مقالات

معرفی بهترین ماسک مو برای موهای کراتینه شده

بهترین ماسک مو موهای کراتینه شده

مراقبت از مو مسئله بسیار مهمی است که افراد کمی آن را جدی می‌گیرند. داشتن موهایی زیبا برای همه بانوان از اهمیت زیادی برخوردار است. بسیاری از افراد از راه‌های مختلفی برای مراقبت از موهای خود استفاده می‌کنند، اما اغلب آن‌ها زمان بر هستند و به احتمال زیاد، نتیجه ندهند. یکی از بهترین و سریع‌ترین راه‌ها کراتین کردن مو است که پس از آن هم باید از ماسک مو موهای کراتینه شده استفاده کنید.

کراتین پروتئینی است که به طور طبیعی در مو یافت می‌شود و وظیفه اصلی آن محافظت از مو در برابر رطوبت است و بدین شکل از ایجاد مو خوره در مو جلوگیری می‌کند. با این حال، به دلیل قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید، آلودگی، گرد و غبار و استفاده از محصولات مو حاوی مواد شیمیایی، مو ممکن است با گذشت زمان کراتین خود را از دست داده و کاملاً خشک، کدر و وز شود. در این زمان است که کراتین درمانی می‌تواند موها را از آسیب زیاد نجات دهد.

کراتین مو برای درمان خشک‌ترین و فرترین موها و از بین بردن موخوره شناخته شده است. به همین دلیل در میان بانوان برای داشتن موهایی صاف و براق بسیار محبوب است. چیزی که کراتین را جذاب و پرطرفدار می‌کند، این است که با یک مراقبت صحیح و منظم می‌توانید ماندگاری آن را تا هشت ماه افزایش دهید. بنابراین، اگر موهایی وز و خشک دارید، کراتین بهترین چیزی است که می‌تواند صافی دائمی به موهای شما ببخشد. برای اطمینان از ماندگاری بیشتر نتایج آن، بهتر است به خوبی از آن مراقبت کنید.

زدن ماسک مو موهای کراتینه شده یکی از مراحل مراقبت موهای کراتینه شده است که در ماندگاری آن تاثیر زیادی خواهد داشت. اما ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که چگونه می‌توان از ماسک استفاده کرد و تا چه اندازه روی موها تاثیر دارد؟ برای دانستن پاسخ این سوالات در ادامه با ما همراه باشید.

Contents

بهترین زمان استفاده از ماسک مو برای موهای کراتینه شده

زمانی که موهای خود را کراتین می‌کنید، صافی بی‌نظیری را به دست می‌آورید که تا چند ماه برای شما لذت بخش خواهد بود و دیگر لازم نیست که نگران وز شدن و گره خوردن موهای خود باشید. لازم به ذکر است که بعد از کراتین کردن مو باید برخی نکات مراقبتی را رعایت کنید تا موهای شما صاف بمانند و میزان ماندگاری کراتین بالا برود. زدن ماسک موی کراتینه یکی از کارهایی است که باید بعد از کراتین انجام دهید. ماسک مو باید به طور مرتب به موها زده شود تا ماندگاری کراتین را بالا ببرد.

معمولا توصیه می‌شود ماسک مو را زمانی روی موها بزنید که دارای رطوبت باشند. از این حرف می‌توان نتیجه گرفت که زمان استحمام و حمام رفتن بهترین زمان برای زدن ماسک مو موهای کراتینه شده خواهد بود. وقتی موهای خود را کاملا با شامپوی بدون سولفات می‌شویید و هنوز خیس هستند، مقداری از ماسک موی مناسب را داخل دستانتان بریزید و روی مو به طور کامل پخش کنید.

سعی کنید چند دقیقه به آرامی موهای خود را ماساژ دهید و سپس با آب ولرم آبکشی کنید. این کار باعث می‌شود ماسک موی کراتینه به همه قسمت‌های مو اثر کند. در نتیجه، بهترین زمان ماسک مو موهای کراتینه شده در حین حمام کردن خواهد بود.

