسالم خود خسته شده‌اند و می‌خواهند از داشتن موهایی صاف و نرم لذت ببرند. لازم به ذکر است که خرید بهترین محصولات پلکس مو باعث تقویت موهای شما می‌شود.

این محصول حاوی موادی از جمله کراتین، عصاره میوه نارگیل، کرچک و اسیدهای آمینه بوده و تأثیر زیادی بر حفظ سلامت و شادابی موها دارد. استفاده از نارگیل در ساخت RP پروتئین پلکس منجر به جلوگیری از خشکی پوست سر و همین‌طور آبرسانی مو می‌شود. وجود اسیدهای آمینه در این محصول نیز از ریزش مو جلوگیری می‌کند. با خرید RP پروتئین پلکس می‌توانید از مزایای پلکس تراپی مو بهره‌مند شوید.

 

RP پروتئین پلکس

 

معرفی پک پلکس فورس تراپی فلوراکتیو

یکی ‌دیگر از موارد ضروری در پلکس تراپی مو، پک پلکس فورس تراپی فلوراکتیو است. این محصول فاقد فرمالدهید بوده و یک صاف‌کننده و حجم‌دهنده قوی محسوب می‌شود و برای خرید بهترین محصولات پلکس مو گزینه مناسبی است. در ساخت این محصول از اسیدهای آمینه بهره‌گیری شده است و به شما امکان ترمیم نواحی آسیب‌دیده را می‌دهد. با استفاده از پک پلکس فورس تراپی فلوراکتیو می‌توانید کمبود پروتئین‌ها و مواد مغذی مو خود را جبران کنید. وجود آنزیم آناناس در تولید این محصول منجر به ارائه صافی طبیعی مو می‌شود.

این پک حاوی سه محصول با کارایی منحصر به ‌فرد است. محصول شماره یک، شامپو فورس تراپی نام دارد که از مواد مغذی برخوردار بوده و پاک‌کننده پوست سر است. محصول شماره دو این پک، بازسازی‌کننده مو فورس کراتین بوده که حاوی اسیدهای آمینه کراتین، پروتئین، شیر، گندم و بادام است که منجر به احیا و درخشندگی موها می‌شود. با استفاده از محصول سوم این پک می‌توانید عمل براشینگ را به راحتی انجام دهید و از داشتن موهایی صاف و طبیعی لذت ببرید. پک پلکس فورس تراپی فلوراکتیو یکی از گزینه‌های عالی برای پلکس تراپی مو و احیای موهای آسیب‌دیده شما خواهد بود.

پلکس فورس تراپی فلوراکتیو

 

معرفی پک ORS اوزونیو

از آنجایی که سلامت و شادابی موها تأثیر زیادی در اعتماد به نفس و برخورداری از یک ظاهر جذاب دارند، محصولات زیادی برای ایجاد ظاهر زیبا موها تولید شده‌اند که پک ORS اوزونیو یکی از برترین آن‌ها است. پک ORS اوزونیو جزو بهترین و باکیفیت‌ترین محصولات مراقبت از مو بوده که در پلکس تراپی مو استفاده می‌شود. این محصول دارای قیمتی مقرون به‌ صرفه است و محبوبیت بالایی در جهان دارد. پک ORS اوزونیو منجر به تقویت رشد موهای شما شده و حجم آن‌ها را نیز افزایش می‌دهد. این محصول با ترکیبات منحصر به‌ فرد خود بر روی کوتیکول مو تأثیر گذاشته و با افزایش استحکام مانع از شکنندگی موها می‌شود.

در صورتی که از پک ORS اوزونیو برای پلکس تراپی مو بهره ببرید، متوجه ایجاد درخشش در موهای خود خواهید شد. این محصول مواد مغذی را به موهای شما تزریق کرده و موجب ترمیم و بازسازی آن‌ها می‌شود. افزون بر تمامی این‌ها، محصول مذکور مانع از بروز مشکلاتی همچون شوره سر و موخوره می‌شود.

