مقالات

پلکس تراپی مو چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

پلکس تراپی مو چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

برای موهایی که آسیب جدی دیده اند پلکس تراپی مو یک راه حل مطمئن و کارآمد است. از جمله خدمات درمانی مو که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته و طرفداران زیادی دارد، درمان به وسیله پلکس است. اما این نوع درمان برای چه افرادی مناسب است؟ چگونه انجام‌‌‌‌‌‌ می‌شود و چه عوارض و فوایدی دارد؟ برای چه نوع موهایی مفید است؟

با چه قیمتی و در چه مراکزی انجام‌‌‌‌‌‌ می‌شود؟ ما در این محتوا از سایت شاهانو فروشگاه بزرگ عرضه محصولات تخصصی پوست و مو به بررسی کامل این موارد پرداخته ایم و هر آنچه را که در رابطه با پلکسی تراپی مو نیاز است ذکر کرده ایم.

پلکسی تراپی مو چیست؟

یکی از محبوبترین خدماتی که امروزه در سالن‌ها و مراکز زیبایی انجام‌‌‌‌‌‌ می‌شود رنگ کردن مو است. در قدیم برای مخفی نگه داشتن موهای سفید ازاین روش استفاده می‌شد اما امروزه انجام رنگ مو بخشی از استایل خانم‌‌های امروزی است و دیگر مانند گذشته کاربرد محدودی ندارد. با تمام احتیاط هایی که در رابطه با استفاده از مواد دکلره و شیمیایی باکیفیت در سالن‌‌های زیبایی انجام می‌شود باز هم نمی توان از عوارض و آسیب‌‌های شدیدی که این مواد به موها وارد‌‌‌‌‌‌ می‌کند چشم پوشی کرد.

علاوه بر معایب رنگ مو و عوارض استفاده مداوم و مکرر از مواد شیمیایی، ابزار حرارتی نیز تیشه به ریشه موهای طبیعی فرد‌‌‌‌‌‌ می‌زند و به مرور زمان پیوندهای مولکولی ساقه مو را از بین‌‌‌‌‌‌ می‌برد.

استفاده از پلکس تراپی مو یکی از جدید ترین روش‌‌های درمان موهای وز و آسیب دیده است که بر اثر عوامل مختلف از جمله انجام رنگ مو پدید‌‌‌‌‌‌ می‌آید. کلمه تراپی به معنای درمان است و وقتی در کنار پلکس مو قرار می‌گیرد، مقصود درمانی است که به واسطه پلکس برای موهای آسیب دیده استفاده‌‌‌‌‌‌ می‌شود. در حال حاضر پلکسی تراپی مو یکی از مدرن ترین و موثرترین روش‌‌های بازسازی و احیای پیوندهای آسیب دیده مو است.

 

 پلکسی تراپی مو چیست؟

 

پلکسی تراپی مو چه ویژگی هایی دارد؟

با آسیب دیدن ساختمان داخلی مو که تحت تاثیر ابزار حرارتی یا مواد شیمیایی حالت طبیعی خود را ازدست داده اند باید به دنبال روشی موثر برای ترمیم یا درمان موها بود. امروزه در سالن‌‌های زیبایی از روش‌‌های مختلفی برای تراپی مو استفاده‌‌‌‌‌‌ می‌شود من جمله؛ پروتئین تراپی، ویتامین تراپی، آرگان تراپی و… که هر کدام از این روش‌ها با مواد مختلف و برای عملکرد متفاوتی استفاده‌‌‌‌‌‌ می‌شود؛ پلکس تراپی مو نیز یکی از همین روش‌‌های درمانی است.

البته اگر تنها به دنبال روشی برای صافی یا آبرسانی مو هستید پلکسی تراپی روش چندان کارآمدی برای شما نیست هر چند برای موهای خشک و آسیب دیده استفاده از این روش هم توصیه‌‌‌‌‌‌ می‌شود؛ اما در هر حال اگر به دنبال درمان عمیق موهای آسیب دیده خود هستید بهتر است به سراغ پلکس‌ها بروید و از این طریق مسئله موهایتان را ریشه ای حل کنید.

زمانی که ساختمان مو آسیب‌‌‌‌‌‌ می‌بیند پیوندهای دی سولفید بین کراتین و پروتئین شکسته‌‌‌‌‌‌ می‌شوند که نتیجه ی نهایی این شکستگی‌ها‌ موهایی خرد، خشک و شکننده است که حالت ضعیف و کشسانی دارند. پلکسی تراپی مو‌‌‌‌‌‌ می‌تواند این پیوندهای شکسته را احیا و به طور عمقی و از داخل موها را تقویت کند تا به مرور زمان موها احیا شود و ظاهر زیباتری پیدا کند.