بهترین ماسک مو برای موهای کراتینه شده

چرا برای موهای کراتینه شده به ماسک مو نیاز دارید؟

ماسک مو محصولی است که می‌تواند رطوبت را به مدت زمان بیشتری روی موها نگهداری کند. از این رو، لازم است که برای موهای معمولی حداقل دو بار در هفته استفاده شود. هر نوع مو به تعداد دفعات مشخصی برای زدن ماسک مو نیاز دارد که قاعدتا تعداد دفعات ماسک مو موهای کراتینه شده نیز منحصر به فرد خواهد بود. اگر موهایتان را کراتین کرده باشید احتمالا آرایشگر به شما می‌گوید که باید با هر حمام رفتن از ماسک مو روی موهایتان استفاده کنید، اما دلیل این کار چیست؟

زمانی که کراتین موهای شما کم می‌شود، رطوبت مو کاهش یافته و به مرور خشک و وز می‌شود. با انجام دادن کراتین تراپی، مقدار زیادی کراتین به موهای شما وارد می‌شود. با انجام این کار رطوبت دوباره به موهای شما بازگردانده خواهد شد. سپس باید مجموعه¬ای از اقدامات را انجام دهید تا این رطوبت دیرتر از موهای شما خارج شود. استفاده از ماسک مو موهای کراتینه شده به دلیل خاصیتی که دارد می‌تواند به حفظ این رطوبت کمک زیادی کند.

اگر موهای شما خشک و فر بوده و کراتین کرده¬اید، باید دفعات حمام رفتن خود را بیشتر کنید تا ماسک موی بیشتری به موهای شما برسد. موهای چرب و دارای رطوبت کافی لازم نیست بیش از حد از ماسک موی کراتینه استفاده کنند، چرا که ضرر داشته و می‌تواند باعث ریزش مو شود.

نحوه استفاده از ماسک مو بعد از کراتینه

برای استفاده ماسک مو موهای کراتینه شده باید مراحل مشخصی را طی کنید تا به خوبی اثرش را نشان دهد. به همین منظور، رعایت مراحل زیر لازم خواهد بود:

 • موهای خود را بشویید

اولین قدم در روتین موهای کراتینه شده، این است که از تمیز بودن موها اطمینان حاصل کنید و بدانید که آماده جذب مواد مغذی و محصولات مراقبتی است. اگر احساس می‌کنید که موهای شما بسیار خشک است و کراتینه نکرده‌اید، می‌توانید از نرم کننده قبل از ماسک مو استفاده کنید. با این حال، در صورت کراتین کردن مو نیازی به استفاده از نرم¬کننده ندارید. با استفاده از ماسک مو موهای کراتینه شده می‌توانید رطوبت مو را دوباره در موهای خود نگه دارید.

 • گرفتن آب اضافی

پس از این که مطمئن شدید موهای شما کاملا تمیز است، باید نسبت به گرفتن آب اضافی آن‌ها اقدام کنید. اگر می‌خواهید نتایج بهتری بگیرید، بهتر است از ماسک موی مخصوص موهای مرطوب استفاده کنید و از ماسک‌های مخصوص موی خیس و خشک خودداری کنید.

انتخاب این نوع ماسک موی کراتینه به نفوذ مواد به داخل تارهای مو کمک می‌کند. می‌توانید از یک حوله میکروفایبر برای گرفتن آب موهای خود بدون آسیب رساندن به آن در اثر اصطکاک استفاده کنید. اگر این حوله در دسترس شما نیست، یک تیشرت نخی نقش آن را به خوبی ایفا خواهد کرد.