به طور کلی می‌توان گفت که با خرید پک ORS اوزونیو می‌توانید از داشتن موهایی حجیم، سالم، نرم، درخشان و زیبا برخوردار شوید. خرید بهترین محصولات پلکس مو راهکاری مقرون به ‌صرفه برای ترمیم موهای شما است.

 

ORS اوزونیو

 

معرفی پلکس کندی بیوتی

در صورتی که موهای شما در اثر استفاده از وسایل حرارتی، رنگ و دکلره و سایر مواد شیمیایی دچار آسیب و خشکی شده است، پلکس کندی بیوتی گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. پلکس تراپی مو به عنوان یک راهکار عالی برای درمان موهای آسیب‌دیده محسوب شده و می‌تواند طراوت و شادابی را به موها بازگرداند. پلکس کندی بیوتی یکی از محصولات مرغوب و باکیفیت برای درمان موهای آسیب‌دیده و خشک است. این محصول عمق نفوذ بالایی داشته و به عمق فولیکول مو نفوذ می‌کند. همچنین پلکس کندی بیوتی برای آبرسانی، ترمیم، نرمی و برگرداندن حالت طبیعی موها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از دیگر ویژگی‌های این محصول می‌توان به محافظت از پوست سر در طولانی‌مدت، محافظت از مو در برابر محصولات شیمیایی، محافظت از رنگ مو، فاقد چربی اضافه، محافظت از مو در برابر حرارت، جلوگیری از آسیب به مو، درمان شکنندگی مو، نرم‌کننده مو، بستن کوتیکول مو، افزایش انعطاف‌پذیری مو، ایجاد حالت براق مو و رطوبت‌رسانی عمیق مو اشاره کرد. این محصول ماندگاری بالایی داشته و انتخاب عالی برای پلکس تراپی مو به شمار می‌رود.

 

پلکس کندی بیوتی

 

سخن پایانی

پلکس تراپی مو یکی از بهترین روش‌ها برای ترمیم و بازسازی موهای آسیب‌دیده است. هنگامی که موها در اثر مواجهه با مواد شیمیایی مانند رنگ و دکلره و یا استفاده بیش از حد از وسایل حرارتی دچار آسیب و شکنندگی می‌شوند، پلکس تراپی مو یک راهکار نهایی برای رفع این مشکلات است.

مواد پلکس بر روی پیوندهای مو تأثیر گذاشته و آن‌ها را بازسازی می‌کند تا از خرد شدن و شکنندگی موها جلوگیری شود. در صورتی که از موهای ضعیف و نازک خود خسته شده‌اید، پلکس تراپی مو به عنوان راهکاری مطمئن توصیه می‌شود. با انجام پلکس تراپی مو می‌توانید از داشتن موهایی سالم و شاداب برخوردار شوید.

 

سوالات متداول

مهم‌ترین عملکرد پلکس تراپی مو چیست؟

پلکس‌ها نقش ترمیم و احیای پیوندهای مولکولی آسیب دیده مو را بر عهده دارند که در اثر حرارت، رنگ و دکلره ایجاد می‌شود.

آیا پلکس تراپی مو همان کراتینه مو است؟

خیر، پلکس تراپی مو با کراتینه مو کاملاً متفاوت است. در پلکس تراپی امکان ترمیم موهای آسیب‌دیده به راحتی وجود دارد.

آیا می‌توان پلکس تراپی مو را در خانه انجام داد؟

بله، امکان انجام این روش در خانه وجود دارد.

آیا پلکس تراپی مو با صافی مو همراه است؟

این روش برای موها صافی ایجاد نمی‌کند و تأثیری بر روی حالت موها نمی‌گذارد.

از پلکس تراپی مو در چه مواردی استفاده می‌کنند؟

پلکس تراپی برای بازسازی و ترمیم پیوند مو استفاده می‌شود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *