مقالات

اشتباهات رایج بعد از کراتینه مو

پس از انجام درمان کراتین مو، چندین اشتباه رایج وجود دارند که افراد اغلب مرتکب می‌شوند. این اشتباهات می‌توانند اثربخشی و طول عمر درمان را به خطر بیندازد. بسیار مهم است که از اشتباهات بعد از کراتینه مو اجتناب کنید تا از مزایای کامل درمان کراتینه بهره‌مند شوید.

کراتینه مو فواید بسیار زیادی دارد. از جمله فواید آن می‌توان به درمان آسیب‌های مو، داشتن موهایی صاف، درمان وزی و موخوره، بهبود درخشندگی و انعطاف مو و غیره اشاره کرد. با این وجود، اگر به درستی از این روش استفاده نکرده و مراقبت‌های لازم را انجام ندهید، از این مزایا بهره‌مند نخواهید شد. ضمن اینکه احتمال افزایش آسیب‌های مویی نیز وجود دارد.

در این محتوای جامع، به خطاهایی می پردازیم که افراد پس از درمان کراتینه مو مرتکب می‌شوند. همچنین راهنمایی‌هایی در مورد نحوه اجتناب از آنها ارائه می‌کنیم. تمایل به داشتن موهایی ابریشمی، صاف و بدون وز امری طبیعی است و به همین دلیل باید این شیوه درمانی را به بهترین شکل انجام دهید.

وب سایت شاهانو منبع قابل اعتمادی برای خرید بهترین محصولات کراتینه مو موجود در بازار است. ما اهمیت استفاده از فرمول‌های با کیفیت بالا محصولات را درک می‌کنیم. محصولات ما نتایج استثنایی را بدون به خطر انداختن سلامت موهای شما، ارائه می‌دهند. شاهانو مجموعه‌ای از محصولات درجه یک کراتینه را به شما ارائه می‌دهد.

بسیاری از افراد به اشتباه بر این باورند که مزایای درمان کراتینه دائمی بوده و به مراقبت‌های بعدی نیاز ندارد. این امر یکی از اشتباهات بعد از کراتینه مو می‌باشد. بدون مراقبت‌های بعدی مناسب، اثرات درمان کراتینه به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابند. در نتیجه موهای شما مستعد آسیب، موخوره و بی‌نظمی خواهند شد. از این رو، برای حفظ طول عمر موهای کراتینه شده خود، باید از اشتباهات رایج دوری کنید. در ادامه شما را با رایج‌ترین اشتباهات بعد از کراتینه مو و شیوه جلوگیری از آن¬ها آشنا می‌کنیم. همچنین به فواید کراتینه مو پرداخته و بهترین محصولات این حوزه را معرفی می‌نماییم.

فواید کراتینه مو

خرید کراتین مو، می‌تواند فواید بسیاری به همراه داشته باشد. کراتینه مو در بین افرادی که به دنبال بهبود سلامت و ظاهر موهای خود هستند، محبوب شده است. کراتین، پروتئینی بوده که به طور طبیعی در مو، پوست و ناخن‌های ما وجود دارد. این پروتئین نقش مهمی در حفظ استحکام و ساختار الیاف مو ایفا می‌کند. برخی از مزایای کلیدی کراتینه مو عبارتند از:

موهای صاف و بدون وز

یکی از مزایای اصلی درمان کراتینه مو، توانایی آن در کاهش موخوره و صاف کردن موها است. درمان کراتینه شکاف‌ها و شکستگی‌های ساقه مو را پر کرده و یک لایه محافظ ایجاد می‌کند که کوتیکول را صاف می‌نماید. این امر باعث می‌شود که موها کمتر مستعد وز شدن باشند و براق‌تر و انعطاف‌پذیرتر به نظر برسند.