 • ماسک مو موهای کراتینه شده را روی مو بزنید

حال نوبت به مرحله اصلی که زدن ماسک مو موهای کراتینه شده است می‌رسد. اگر روی جلد ماسک موها را بخوانید، معمولا توصیه می‌شود که آن‌ها را فقط روی ساقه مو بزنید و از زدن آن‌ها روی ریشه مو خودداری کنید. این امر بدین دلیل است که ماسک موی کراتینه می‌تواند رطوبت مو را افزایش دهد.

اگر به ریشه زده شود، ممکن است بیش از حد آن را نرم کند، سست شده و شروع به ریزش کند. پس فقط روی ساقه و انتهای موهای خود تمرکز کنید. محصول مورد نظر را به آرامی به مدت سی ثانیه با حرکت دست رو به پایین به موها زده و ماساژ دهید. این کار به جذب و نفوذ محصول برای صافی و درخشندگی بیشتر کمک خواهد کرد. نیازی به زیاده روی در زدن ماسک مو موهای کراتینه شده نیست، زیرا مقدار کم آن نیز می‌تواند به شما کمک کند.

 • استراحت موها به مدت سه تا پنج دقیقه

برای گرفتن بهترین نتایج و ماندگاری بیشتر ماسک مو، بهتر است که مدت معینی آن را روی مو باقی بگذارید. حدود سه تا پنج دقیقه زمان کافی است تا ماسک مو تاثیر خود را بگذارد. گذاشتن ماسک مو موهای کراتینه شده بیشتر از زمان توصیه شده هیچ ضرری برای موهای شما ندارد.

 • شست شو و آبکشی مو

ماسک موها حاوی مواد مغذی هستند که می‌توانند رطوبت را به موها بازگردانند و مانع از دست رفتن آن شوند. پس از زدن ماسک مو موهای کراتینه شده و استراحت به آن باید با دقت موهایتان را آبکشی کنید تا هیچ اثری از آن روی مو باقی نماند. در غیر این صورت، موها سنگین شده و زودتر چرب خواهد شد.

نحوه استفاده از ماسک مو بعد از کراتینه

بهترین ماسک مو بدون سولفات برای موهای کراتینه شده

در این بخش با بهترین ماسک مو برای موهای کراتینه شده آشنا خواهیم شد:

ماسک مو کندی بیوتی سیلور

ماسک مو کندی بیوتی سیلور برای ترمیم موهای آسیب دیده و خشک مناسب است. این ماسک باعث افزایش دوام و ماندگاری کراتین شده و به موهای شما لطافت خاصی می‌بخشد. روغن آرگان موجود در ماسک کندی بیوتی سیلور باعث نرمی و صافی مو شده و شما می‌توانید بعد از حمام به راحتی موهای خود را شانه کنید. از جمله ویژگی‌های ماسک مو کندی بیوتی سیلور عبارتند از:

 • فاقد مواد مضر و حساسیت‌زا
 • بدون تست حیوانی
 • ایجاد نرمی و لطافت بر روی موها
 • آبرسانی عالی و جلوگیری از ایجاد خشکی بر روی موها
 • سرشار از روغن آرگان و تقویت ساقه مو
 • محافظت از مو در برابر عوامل بیرونی مانند نور خورشید
 • حاوی کراتین و کلاژن و کمک به زیبایی و شادابی موها
حتما بخوانید  رعایت این روش ها خشکی موی شما را برطرف می‌کند!

بهترین ماسک مو بدون سولفات

ماسک مراقبتی کندی بیوتی مشکی

اگر به دنبال محصولی برای افزایش ماندگاری و نگهداری از موهای تراپی شده هستید، ماسک مراقبتی کندی بیوتی مشکی بهترین گزینه برای شما است. می توانید با خرید این ماسک و استفاده از آن در حمام، موهای خود را آبرسانی و تقویت کنید. ماسک مراقبتی کندی بیوتی مشکی فاقد سولفات بوده که همین امر موجب شده بدون ایجاد حساسیت از آن استفاده کنید. ویژگی های مهم ماسک مو مراقبتی کندی بیوتی مشکی شامل موارد زیر می باشد:

