مقالات

مقایسه اتو مو معمولی و اتو مو کراتینه

مقایسه اتو مو معمولی و اتو مو کراتینه

مقایسه اتو مو معمولی و اتو مو کراتینه برای افرادی مهم است که به دنبال صافی و حالت دهی بهتر موهای خود هستند یا قصد خرید بهترین ابزار را برای سالن زیبایی خود دارند. روش انجام کراتینه مو با هدف احیا یا صافی به این صورت است که ابتدا موها به مواد کراتین آغشته و سپس برای جذب مواد کراتین در مو از ابزار حرارتی به نام اتو مو استفاده‌‌ می‌شود. با انجام این روش مواد کراتین به ساقه مو نفوذ کرده و باعث ترمیم کوکتیل مو‌‌ می‌شود. در نتیجه خشکی مو برطرف و مو حالت صاف و درخشانی پیدا می‌کند.

استفاده از ابزار مناسب مانند اتو مو تاثیر زیادی در بازدهی روش کراتینه درمانی دارد. از طرفی خیلی از افراد از اتو مو کراتینه به عنوان ابزاری جایگزین برای روش کراتین درمانی موهای خود استفاده‌‌ می‌کنند. اما تفاوت اتو مو معمولی و اتو مو کراتینه چیست؟ با ما در این مطلب از سایت شاهانو فروشگاه اینترنتی عرضه محصولات تخصصی پوست و مو همراه شوید تا با مقایسه اتو مو معمولی و اتو مو کراتینه پاسخ مناسبی به این پرسش ارائه دهیم.

کراتینه مو چیست؟

قبل از مقایسه اتو مو معمولی و اتو مو کراتینه لازم است که با کراتین و فرایند کراتینه مو آشنا شوید. کراتین نوعی پروتئین است که به صورت طبیعی در بدن انسان تولید‌‌ می‌شود و باعث حفظ سلامت مو و ناخن‌‌ می‌گردد. تکنیک کراتینه مو در مواقعی استفاده‌‌ می‌شود که به دلیل عوامل مختلف میزان این پروتئین در سیستم بدن و ساختار مو کاهش پیدا کرده باشد.

در نتیجه این روش، موهای شما بازسازی و دارای ظاهری صاف و درخشان‌‌ می‌شود. البته در صورتی که موهای شما دچار آسیب یا سوختگی نشده است به غیر از روش کراتین درمانی‌‌ می‌توانید از انواع شامپو و نرم کننده‌های حاوی کراتین استفاده کنید. هرچند تاثیر این روش‌‌ها مانند کراتین احیا یا کراتین صافی نیست اما به هرحال روشی کم هزینه برای صاف نگه داشتن مو‌های طبیعی افراد است. یکی دیگر از روشهای صافی مو استفاده از اتو مو معمولی یا کراتینه است که در این مطلب به تفاوت اتو مو معمولی و اتو مو کراتینه و کاربردهای هر کدام‌‌ می‌پردازیم.

کراتینه مو چیست؟

مزایای کراتینه مو

کراتین مو به دلیل ساختار مواد کراتین و روش انجام آن، مزایای زیادی دارد. تاثیر مواد کراتین در هر فرد بر اساس جنس مو متفاوت است. به طور کلی مهم ترین مزایای کراتینه مو عبارتند از:

 • پرپشت نشان دادن مو
 • درخشان کردن موها
 • آسان شدن شانه کردن مو
 • شستشوی راحت تر موها
 • جلوگیری از وز شدن و گره خوردگی مو

آشنایی با اتو مو کراتینه

اتو مو کراتینه دارای صفحاتی حاوی کراتین است که صافی را برای موهای فرد به ارمغان‌‌ می‌آورد. معمولاً یک اتو موی کراتینه خوب و کارآمد حداکثر بعد از ۲۰ ثانیه گرم و آماده استفاده‌‌ می‌شود. استفاده از اتو مو کراتینه هنگام کراتین درمانی، خشک شدن مو را ۴۰ تا ۶۰ درصد  نسبت به روش‌های دیگر کمتر‌‌ می‌کند. این ویژگی تفاوت اتو مو معمولی و اتو مو کراتینه را مخصوصا برای کار در سالن‌های زیبایی بیشتر نشان‌‌ می‌دهد. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا مهمترین مشخصات اتو مو کراتینه را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم.

صفحات اتو مو کراتینه کراتینه

صفحات این مدل حاوی پروتئین کراتین‌‌ می‌باشد که به عنوان یک محافظ باعث صافی و تقویت ریشه مو‌‌ می‌شود. این ویژگی در مقایسه اتو مو معمولی و اتو مو کراتینه حرف اول را‌‌ می‌زند.