افزایش استحکام و انعطاف‌پذیری مو

استفاده مداوم از ابزارهای حالت‌دهنده حرارتی، درمان‌های شیمیایی و حضور در معرض عوامل محیطی نامناسب، می‌توانند مو را ضعیف و مستعد شکستگی کنند. این درمان با تزریق کراتین به مو، آن را از درون تقویت کرده و در برابر آسیب و شکستگی مقاوم‌تر می‌کند. این امر منجر به داشتن موهایی سالم‌تر و انعطاف‌پذیرتر می‌شود که کمتر مستعد شکستگی هستند. البته عدم توجه به اشتباهات بعد از کراتینه مو می‌تواند، این اثر را خنثی کند.

بهبود کنترل‌پذیری

درمان کراتین باعث می‌شود، موها راحت‌تر حالت بگیرند. این امر زمان و تلاش لازم برای سشوار کشیدن و صاف کردن مو را کاهش می‌دهد؛ زیرا این درمان باعث می‌شود که موها به طور ذاتی صاف و قابل کنترل‌تر شوند. این اثر می‌تواند به ویژه برای افرادی که دارای انواع موهای مجعد یا وز هستند، مفید باشد.

نتایج طولانی مدت

برخلاف سایر درمان‌های موقتی صاف‌کننده مو که پس از چند بار شامپو زدن شسته می‌شوند، درمان کراتینه نتایج طولانی مدتی را ارائه می‌دهد. بسته به نوع درمان و نوع مو، اثرات به طور معمول می‌توانند چندین ماه ادامه داشته باشد. با محو شدن تدریجی درمان، موها به حالت طبیعی خود برمی‌گردند و هیچ آسیبی نخواهند دید. البته عدم مراقبت مناسب و بی‌توجهی به اشتباهات بعد از کراتینه مو می‌تواند، طول عمر اثرات آن را کاهش دهد.

بازیابی سلامت مو

حالت دادن با حرارت، پردازش شیمیایی و عوامل محیطی می‌توانند کراتین طبیعی مو را از بین ببرند و منجر به موهای کدر، آسیب دیده و بی‌روح شوند. درمان کراتینه مو، کراتین از دست رفته را جبران می‌کند و سلامت و شادابی مو را باز می‌گرداند. در نتیجه موها براق‌تر، هیدراته‌تر و جوان‌تر به نظر می‌رسند؛ زیرا این درمان باعث تغذیه و ترمیم فیبرهای آسیب دیده مو می‌شود.

مناسب برای انواع مو

درمان‌های کراتینه برای انواع مو از جمله موهای مجعد، موج‌دار، وز و آسیب دیده مناسب هستند. این درمان را می‌توان به گونه‌ای استفاده کرد که نیازهای فردی مو را برآورده کند و اطمینان حاصل شود که همه انواع مو می‌توانند از اثرات آن بهره‌مند شوند. این امر می‌تواند به ویژه برای کسانی که موهایشان به طور طبیعی نامنظم یا ضخیم هستند، دگرگون کننده باشد و ظاهری صاف‌تر و صیقلی‌تر ارائه دهد.

فواید کراتینه مو

اشتباهات رایج پس از کراتینه مو

پس از انجام درمان کراتینه مو، مراقبت مناسب از موهای تازه درمان شده برای حفظ نرمی و شادابی آن¬ها ضروری است. متأسفانه بسیاری از افراد ناآگاهانه مرتکب اشتباهات رایج پس از کراتینه مو می‌شوند که می‌توانند نتایج مطلوب را کاهش دهند. این امر می‌تواند حتی به موهایشان آسیب برساند. برای اطمینان از اینکه بیش¬ترین بهره را از درمان کراتینه مو می‌برید، اجتناب از اشتباهات زیر ضروری است:

شستن سریع موها

۷۲ ساعت اول پس از کراتینه درمانی بسیار مهم است؛ زیرا این محصول به زمان نیاز دارد تا ته‌نشین شده و به موهای شما بچسبد. شستن فوری موها می‌تواند، اثرات درمان را تضعیف کند و باعث شود کراتین زودتر شسته شود. توصیه می‌شود حداقل ۷۲ ساعت قبل از شامپو زدن به موهای خود صبر کنید. با آرایشگر خود برای دستورالعمل‌های خاص متناسب با نوع موهای خود مشورت نمایید.