پلکسی تراپی مو چه ویژگی هایی دارد

فواید پلکسی تراپی مو

قبل از آنکه به پلکس درمانی و فواید آن بپردازیم دانستن این موضوع ضروری است که منظور از پلکسی یک برند خاص نیست بلکه منظور مجموعه ای از برندهای خاص است که برای پلکس تراپی مو استفاده‌‌‌‌‌‌ می‌شوند. در میان زیر مجموعه محصولات پلکسی، برند اولاپلکس‌ها مشهورترین و قوی ترین برند به شمار‌‌‌‌‌‌ می‌رود.

مزایا و فوایدی که پلکس تراپی مو دارد بسیار زیاد است. بطور کلی از این روش تراپی مو برای احیای موهای آسیب دیده استفاده‌‌‌‌‌‌ می‌شود اما این بدین معنا نیست که فقط بعد از آسیب دیدن موها باید به سراغ پلکس درمانی رفت. پلکس درمانی را می‌توان قبل از آسیب دیدن موها نیز استفاده کرد تا به نوعی از آسیب دیدن و شکنندگی موها جلوگیری کرد. مواد پلکس با افزوده شدن به رنگ مو یا دکلره مقاومت مو را افزایش و شدت آسیب مو را در برابر مواد شیمیایی کمتر می کند

یکی از مهم ترین فواید پلکسی تراپی مو نیز همین است که مقاومت موها را نسبت به مواد شیمیایی و دکلره افزایش‌‌‌‌‌‌ می‌دهد به طوری که بعد ازاستفاده از رنگ مو دیگر موها آسیب جدی نمی بیند.

اما موضوع مهم در رابطه با پلکسی تراپی انتخاب برند پلکس است؛ طبیعی است هر چه از برندهای با کیفیت تر و‌مرغوب تری برای انجام این روش استفاده شود تاثیر بیشتری بر احیای موها خواهد گذاشت. امروزه در بازار ایران انواع و اقسام برند‌‌های پلکس موجود است اما تعداد کمی از آنها تحت نظر سازمان غذا و دارو فعالیت‌‌‌‌‌‌ می‌کنند و همه‌ی آنها تایید شده‌ی این سازمان نیستند.

هرچند برندهای به ظاهر شکیل و زیبا با قیمت‌های گزاف در بازار به فروش‌‌‌‌‌‌ می‌رسند اما عموما حتی مجوز هم ندارند، پس هنگام خرید باید حتما به این نکته توجه کنید و یا به هر سالنیبرای انجام این روش مراجعه نکنید. ‌‌‌‌‌‌

 

فواید پلکسی تراپی مو

عوارض پلکس تراپی مو

حتما حالا‌‌‌‌‌‌ می‌خواهید بدانید که عوارض پلکسی تراپی مو چیست؟ آیا پلکس درمانی بدون عوارض است و یا نه عوارضی را هم در پی دارد و در اینصورت نسبت ضرر به فایده این روش درمانی چگونه است؟

درست است! همانطور که حدس‌‌‌‌‌‌ می‌زنید پلکسی تراپی هم مانند تمام روش‌‌های درمانی بدون عوارض نیست اما عوارض پلکسی تراپی مو نسبت به فوایدی که دارد بسیار اندک است. به یاد داشته باشید پلکسی درمانی از آنجا که در ساختار خود چربی ندارد رطوبت موها را بدون چرب کردن آن حفظ و ساختار اولیه مو را احیا‌‌‌‌‌‌ می‌کند.

اگر از آن دسته افرادی هستید که موهای به شدت آسیب دیده و خشکی دارید استفاده از پلکسی درمانی قطعا برای شما پرهزینه خواهد بود. چراکه با هر بار استفاده از مواد شیمیایی بعد از پلکسی تراپی مو باید به دنبال روشی برای چرب نگه داشتن موهایتان باشید.‌‌‌‌‌‌ می‌توانید سراغ روش‌‌های مختلف درمانی مانند روغن تراپی و تکنیک‌‌های آبرسانی مو بروید.

حتما بخوانید  نحوه انجام بوتاکس مو به چه صورت است؟

یکی دیگر از عوارض استفاده بیش از اندازه از پلکس ها، کاهش رنگ پذیری مو است. به شما توصیه‌‌‌‌‌‌ می‌کنیم اگر برای اولین بار‌‌‌‌‌‌ می‌خواهید از این روش استفاده کنید بجای انجام آن در منزل، از فردی متخصص برای این کار استفاده کنید و یا به یک سالن معتبر بروید تا خیالتان از هر بابت راحت شود.

