مقالات

بهترین برندهای پلکس تراپی (اولاپلکس) را بشناسید

بهترین برندهای پلکس تراپی

امتحان کردن رنگ موهای مختلف همیشه جذاب و سرگرم کننده است. اما می‌دانید چه چیزی نه جذاب است و نه سرگرم کننده؟ ” شکنندگی و آسیبی که بعد از رنگ کردن به سراغ مو می‌آید! “

پلکس تراپی یک فرشته نجات برای کسانی است که در اثر رنگ و دکلره سلامت موهایشان را از دست داده‌اند. این روش درمانی چیست و به درد چه کسانی می‌خورد؟ بهترین برند پلکس تراپی چیست؟ ما در سایت شاهانو عرضه کننده محصولات تخصصی پوست و مو از ماهرترین کارشناسان پلکس تراپی سؤالاتی پرسیده‌ایم و هر چیزی که باید در مورد این روش درمانی بدانید را در این مطلب جمع آوری کرده‌ایم. بعلاوه، یادتان نرود که پاسخ سؤالات کاربران در مورد پلکس‌تراپی را در پایان مطلب بخوانید زیرا شاید این سؤالات برای شما هم پیش آمده باشند.

پلکس تراپی چیست؟

این روزها بخش زیادی از زیبایی در سلامت موهاست. دیگر دوره‌ی داشتن موهای ناسالم، زبر و شکننده گذشته است. به همین دلیل اکثر خانم‌هایی که موهایشان را چند بار رنگ کرده‌اند، آرزو می‌کنند که ای‌کاش می‌توانستند دوباره موهای سالمشان را پس بگیرند! چاره چیست؟ سوار ماشین زمان شویم و به عقب برگردیم تا دوباره موهای سالم و رنگ نشده مان را به دست بیاوریم؟ نیازی نیست؛ زیرا پلکس تراپی مو مثل یک ماشین زمان عمل می‌کند و موهای سالم و زیبایتان را به شما بازمی‌گرداند.

اگر خیلی ساده بخواهیم بگوییم، پلکس مو نوعی روش زیبایی و درمانی مو است. در این روش موهای شما دوباره تقویت و اسید آمینه‌های مو مجددا به موهای شما بازگردانده می‌شوند. به این صورت یک معجزه اتفاق می‌افتد: موهای شما دوباره انعطاف پذیر، قوی، محکم و سالم می‌شوند. خیلی از افرادی که پلکس تراپی مو انجام داده‌اند معتقدند که موهایشان حتی از زمانی که رنگ نشده بود هم سالم‌تر و زیباتر شده است.

وقتی پلکس تراپی انجام می‌دهید، موهای شما استحکام بسیار بیشتری به دست می‌آورد. در نتیجه می‌توانید دوباره با خیال راحت آن‌ها را رنگ کنید. زیرا بعد از پلکس تراپی موهای شما به قدری محکم و قوی می‌شوند که بتوانند دوباره تاثیرات رنگ را تحمل کنند.

پلکس تراپی چیست؟

پلکس تراپی مو به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

ما پلکس تراپی مو را به افراد زیر پیشنهاد می‌کنیم:

  1. افرادی که به دنبال روشی سریع و مؤثر برای درمان موهایشان هستند.
  2. افرادی که می‌خواهند از موهایشان در برابر مواد شیمیایی، گرما و عوامل محیطی محافظت کنند.

نحوه تأثیر گذاری پلکس تراپی مو

شاید بخواهید بدانید پلکس تراپی چطور این معجزه را برای موهای شما رقم می‌زند؟ ما پاسخ سوال شما را می دهیم. برای این که بهتر متوجه این روش موثر شوید، بگذارید موها را به یک قلعه تشبیه کنیم. تصور کنید که موهای شما یک قلعه است. تکنولوژی‌های پلکس (مانند Olaplex، K18 و BondPro) مثل گروهی از سربازان، نگهبانان و مهندسان ساخت و ساز عمل می‌کنند! همان‌طور که سربازان و نگهبانان از قلعه در برابر آسیب‌ها محافظت می‌کنند، درمان‌های پلکس هم اجازه نمی‌دهند که آسیبی به موهای شما وارد شود. در واقع این نوع تراپی در برابر مواد شیمیایی، گرما و … از موهای شما محافظت می‌کند.