استفاده از شامپوی نامناسب

نوع شامپویی که بعد از کراتینه درمانی استفاده می‌کنید، می‌تواند به طور قابل توجهی بر طول عمر آن تأثیر بگذارد. از شامپوهایی که حاوی سولفات هستند، اجتناب کنید؛ زیرا می‌توانند پوشش کراتین را از بین ببرند و اثربخشی درمان را کاهش دهند. در عوض، شامپوهای ملایم و بدون سولفات را انتخاب کنید که به طور خاص برای موهای تحت درمان با مواد شیمیایی فرموله شده‌اند. این شامپوها به حفظ کراتین و افزایش نرمی موهای شما کمک می‌کنند.

نادیده گرفتن اهمیت نرم‌کننده

یکی دیگر از اشتباهات بعد از کراتینه مو، نادیده گرفتن اهمیت نرم‌کننده است. نرم‌کننده نقش حیاتی در حفظ سلامت و محافظت از موهای شما پس از کراتینه درمانی ایفا می‌کند. این ماده به بسته شدن کوتیکول‌ها، حفظ رطوبت و افزایش طول عمر درمان کمک می‌نماید. به طور مرتب از یک نرم‌کننده مناسب برای موهای تحت درمان استفاده کنید.

حتما بخوانید  اتو مو لیز چه ویژگی هایی دارد؟

حالت دادن بیش از حد با ابزارهای حرارتی

موهای تحت درمان با کراتینه در برابر موخوره و آسیب حرارتی مصون هستند؛ اما استفاده بیش از حد از ابزارهای حالت دهنده حرارتی، همچنان می‌تواند یکپارچگی درمان را به خطر بیندازد. قرار دادن مکرر موهای خود در معرض دمای بالا می‌تواند منجر به خشکی، شکستگی و حتی معکوس کردن اثرات درمان کراتینه شود. در صورت امکان، موهای خود را با هوا خشک کنید یا از تنظیمات حرارتی کمتر روی ابزار حالت دهنده خود استفاده نمایید تا سلامت و طول عمر موهای کراتینه شده حفظ شوند.

برنامه‌ریزی نامنظم برای کراتینه کردن

یکی از اشتباهات رایج پس از کراتینه مو، این است که افراد فکر می‌کنند، تنها یک بار کراتینه کردن می‌تواند کافی باشد. درمان کراتینه یک راه حل دائمی نیست. بسته به نوع موی شما و روش درمانی استفاده شده، اثرات آن می‌توانند تا چند ماه باقی بمانند.
برای طولانی‌تر کردن نرمی و سلامت آن¬ها، یک برنامه منظم برای کراتینه کردن مداوم موهایی خود پس از مدت‌های طولانی داشته باشید.

محافظت نکردن از مو در برابر عوامل خارجی

عوامل محیطی مانند اشعه ماوراء بنفش، کلر و آب شور می‌توانند به موهای کراتینه شده آسیب بزنند. برای محافظت از موهای خود در برابر این عناصر، هنگام گذراندن وقت در خارج از منزل، کلاه بپوشید یا از محصولات محافظ موی UV استفاده کنید. علاوه بر این، قبل از شنا، موهای خود را با آب تمیز بشویید و از یک لایه محافظتی نرم‌کننده استفاده نمایید. اجتناب از اشتباهات بعد از کراتینه مو می‌تواند به افزایش مزایای آن کمک کند و باعث شود که موهای شما برای مدت طولانی‌تری سالم بمانند.