تکنولوژی تولید یون‌های منفی

 شاید برای شما هم بسیار اتفاق افتاده باشد که بعد از خشک کردن مو با هر روشی مانند حوله، شانه یا سشوار موهایتان دچار وزی شده باشد. وز شدن و حالت سیخ سیخ شدن مو به دلیل اصطکاکی است که بین ابزارهای مختلف با موی شما ایجاد‌‌ می‌شود. دلیل علمی این موضوع از بین رفتن یون‌های منفی و افزایش بار مثبت موهای شما است که در دراز مدت باعث آسیب مو و موخوره‌‌ می‌گردد. همین اتفاق هنگام کراتین درمانی نیز شایع است. با مدل‌های اتومو کراتینه که دارای تکنولوژی تولید یون منفی هستند از ایجاد چنین مشکلاتی در مو جلوگیری‌‌ می‌کند.

سرعت گرمایش مناسب

 اتو مو لیز کراتینه سرعت گرمایش بسیار مناسبی دارد. به همین دلیل یون‌های پروتئینی که به موها تزریق شده بدون تبخیر و به سرعت جذب مو می شود.

سیستم تهویه گرما

برخی اتو موهای کراتینه که کاربرد حرفه‌ای دارند از سیستم تهویه گرمای مطلوب برخوردار هستند. این سیستم هنگام انجام پروسه کراتینه مو، از آسیب دستگاه جلوگیری‌‌ و حرارت و گرمای اضافی را از دستگاه خارج‌‌ می‌کند.

ویژگی‌های کابل

 بهترین مدل‌های اتو مو کراتینه دارای کابل بلند با قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه ای است. بنابراین اپراتور به راحتی می‌تواند از دستگاه استفاده کند و آن را در جهات مختلف بچرخاند تا بتواند مواد کراتین را به خوبی در زمان مناسب در مو فعال کند. همچنین طول کابل نیز برای استفاده در سالن‌‌ها و مکان‌های محدود گزینه مهمی است. اتو مو کراتینه با طول بیش از ۲ متر بهترین گزینه برای سالن‌‌های زیبایی‌‌ می‌باشد.

مزایای اتو مو کراتینه

استفاده از اتو مو کراتینه مزایای زیادی برای حفظ سلامتی مو دارد. علاوه بر صافی، باعث تغذیه و آبرسانی موها‌‌ می‌شود.  مقایسه اتو مو معمولی و اتو مو کراتینه نشان‌‌ می‌دهد استفاده از اتو مو کراتینه برای صافی دلخواه مو، وقت بسیار کمتری از شما می‌گیرد. از دیگر مزایای اتو مو کراتینه‌‌ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تامین پروتئین لازم در ساختار مو
 • سازگاری با انواع مو
 • محافظت از سلول‌های زیرین در بافت مو
 • درخشان کردن مو
 • صرفه جویی در وقت و انرژی
 • روشی موثر برای رهایی از موهای آسیب دیده
 •  تغذیه طولانی مدت و بهبود موثر مو
 • قابل استفاده برای سالن‌های زیبایی و مصارف خانگی

آشنایی با اتو مو کراتینه

تفاوت اتو مو معمولی با اتو مو کراتینه

اگر با مقایسه اتو مو معمولی و اتو مو کراتینه مدل کراتینه را ترجیح دهید و نسبت به خرید آن اقدام کنید مدت طولانی تری از موهای صاف خود لذت خواهید برد. اما تفاوت اتو مو معمولی با اتو مو کراتینه فقط درحفظ  صافی مو خلاصه نمی شود:

جنس صفحات

مهمترین فاکتور در مقایسه اتو مو معمولی و اتو مو کراتینه  تفاوت این دو نوع دستگاه در مدل صفحه آن‌‌ می‌باشد. اتو مو معمولی صفحه ساده ای دارد اما انواع اتو مو کراتینه از جنس سرامیک یا تیتانیومی است که در آن از مواد کراتینه استفاده شده است.

افزایش ماندگاری کراتین درمانی

در صورتی که برای کراتین درمانی از اتو مو کراتین استفاده کنید ماندگاری مواد کراتین بیشتر‌‌ می‌شود.