نقش مهندسان ساخت و ساز چیست؟ مهندسان ساخت و ساز قلعه را می‌سازند و اگر قسمتی از آن خراب شده باشد، آن را ترمیم می‌کنند. پلکس تراپی هم همین کار را برای موهای شما انجام می‌دهد. تکنولوژی پلکس موهای شما را دوباره بازسازی و ترمیم می‌کند.

یکی از کارشناسان بسیار ماهر در زمینه پلکس تراپی می‌گوید: وقتی موهایتان را رنگ می‌کنید، پیوندهای میکرو که در فیبرهای مو قرار دارند تحت تأثیر قرار می‌گیرند. این پیوندها در اثر رنگ شدن ممکن است ضعیف شوند و حتی بشکنند. به طور معمول این آسیب‌ها به خودی خود جبران و اصلاح نمی‌شوند. اینجاست که پلکس تراپی به کمک مو می‌آید. اسیدها و پلیمرهای موجود در پلکس تراپی به عنوان سپری برای محافظت از این پیوندها عمل می‌کنند. همچنین، به ترمیم میکرو پیوندهای شکسته و آسیب دیده کمک می‌نماید. دو روش استفاده از درمان پلکس وجود دارد که می‌توانید از هر کدام که بخواهید استفاده کنید:

  1. مخلوط کردن مواد پلکس تراپی با مواد رنگ مویتان برای محافظت از مو در برابر مواد شیمیایی
  2. استفاده از پلکس‌ تراپی به صورت جداگانه برای ترمیم آسیب‌های وارد شده به مو

هر دو روش به ترمیم و بازسازی ریز پیوندهای آسیب دیده در موهای شما کمک می‌کنند و باعث ایجاد پیوندهایی جدید و مستحکم می‌شوند.

پلکس تراپی مو به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

مراحل تأثیرگذاری پلکس تراپی بر روی موهای شما

پلکس‌تراپی در یک فرآیند سه مرحله‌ای عمل می‌کند و باعث درمان و استحکام موهای شما می‌شود:

  • در طول رنگ کردن مو

یک سرم پلکس به مواد رنگ موی شما اضافه می‌شود و به محافظت و تقویت ریز پیوندهای مو کمک می‌کند. به این صورت مواد رنگ مو آسیبی به موهای شما نمی‌زنند.

  • بعد از رنگ کردن مو

بعد از رنگ کردن مو نیز از یک نرم‌کننده مخلوط با مواد پلکس بر روی موهای شما استفاده می‌شود. با این روش، هم آسیب وارد شده به مو در اثر رنگ و دکلره کمتر می‌شود و هم دوام رنگ مویتان بیشتر خواهد شد.

  • سه هفته بعد از رنگ کردن مو

بهتر است سه هفته بعد از رنگ کردن مو نیز دوباره از پلکس تراپی استفاده کنید؛ در نتیجه موهایتان ترمیم می‌شوند و رنگ مویتان نیز ماندگارتر خواهد شد.