اشتباهات پس از کراتینه مو

معرفی بهترین مواد کراتینه مو

برای پیشگیری از خراب شدن کراتینه موها بهتر است شناخت کافی از مجموعه مورد نظر داشته باشید؛ همچنین پیشنهاد می شود از بهترین محصولات برای کراتین استفاده کنید. در ادامه با بهترین مواد برای کراتینه کردن مو آشنا خواهیم شد:

کراتین لونیکس

اگر از موهای یکدست خسته شده‌اید یا موهایتان در اثر رنگ و دکلره آسیب دیده‌اند، کراتینه لونیکس می‌تواند به شما کمک کند. کراتین لونیکس یک محصول ارگانیک محبوب مو بوده که نه تنها موهای آسیب دیده را صاف کرده، بلکه به طور مؤثری آن¬ها را ترمیم و درمان می‌کند. این محصول سلامت موهای شما را به خطر نمی‌اندازد. اگر نگران مضرات فرمالدئیدها هستید، باید بدانید که خوشبختانه در ترکیبات کراتین لونیکس این ماده مضر به کار نرفته است. دیگر ویژگی‌های این ماده عبارتند از:

 • ماندگاری احیا و صافی تا حداکثر ۱۰ ماه بدون نیاز به قرنطینه پس از اتوکشی
 • بدون بوی زننده و گاز آزاردهنده مواد کراتین
 • داشتن موهایی صاف، براق و لطیف به لطف محتویات اسید آمینه و بیوپپتیدهای کراتینه لونیکس
 • ارائه صافی و احیا روی موها تا حداقل ۹۰ درصد
 • مناسب برای انواع موهای طبیعی، رنگ شده و دکلره شده
 • دارای ترکیبات اورگانیک و گیاهی برای درمان موهای خشک و شکننده

قیمت کراتین لونیکس اصل

کراتین اینوار

کراتین اینوار حاوی فرمالدئید درمانی مفید برای احیای موهای خشک و وز است. این ماده موهای کدر و شکننده را صاف و تقویت می‌کند. اگر موهای شما به دلیل رنگ، دکلره یا تغذیه نامناسب فاقد کراتینه هستند، کراتین اینوار انتخاب مناسبی برای شما است. البته حتما به اشتباهات بعد از کراتینه مو توجه کنید. این محصول برزیلی، موهای آسیب دیده را تا ۹۵ درصد ترمیم می‌کند و به مدت ۹ ماه بدون قرنطینه ماندگاری دارد. موهای نرم و ابریشمی را با کراتینه مو اینور تجربه کنید. برخی از ویژگی‌های آن عبارتند از:

 • ساخت کشور برزیل
 • مناسب انواع مو
 • صافی بالای ۹۵%
 • احیاء بالای ۹۰%
 • درخشان‌کننده مو
 • دارای بو و گاز
 • ماندگاری تا ۹ ماه
 • نرم‌کننده مو
 • تغذیه‌کننده مو

کراتین اینوار

کراتین ریچی

کراتین ریچ با آنتی اکسیدان‌هایی که از موهای شما در برابر آسیب محافظت می‌کند، غنی شده است. این محصول رطوبت در موها به دام انداخته و ظاهری صاف و زیبا به آن¬ها می‌بخشد. با کراتین ریچی به موهایی طبیعی، براق و درخشان می‌رسید. این کراتینه مو، نه تنها فواید بی‌شماری برای موهای آسیب دیده ارائه می‌دهد، بلکه بافت و استحکام را بهبود می‌بخشد. همچنین باعث کاهش شکنندگی و افزایش درخشندگی و نرمی موها می‌شود. این ماده از موهای شما در برابر عوامل آسیب‌زای محیطی محافظت می‌کند.