تنظیم رطوبت هوشمند/ قابلیت قفل خودکار

 اتو مو کراتینه مجهز به سیستم تشخیص رطوبت و قفل دما است. در حالی که اتو مو معمولی بدون توجه به سطح رطوبت مو، گرما را به موی شما منتقل‌‌ می‌کند. اتو مو کراتینه به دلیل داشتن فناوری قفل خودکار، دما را بر اساس رطوبت مو تنظیم‌‌ می‌نماید.

همانطور که‌‌ می‌دانید درجه حرارت بالای اتو مو باعث سوختگی مو‌‌ می‌شود و درجه پایین نیز سطح رطوبت مو را مختل‌‌ می‌کند. بنابراین یکی از آیتم هایی که در تفاوت اتو مو معمولی و اتو مو کراتینه بارز است قابلیت تشخیص رطوبت و عملکرد قفل در مدل کراتینه‌‌ می‌باشد که باعث حفظ تعادل رطوبت و تزریق پروتئین مورد نیاز به مو‌‌ می‌شود. در واقع قفل اتوماتیک دما از سوختگی موی شما جلوگیری‌‌ می‌کند.

تفاوت اتو مو کراتینه و اتو مو معمولی

نکات خرید اتو مو معمولی و اتو مو کراتینه

اگر به دنبال خرید اتو مو هستید در درجه اول باید بودجه خود را بررسی کنید و ببینید که چه مدل و برندی با مبلغ مورد نظر شما سازگار است. امروزه انواع اتو مو با برندهای مختلف و قیمت‌های متنوعی در بازار موجود است. بنابراین شما گزینه‌های مختلفی در پیش رو دارید. به شما توصیه‌‌ می‌کنیم اگر پس از مقایسه اتو مو معمولی و اتو مو کراتینه تصمیم خود را برای خرید مدل کراتینه قطعی کردید به موارد زیر دقت کنید.

 • اتو مویی که‌‌ می‌خرید باید قابلیت تنظیم دما داشته باشد و به سرعت داغ نشود. محدوده دمایی یک اتو مو کراتینه ایده‌آل بین ۲۸۰ تا ۴۵۰ درجه فارنهایت است.
 • اتو مو کراتینه بهتر است کمی مورب و دارای صفحات شناور باشد. بدین صورت که صفحه با فشار دادن، حالت ارتجاعی پیدا کند و در نتیجه به موها فرم دهی بهتری دهد.
 • توجه به طراحی ارگونومی و خوش‌دست بودن اتو مو کراتینه هنگام خرید بسیار مهم است. اگر دستگاهی که‌‌ می‌خرید سبک باشد، به راحتی می‌توانید آن را در دست بگیرید. با توجه به اینکه فرآیند کراتینه کردن مو وقت گیر است اتو موهای سبک، شما را خسته نمی کند.
 • اگر اتو مو کراتین مجهز به نمایشگر دیجیتال باشد‌‌ می‌توانید تغییرات گرمای صفحه را ببینید و از آسیب موهای خود یا فردی که قرار است موهای او را کراتینه کنید جلوگیری نمایید.
 • ابعاد اتو مو فاکتور مهم دیگری هنگام خرید این دستگاه است. اتو موهای باریک برای موهای کم پشت و معمولی مناسب است اما اگر دارای موهای پرپشت هستید یا ضخامت موهایتان زیاد است بهتر است از اتو مو با ابعاد بزرگتر استفاده کنید. در این صورت تعداد دفعات اتو کشیدن موهایتان کاهش پیدا‌‌ می‌کند.
حتما بخوانید  بهترین شامپو بعد از کراتینه مو کدام است؟

مزیت اتو مو کراتینه از جنس تیتانیوم

شاید با وجود تفاوت اتو مو معمولی و اتو مو کراتینه بخواهید از دستگاه پیشرفته تری برای صافی مو خود استفاده کنید که آلرژی زا نباشد؛ بتوانید به راحتی آن را کنترل کنید و حرارت آن را تنظیم نمایید. در اینصورت سراغ اتو مو کراتینه با صفحه تیتانیومی بروید.

 • خرید اتو مو کراتینه با صفحات تیتانیومی به دلیل توزیع گرمای یکنواخت در بخش‌های مختلف موهای آسیب دیده و همچنین کاربری راحت تر گزینه مناسبی است.
 • این اتوها از قابلیت گرم شدن سریع و تنظیم دما تا ۴۵۰ درجه فارنهایت برخوردارهستند. مواد کراتین هم در این دما به خوبی فعال‌‌ می‌شود و به سرعت‌‌ می‌تواند در بافت مو نفوذ و آن را بازسازی و احیا کند.
 • اتو مو کراتینه با صفحه تیتانیومی سرعت گرمایش بالایی دارد به همین دلیل انجام روش کراتین درمانی با این مدل در مدت زمان کمتری انجام‌‌ می‌شود.