معرفی بهترین برند پلکس تراپی

معرفی بهترین برند پلکس تراپی

بهترین مارک پلکس تراپی چیست؟ برندهای پلکس پرایم، فلوراکتیو، پلکس کندی از جمله مارک‌هایی هستند که نتیجه بی نظیری به شما می‌دهند. البته باید بدانید که هر برند پلکس‌تراپی فناوری منحصر به فرد خودش را دارد و بر روی محافظت از اجزای خاصی از مو تمرکز دارد. به‌عنوان‌مثال بیایید نگاهی به جدول زیر بیندازیم و مشخصات برخی از بهترین برندهای پلکس تراپی را ببینیم تا بتوانید بهتر انتخاب کنید:

حتما بخوانید  بهترین شامپو بعد از کراتینه مو کدام است؟
نام برندبر روی چه قسمتی از مو تمرکز می‌کند؟برای چه انواعی از مو مناسب است؟ماندگاریمیزان احیای مو
پلکس پرایمآمینواسیدهای کلاژن موموهای دکلره شده و آسیب دیده3 ماه100%
اولاپلکسبر ترمیم پیوندهای دی سولفیدی تمرکز داردتمام انواع مو6 هفته100%
K18زنجیره‌های پلی پپتیدی هسته مو را تقویت می‌کند.برای استفاده قبل از رنگ مو ایده آل است. ما برای موهای رنگ نشده هم می‌توانید از آن استفاده کنید.تأثیر بلند مدت100%
فلوراکتیوسلول‌های درونی مو را تغذیه می‌کندموهای دکلره شده3-4 ماه100%

آموزش پلکس تراپی در منزل

اگر می‌خواهید خودتان در خانه این روش درمانی را انجام دهید، ابتدا از بین برندهایی که در قسمت قبل گفتیم یکی را انتخاب کنید. دقت کنید که بهترین برند پلکس تراپی برای شما برندی است که دقیقاً مناسب موهای شما باشد. (مثلاً فلوراکتیو برای موهای دکلره شده مناسب است.)

سپس طبق این مراحل پیش بروید و از موهای سالم و زیبایتان لذت ببرید:

  • مرحله اول

بعد از شستشوی مو، موهایتان را با حوله خشک کنید و سپس مقداری از مواد پلکس را بر روی آن اعمال کنید.

  • مرحله دوم

موهایتان را شانه بزنید.

  • مرحله سوم

اجازه دهید مواد حداقل ۱۰ دقیقه بر روی موهایتان باقی بمانند. یادتان باشد که هرچه بیشتر مواد بر روی موهایتان بماند، تأثیرش بیشتر است. اگر مواد درمانی پلکس حدود ۳۰ تا ۹۰ دقیقه بر روی موهایتان بماند، معجزه اتفاق می‌افتد! (اما توصیه می‌کنیم بیشتر از ۹۰ دقیقه ادامه ندهید.)

سخن آخر

شما در این مطلب با موضوع  بهترین برند پلکس تراپی از سایت شاهانو همراه ما بودید. همانطور که عنوان شد برندهای پلکس پرایم، فلوراکتیو، پلکس کندی از جمله مارک‌هایی هستند که نتیجه بی نظیری بر روی موهای شما به جا می گذارد. در پایان به شما پیشنهاد می کنیم انواع برندهای پلکس تراپی را در سایت شاهانو ببینید سپس برای خرید پلکس مو اقدام کنید تا بتوانید  محصول متناسب با موی خود را با بهترین قیمت و کیفیت تهیه کنید.

اگر همچنان در مورد پلکس تراپی سؤالی دارید که در این مطلب به آن پاسخ داده نشده بود، سؤالتان را در قسمت نظرات برای ما بنویسید. به نظر شما این روش درمانی برای کدام یک از دوستان و آشنایانتان مناسب است؟ باعث خوشحالی است اگر این مطلب را برای آن‌ها نیز ارسال کنید.