 • حاوی کراتین و پروتئین
 • آبرسانی عمیق
 • احیا مو
 • جوانسازی مو

ماسک مراقبتی هالیزا

این محصول سرشار از پروتئین، قادر است با آبرسانی عمیق مو از وزی و خشکی بیش از حد مو جلوگیری کند. ماسک مراقبتی هالیزا محصولی برزیلی بوده و با نفوذ به تارهای مو موجب تقویت آن می‌شود. فرمولاسیون این محصول پرطرفدار علاوه بر زیبایی موها باعث تغذیه آنها نیز می‌شود. از جمله ویژگی های ماسک مراقبتی هالیزا عبارتند از:

 • مناسب برای انواع مو
 • بدون سولفات و پارابن
 • حاوی روغن آرگان
 • سرشار از پروتئین
 • آبرسانی عالی مو
 • حاوی کلاژن و کراتین

انواع ماسک مراقبتی مو

آثار و فواید ماسک کراتینه مو

استفاده از ماسک مو موهای کراتینه شده می‌تواند به شما کمک کند که در عرض جند دقیقه موهایی براق و ابریشمی داشته باشید. با این حال، بهترین مزایای این نوع ماسک مو به شرح زیر خواهند بود:

هیداتاسیون طولانی مدت و عمیق مو

ماسک موها دارای ترکیباتی مانند ویتامین‌ها، روغن‌های مختلف و مواد مغذی است که به سرعت به موها نفوذ کرده تا بهبودی آنان را تقویت کند. علاوه بر این، ماسک موی کراتینه باعث می‌شود که آلودگی‌های محیطی نتوانند به راحتی به ریشه مو برسند و آن را درگیر کنند. حال اگر از ماسک مو موهای کراتینه شده استفاده کنید، مانع از خروج رطوبت مو شده و آن را هیدراته نگه خواهد داشت.

ریکاوری موهای خشک و آسیب دیده

ترکیب قدرتمند مواد و روغن‌های مغذی و کراتین به سرعت به فولیکول‌های مو نفوذ کرده تا آن‌ها را تقویت کند. این کار به ترمیم و تقویت و محافظت از تارهای آسیب دیه مو کمک می‌کند و در عین حال درخشندگی و نرمی را بازیابی خواهد کرد.

ترمیم شکسته شدن تارهای مو

مواد طبیعی که این ماسک مو دارد، باعث می‌شود نوک موها را پر کرده و باعث ترمیم ساقه مو شود. با پر شدن ساقه‌های مو، آن‌ها شاداب‌تر و سالم‌تر به نظر خواهند رسید.

رشد مو را به دنبال دارد

اکثر افراد تصور می‌کنند که کراتینه کردن باعث ریزش مو می‌شود، در حالی که اگر به خوبی از آن مراقبت کنید و روتین شست شوی آن را انجام دهید، ریزش مو شما را تهدید نخواهد کرد. علاوه بر این، شما باید با توجه به شرایط موهای خود نسبت به کراتین کردن یا سایر روش‌های درمانی مو اقدام کنید. مواد مغذی ماسک مو موهای کراتینه شده به تحریک رشد موها کمک کرده و آن‌ها را پرتر نشان می‌دهد. همچنین این نوع ماسک مو می‌تواند پوست سر شما را احیا کند، زیرا با ویتامین‌ها و مواد مغذی غنی شده است که به رشد موها کمک خواهند کرد.

سبک بودن فرمولاسیون

از آن جایی که اکثر تارهای مو نازک هستند و کراتینه کردن نیز نمی‌تواند تارهای مو را ضخیم کند، در مورد شست و شوی آن‌ها باید دقت کنید. ماسک مو موهای کراتینه شده فرمولی غنی و در عین حال سبک دارد که موهای شما را سنگین نخواهد کرد. این ترکیبات به شما کمک خواهند کرد که بدون سنگین کردن موهای شما تغذیه و محافظت لازم را داشته باشند. در نتیجه، مویی حجیم و زیبا خواهید داشت.