مزیت اتو مو کراتینه از جنس تیتانیوم

راهنمای خرید اتو مو معمولی

اگر قصد دارید مدل‌های معمولی اتو مو را بخرید به جنس آن حتماً دقت کنید اما برای خرید اتو مو کراتینه جنس صفحات آن چندان مسئله مهمی نیست. هر چند صفحات تیتانیومی بهتر است و سریع تر گرم‌‌ می‌شود اما هم مدل‌های تیتانیومی و هم سایر مدلهای اتو مو کراتینه، موی شما را به خوبی تحت تاثیر قرار‌‌ می‌دهد و دمای لازم را بر اساس جنس موهای شما تنظیم‌‌ می‌کند.

بعد از مقایسه اتو مو معمولی و اتو مو کراتینه بهتر است هنگام خرید اتو مو معمولی به بلندی و ضخامت موهای خود دقت کنید و بهترین مدل را بر اساس جنس موهایتان انتخاب نمایید. در حال حاضر اتو موی معمولی دارای چند مدل پر فروش در بازار است که عبارتند از:

 • اتو مو سرامیکی

  اتو مو سرامیکی دستگاهی ساده و کارآمد در میان انواع اتو موهای معمولی است که برای افراد تازه کار گزینه مناسبی‌‌ می‌باشد. از این اتو مو هم برای موهای ضخیم و هم نازک استفاده می‌شود. افرادی که به صورت روزانه می‌خواهند موهای خود را صاف کنند بهتر است از اتو مو سرامیکی استفاده کنند. زیرا احتمال سوختگی و آسیب مو با استفاده از این دستگاه بسیار کم تر است.

 •  اتو مو تیتانیومی

این دستگاه جنس مستحکم و وزن کمی دارد و برای مصارف آرایشگاهی و حرفه‌ای مناسب است. از مهم ترین ویژگی‌های اتو مو تیتانیومی می‌توان به رسانش گرمایی مناسب، سرعت داغ شدن بالا و توزیع یکنواخت حرارت در مو اشاره کرد. این مدل برای لخت کردن موهای ضخیم و پرپشت مناسب است.

 • اتو مو ترمالینی

ویژگی بارز اتو مو ترمالینی تولید بسیار بالای یون‌های منفی است که به حفظ رطوبت طبیعی مو کمک‌‌ می‌کند علاوه بر آنکه چربی مورد نیاز مو را نیز تامین‌‌ می‌کند.

اتو مو کراتینه؛ جایگزین روشهای کراتین درمانی

تا اینجای مطلب به مقایسه اتو مو معمولی و اتو مو کراتینه پرداختیم. روش کراتینه درمانی با فرمول شیمیایی برای صافی و درخشانی مو استفاده‌‌ می‌شود و نتیجه آن تا ۶ ماه ماندگاری دارد. آرایشگرهای متخصص بر اساس جنس موی مراجعه کننده از ترکیب مناسب مواد برای انجام این روش در سالن زیبایی استفاده‌‌ می‌کند. اما شاید کسی نخواهد به دلیل استفاده از مواد شیمیایی از این روش استفاده کند و به دنبال یک جایگزین مناسب برای صافی موهای خود باشد. روش ساده تر، استفاده از اتو مو کراتینه است البته اگر موهای سالم و طبیعی داشته باشید. اتو مو کراتینه علاوه بر صافی باعث تغذیه مو نیز می شود.

تفاوت اتو مو کراتینه و معمولی

محدودیت یا معایب اتو مو کراتینه چیست؟

در مقایسه اتو مو معمولی و اتو مو کراتینه ذکر این نکته نیز ضروری است که استفاده از اتو مو کراتینه بدون عیب هم نیست. اگر کراتین صفحات تمام شد باید اتو موی جدیدی برای انجام روش کراتین درمانی یا صافی موهای خود بخرید. همچنین مهارت در استفاده از این نوع اتو مو تاثیر زیادی در نتیجه بخشی آن بر روی مو دارد.

همانطور که عنوان شد صفحات اتو مو کراتین حاوی پروتئین کراتین است. طبیعی است که بعد از هر بار استفاده با تزریق پروتئین‌‌ها به ساختار مو، به مرور زمان از مقدار آن کاسته می‌شود. بنابراین تا زمانی‌‌ می‌توان از اتو مو کراتینه استفاده کرد که کراتین موجود در صفحات آن تمام نشده باشد.