سوالات متداول

بسیاری از افرادی که قصد دارند از پلکس تراپی استفاده کنند، این سؤالات را از ما می‌پرسند. برای این که استفاده بهتر و آگاهانه‌تری از این روش درمانی داشته باشید، حتماً پاسخ این سؤالات را بخوانید:

آیا پلکس تراپی با نرم کننده فرقی دارد؟

بله – نرم‌کننده‌ها کوتیکول‌ها را محکم می‌کنند و موهای شما را صاف می‌کنند. در حالی که درمان پلکس به ترمیم موها از داخل کمک می‌کند و به طور عمقی و ریشه‌ای موهای شما را ترمیم می‌کند. البته هر دو (چه نرم کننده و چه پلکس تراپی) باعث می‌شوند تا موهای شما صاف و براق به نظر برسد. به طور کلی فرمول نرم کننده‌ها با فرمول تکنولوژی پلکس متفاوت است. اما در حال حاضر نرم‌کننده‌هایی نیز در بازار وجود دارند که حاوی ترکیبات تقویت‌کننده و ضد شکنندگی نیز هستند.

آیا پلکس‌تراپی باعث صاف شدن موهای فر می‌شود؟

این روش درمانی می‌تواند وز موهای شما را از بین ببرد و حالتی نرم، براق و سالم به آن بدهد. بعلاوه، باعث می‌شود که بافت موها به طور عمیق آبرسانی شود و مرطوب باقی بماند. اما این روش برای صد درصد صاف کردن موهای فر گزینه مناسبی نیست. اینجاست که فرق این روش با کراتین به میان می‌آید. زیرا کراتین روش مناسبی برای صد درصد صاف کردن موهای فر است.

برای گرفتن نتیجه‌ی خوب چند بار باید درمان پلکس را انجام دهیم؟

به طور معمول بعد از یک بار استفاده از این روش درمانی، می‌توانید تأثیرش را به خوبی ببینید. با این حال، بعضی از افراد ممکن است به دو بار پلکس‌تراپی نیاز داشته باشند تا بهترین نتیجه را دریافت کنند.

آیا مصرف زیاد پلکس می‌تواند به مو آسیب برساند؟

خیر. محصولات پلکس نمی‌توانند به موهای شما آسیب برسانند. بنابراین چندان مهم نیست که چند بار از آن استفاده می‌کنید. برخی از کاربران گزارش داده‌اند که وقتی مدت‌های طولانی از پلکس تراپی استفاده می‌کنند، موها کمی در برابر آن مقاوم می‌شوند. یعنی مدت زمان بیشتری لازم است که مواد پلکس روی موها باقی بماند تا تأثیر خودش را بگذارد. پیشنهاد می‌کنیم بیش از حد از پلکس تراپی استفاده نکنید زیرا ممکن است موهایتان کمی سخت شوند و در واقع زیادی محکم شوند! اما به طور کلی آسیبی از این روش درمانی به موهای شما نمی‌رسد.

هرچند وقت یک بار باید از این درمان استفاده کرد؟

بهتر است در ابتدا دو بار در هفته از این روش درمانی استفاده کنید. سپس وقتی موهایتان کمی قوی‌تر شد، یک بار در هفته نیز کافی خواهد بود.

مواد پلکس چقدر باید روی مو بمانند؟

برای این که تأثیر خوبی از درمان پلکس ببینید، باید اجازه دهید که مواد حداقل ۱۰ دقیقه روی موهایتان بمانند. البته اگر بتوانید تا نیم ساعت الی ۹۰ دقیقه صبر کنید، نتیجه بسیار بهتر می‌شود.

آیا پلکس تراپی صددرصد موها را ترمیم می‌کند؟

متأسفانه نمی‌توانیم بگوییم که این روش درمانی صددرصد تمام آسیب‌های مو را ترمیم می‌کند. همه چیز بستگی به میزان آسیب دیدگی موهای شما دارد. اگر آسیب وارد شده به موهایتان شدید باشد، ممکن است حتی با بهترین مارک پلکس تراپی هم نتوانید صددرصد موهایتان را ترمیم کنید. اما با این حال، باز هم تفاوت بسیار زیادی ایجاد خواهد کرد. پس خیالتان راحت باشد که در هر حال پلکس‌تراپی موهای شما را بسیار سالم‌تر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.