کراتین ریچ

کراتین کادیوو

کراتین کادیوو به عنوان یک گزینه درمانی قابل اعتماد، موهای شما را احیا می‌کند. این محصول با تغذیه و آبرسانی، موهای شما را در برابر عوامل خارجی، مقاوم می‌سازد. علاوه بر این، کراتین کادیوو یک جایگزین مقرون به صرفه برای گزینه‌های دیگر است. با استفاده از کراتین کادیوو در روتین خود با موهای شکننده خداحافظی کنید و طراوت و زیبایی آن را بازیابید. با اجتناب از اشتباهات بعد از کراتینه مو و استفاده از کراتینه کادیوو، موهای ابریشمی و سالمی خواهید داشت. برخی از ویژگی‌های این محصول عبارتند از:

 • صد در صد گیاهی
 • مناسب انواع مو
 • بدون قرنطینه
 • احیاء کننده
 • گاز و بو کم
 • صافی بالای ۹۵%
 • ماندگاری ۱۲ ماهه
 • درخشان کننده

کراتین کادیوو

کراتین ایجی مکس قرمز

کراتینه ایجی مکس قرمز برزیلی، فرمولی پیشرفته را ارائه می‌کند که کاملا ظاهر موهای مجعد و موج‌دار را تغذیه کرده و بهبود می‌بخشد. این ماده برای موهای آسیب دیده و خشک نیز موثر است. علاوه بر این، کراتینه ایجی مکس قرمز نه تنها موها را صاف می‌کند، بلکه باعث ترمیم و افزایش انعطاف‌پذیری آنها می‌شود. ترکیبات این محصول بی‌بو و بدون گاز هستند. این درمان کراتینه برای موهایی که از برس زدن زیاد و حالت دادن حرارتی رنج می‌برند، طراحی شده است؛ زیرا می‌تواند کوتیکول‌های ضعیف شده مو را بازسازی و احیا کند.

از دیگر ویژگی‌های این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • آبرسانی موهای آسیب دیده و خشک
 • شاین‌دار کردن و احیا موهای کدر و وز
 • ماندگاری تا یکسال
 • ترمیم و بهبود شادابی مو با مواد مغذی در کراتین ایجی مکس قرمز
 • مخصوص موهای نچرال و رنگ شده
 • احیا و صافی بالای ۹۰%
 • ترمیم و بازسازی موهای شکسته

کراتین ایجی مکس قرمز

جمع بندی

اجتناب از اشتباهات بعد از کراتینه مو باعث حفظ اثر و دوام این شیوه درمانی موثر می‌شود. با اجتناب از این اشتباهات و اتخاذ یک روال مناسب مراقبت از مو، می‌توان به نتایج مطلوب و موهای صاف، براق و سالم‌تر دست یافت. اگر به دنبال یک فروشگاه اینترنتی معتبر برای خرید محصولات کراتینه مو و پروتئین مو باکیفیت هستید، به جای درستی آمده‌اید. شاهانو با طیف گسترده‌ای از برندها و محصولات درجه یک، بهترین درمان‌های کراتینه را با قیمتی مناسب، برای رفع نیازهای خاص شما ارائه می‌دهد. پلتفرم آنلاین ما یک تجربه خرید راحت و کاربرپسند را فراهم می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

سؤالات متداول

چقدر می‌توانم از محصولات کراتینه مو بدون آسیب رساندن به موهایم استفاده کنم؟

توصیه می‌شود برای اطمینان از رشد موی سالم و به حداقل رساندن خطر آسیب، هر ۲ تا ۳ ماه یک بار از محصولات کراتینه مو استفاده کنید.

آیا می‌توان آسیب ناشی از استفاده نادرست از محصولات کراتینه را جبران کرد؟

با گذشت زمان، مراقبت مناسب و توجه به سلامت مو، می‌توان استحکام و ظاهر طبیعی مو را بازیابی کرد.

اثرات درمان کراتینه معمولا چقدر باقی می‌مانند؟

اثرات کراتینه درمانی معمولا بسته به نوع مو و روال نگهداری بین ۱۲ تا ۱۶ هفته باقی می‌مانند.

4/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.