 اگر به این دلیل نگرانید و فکر‌‌ می‌کنید خرید اتو مو کراتینه به صرفه نیست و مواد کراتین آن به سرعت از بین می‌رود‌‌ می‌خواهیم خیال شما را راحت کنیم. با خرید این دستگاه تا مدت طولانی‌‌ می‌توانید از آن استفاده کنید. چرا که شما با یک بار صافی موهای خود با اتو موی کراتینه، تا مدت‌‌ها نیاز به استفاده مجدد از آن را ندارید.

کراتین درمانی کنم یا اتو موی کراتینه بخرم؟

اگر برای انتخاب روش صافی موهای خود تردید دارید و نمی دانید کراتین درمانی کنید یا اتو مو کراتینه بخرید به شما توصیه‌‌ می‌کنیم به جنس و وضعیت موهای خود دقت کنید. شاید شدت آسیب موهای شما زیاد باشد. در اینصورت بهتر است از روشهای کراتین درمانی کمک بگیرید. دوام این روش نسبت به استفاده از اتو مو کراتینه بیشتر است. اما اگر موهایتان دچار آسیب نشده است و حالت طبیعی و معمولی خود را دارد‌‌ می‌توانید با انجام تحقیقات و مقایسه اتو مو معمولی و اتو مو کراتینه نسبت به خرید یک اتو مو کراتینه با کیفیت اقدام کنید.

سخن آخر

شما در این مطلب با موضوع مقایسه اتو مو معمولی و اتو مو کراتینه از سایت شاهانو عرضه کننده محصولات تخصصی پوست و مو همراه ما بودید. همانطور که عنوان شد اتو مو کراتینه نسبت به اتو موهای معمولی سریعتر گرم‌‌ می‌شود. سرعت داغ شدن صفحات کراتینه در این مدل اتو موها باعث‌‌ می‌شود یون‌های پروتئینی موجود در صفحات تاثیر خوبی بر روی ساختار مو بگذارد. ممکن است پروتئین موی شما به دلایل مختلف آسیب دیده باشد و نتواند از سلولهای زیرین مو به درستی محافظت کند. بنابراین موهای شما پس از مدتی دچار وزی، شکنندگی، زبری و بد فرمی‌‌ می‌شود. با استفاده از دستگاه اتو مو کراتینه، تزریق پروتئین کراتین باعث ایجاد رطوبت و احیای پروتئین‌های لازم در مو‌‌ می‌شود. این ویژگی مهمترین تفاوت اتو مو معمولی و اتو مو کراتینه است.

اگر قصد خرید انواع محصولات مراقبتی پوست و مو را دارید حتما سری به فروشگاه اینترنتی شاهانو بزنید و با مشاهده بهترین برندها با قیمت مناسب، خرید خوبی را تجربه نمایید.

سوالات متداول

اتو مو کراتینه چگونه حالت سیخ سیخ شدن موها را برطرف‌‌ می‌کند؟

برخی مدل‌های اتو مو کراتینه دارای تکنولوژی ایجاد یون هستند که باعث برطرف شدن حالت وزی مو‌‌ می‌شود.

تا چه مدت بعد از کراتین موها صاف و درخشان‌‌ می‌ماند؟

به طور معمول ماندگاری کراتینه مو حداقل ۶ ماه است. اگر از مواد با کیفیت و برند استفاده کنید تا یک سال نیز‌‌ می‌توانید از استایل زیبای موی خود لذت ببرید. رعایت نکات مراقبتی در صافی مو و ماندگاری این روش بسیار تاثیر گذار است.

قیمت اتو مو کراتینه چقدر است؟

قیمت اتو مو کراتینه به عوامل مختلفی از جمله برند سازنده، ابعاد اتو، جنس صفحات و تکنولوژی‌های بکار رفته در آن مانند صفحه نمایشگر، قفل خودکار، قابلیت تنظیم رطوبت و… بستگی دارد. در حال حاضر قیمت اتو مو کراتینه تیتانیومی نسبت به سایر مدل‌‌ها بالاتر است.

اتو مو کراتینه علاوه بر تزریق کراتین به مو چه مزیت هایی دارد؟

از دیگر مزیت‌های اتو مو کراتینه حفظ حالت نرمی مو در زمان طولانی‌‌ می‌باشد. اتو مو کراتینه با هر نوع مویی سازگار است و با تغذیه ساقه مو بافت مو را دوباره احیا‌‌ می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.