آثار و فواید ماسک کراتینه مو

ترکیبات مهم ماسک مو مخصوص موهای کراتینه شده

ماسک‌های مو مخصوص موهای کراتینه شده معمولا ترکیبات متفاوتی دارند و هر کدام برای یک نوع مشخص مو ساخته می‌شوند، اما برخی از ترکیبات آن‌ها یکسان هستند و می‌توانند برای موها بسیار مفید باشند. این ترکیبات عبارتند از:

 • روغن جوانه گندم

این نوع روغن سرشار از ویتامین B6 است و برای موهای حساس معجزه می‌کند. مو را به مقدار موردنیاز تغذیه می‌کند و تارهای موها را ضخیم‌تر خواهد کرد.

 • روغن شی باتر

یک مرطوب کننده طبیعی است و نه تنها می‌تواند تارهای مو را آبرسانی کند، بلکه آن‌ها را نرم نیز خواهد کرد. روغن شی باتر برای جلوگیری از دوشاخه شدن موها مفید است و همچنین یکی محافظ گرما به حساب خواهد آمد. روغن یا کره شی باتر برای افرادی که موهای خشک و زبر یا موهای آسیب دیده دارند، به خوبی عمل خواهد کرد.

 • عصاره جو دو سر

این ماده حاوی ویتامین E، اسیدهای چرب امگا ۳، پروتئین و روی است که می‌تواند مو را ترمیم کرده و به آن حالت دهد.

 • روغن هسته انگور

با مقدار زیادی از اسید لنوئیک و ویتامین E، این ماده قادر است درخشندگی را به موهای آسیب دیده بازگرداند. این روغن چربی بسیار کمی دارد و می‌تواند محافظ خوبی برای رطوبت موجود در پوست باشد.

مزایای استفاده از ماسک کراتینه مو

اگر از ماسک مو موهای کراتینه شده در هنگام حمام استفاده می‌کنید، می‌توانید مزایای زیادی به دست آورید. اولین و مهم‌ترین مزیت آن کمک به حفظ حالت موهای کراتینه شده است تا خم نشده و حالت نگیرند. همچنین ماسک موی کراتینه قادر است رطوبت موها را حفظ کرده و اثرات کراتین را تا مدت زیادی در مو نگه دارد. مزیت بعدی دیگری که می‌توانید از ماسک مو موهای کراتینه شده به دست آورید، افزایش درخشندگی و نرمی موها است که بدون نیاز به نرم کننده حاصل خواهند شد.

اثرات کراتین به مرور زمان از بین می‌رود و شما درخشندگی موهای خود را از دست می‌دهید. می‌توانید با استفاده از ماسک مو موهای کراتینه شده تا حدودی این درخشندگی را به موها بازگردانید. سالم ماندن موها به رسیدن مواد مغذی به آن‌ها وابسته است. ماسک موی کراتینه می‌تواند با داشتن کراتین، ویتامین E و پروتئین این امر را تحقق بخشد.

مهم‌ترین نکات هنگام خرید ماسک مو کراتینه

برای خرید ماسک مو موهای کراتینه شده بهتر است نکات را رعایت کنید که عبارتند از:

 • ماسک موی مناسب نوع موهای خود را خریداری کنید تا بیش از حد آسیب نبینند و چرب نشوند.
 • اگر موهای خود را کراتین کرده‌اید، از ماسک موی عادی استفاده نکنید و حتما ماسک مو موهای کراتینه شده را انتخاب کنید. چون ماسک موهای عادی دارای سولفات هستند.

از محصولات معتبر استفاده کنید. محصولات ناشناخته و نامعتبر می‌توانند باعث ریزش موی شما شوند.

نکات مهم درباره استفاده از ماسک موی کراتینه

پس از خرید ماسک مو موهای کراتینه شده، بهتر است که نکاتی را درباره نحوه استفاده از آن هم بدانید. این ماسک موها باید روی موهای مرطوب استفاده شوند، پس به هیچ وجه آن‌ها را روی موهای خشک استفاده نکنید. همچنین ماسک مو را فقط به ساقه بزنید تا باعث ریزش مو نشوید. اگر موهایتان رنگ شده است و کراتین نیز کرده‌اید، از ماسک مو مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید تا موهایتان در اثر استفاده از محصول نامناسب آسیب نبیند.

نکات هنگام خرید ماسک مو کراتینه

 

تفاوت ماسک مو و نرم کننده مو چیست؟

اگر قصد خرید ماسک مو موهای کراتینه شده را داشته باشید، احتمالا راجع به خرید ماسک مو یا نرم کننده سردرگم شده‌اید. برای انتخاب بهتر بین این دو بهتر است که تفاوت‌های آن‌ها را بررسی کنیم. معمولا نرم کننده‌ها بافتی رقیق‌تر از ماسک مو دارند و آبکی هستند. از آن جایی که ماسک مو خاصیت درمانی دارد، باید به مدت چند دقیقه روی موها بماند، ماساژ داده شود و سپس آن را آبکشی کنید. این در حالی است که نرم کننده‌ها فقط به دو دقیقه ماندن روی مو احتیاج دارند و می‌توانید بلافاصله آن‌ها را بشویید.

نرم کننده‌ها فقط به حالت پذیری و نرم کردن موها می‌پردازند. این در حالی است که ماسک مو موهای کراتینه شده می‌تواند در رشد و درخشندگی و حفظ رطوبت نیز موثر باشد. از آن جایی که غلظت نرم کننده‌ها کمتر است، باید مقدار کمتری از آن‌ها را روی موهای خود بزنید.

هنگام خرید ماسک مو مخصوص موهای کراتینه شده به چه نکاتی باید توجه کنید؟

زمانی که موهای خود را کراتینه کرده¬اید و به دنبال ماسک مو موهای کراتینه شده هستید، باید چند نکته را در نظر بگیرید. در ابتدا برندی را انتخاب کنید که شناخته شده و معتبر باشد و هرگز از برندهای ناشناخته محصولی خریداری نکنید. در قدم بعدی، باید به اورجینال بودن محصول دقت کنید. محصولات فیک و تقلبی زیادی در بازار موجود است که باید در هنگام خرید آن‌ها را تشخیص دهید. با رعایت این نکات می‌توانید مطمئن‌ترین خرید را داشته باشید.

جمع بندی

موها معمولا به مراقبت زیادی نیاز دارند تا سالم بمانند و دچار ریزش نشوند. یکی از راه‌های صاف کردن و درخشنده کردن موها استفاده از کراتینه درمانی است که می‌تواند مزایای زیادی به همراه داشته باشد. روتین‌های مراقبتی بعد از آن بسیار مهم هستند که استفاده از ماسک مو موهای کراتینه شده یکی از آن‌ها به حساب می‌آید. اگر قصد خرید این محصول و خرید پلکس مو را دارید، می‌توانید از فروشگاه ما، یعنی شاهانو اقدام به خرید کراتین مو اصل کنید.

سوالات متداول

آیا موهای معمولی به ماسک مو موهای کراتینه شده نیاز دارند؟

معمولا برای موهای کراتینه نشده ماسک موی معمولی کافی است، اما این نوع ماسک مو می‌تواند موها را درخشان و صاف‌تر کند.

آیا قیمت ماسک مو موهای کراتینه شده بالا است؟

بسته به برند و نوع ماسک مو قیمت‌ها می‌توانند از کم تا زیاد متغیر باشند.

آیا می‌توان از ماسک مو بعد از کراتین استفاده نکرد؟

معمولا بیشتر افراد از آن استفاده می‌کنند، اما اگر استفاده نکنید، ماندگاری آن بسیار پایین خواهد آمد.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.