مراقبت‌‌های بعد از پلکس تراپی مو

بعد از استفاده از اولاپلکس‌ها و وان پلکس‌ها برای درمان مو، لازم است که یک سری نکات را مورد توجه قرار دهید تا پلکسی درمانی شما حفظ شود و نتیجه ی کار هدر نرود.

  • بعد از پلکسی تراپی مو به مدت ۴۸ ساعت باید موهایتان را قرنطینه کنید. نه آن را دم اسبی ببندید و نه جمع کنید، بهتر است که در این مدت موها کاملا باز و رها باشد.
  • نباید تا ۴۸ ساعت اجازه دهید موهایتان خیس شوند؛ یعنی اجازه شستشو و حمام موهایتان را ندارید و به هیچ عنوان نباید موهایتان به آب‌های که کلر و نمک دارند مثل آب دریا یا استخر تماس داشته باشد.
  • هرکار یا فعالیتی که باعث تعریق موها‌‌‌‌‌‌ می‌شود اثر پلکسی تراپی مو را کاهش‌‌‌‌‌‌ می‌دهد، پس انجام فعالیت‌‌های سنگین که موجب تعریق پوست سر‌‌‌‌‌‌ می‌شود نیز تا ۴۸ ساعت ممنوع است.

دقت داشته باشید که این مراقبت‌‌های ۴۸ ساعته از مو، سبب اثربخشی پلکس درمانی‌‌‌‌‌‌ می‌شود پس توجه به این نکات بسیار حائز اهمیت است.

اگر پلکسی تراپی نتیجه نداد چه کنیم؟؟

حالا اگر بعد از پلکسی تراپی، تمام این مراقبت‌ها را انجام دادید و حتی از بهترین برندها برای پلکس تراپی مو استفاده کردید اما نتیجه دلخواه شما را در پی نداشت چه باید کرد و چاره چیست؟

لطفا نگران نشوید؛ این مسئله کاملا طبیعی است. همانطور که اشاره کردیم پلکس تراپی برای درمان آسیب‌‌های شدید است پس به طور طبیعی این احتمال وجود دارد که در مرتبه‌ی اول فقط بخشی از آسیب‌‌های مو جبران شود. درمان مرحله ای این روش ممکن است شما را نگران کند که پلکسی درمانی اثری نداشته است!

به عنوان مثال اگر قبل از استفاده از پلکسی تراپی، موهای شما درصد کشسانی در خیسی و خشکی را تا چهار برابر داشته است و بعد از مرتبه‌ی اول پلکسی تراپی این درصد به یک برابر می‌رسد؛ نشان‌‌‌‌‌‌ می‌دهد که

پلکس تاثیر مثبت خود را گذاشته و تا حد زیادی آسیب موها را درمان کرده است اما برای نجات صد درصدی نیاز است که در یک مرحله دیگر پلکس تراپی ‌‌‌انجام شود تا نتیجه‌ی درمان کامل شود.

پس این فرضیه وجود دارد که پلکسی تراپی موهای شما ممکن است در همان بار اول جواب ندهد و این کاملا به میزان آسیبی که موهایتان دیده اند بستگی دارد.

 

مراقبت‌‌های بعد از پلکسی تراپی مو

پلکس تراپی مو در منزل

آیا پلکس درمانی در منزل هم قابل انجام است؟ چگونه‌‌‌‌‌‌ می‌توان با اطمینان بیشتری این کار را در خانه انجام داد؟ هرچند استفاده از روش خانگی پلکس درمانی کمی زمانبرتر از درمان سالنی است اما انجام آن در خانه هم با رعایت چند نکته امکان پذیر است.

برای پلکسی تراپی مو در منزل یکی از محصولات پلکس را خریداری کنید و مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

  • در ابتدا باید موهای سر خود را به خوبی با یک شامپوی مناسب شستشو دهید. این کار برای باز شدن فلس‌های مو ضروری است، بعد از آن با استفاده از حوله موها را خشک کنید.
  • در مرحله بعد از پلکس کمک بگیرید و از آن به عنوان یک شامپو استفاده کنید. مقداری از آن را در کف دستانتان بریزید و بعد موهای خود را با آن ماساژ دهید.
  • ماساژ موی سر را تا ۵ دقیقه ادامه دهید و بعد از آن یک ربع الی ۳۰ دقیقه صبر کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.
  • در آخر موهایتان را با آب ولرم آبکشی و در صورت نیاز از نرم کننده مو هم استفاده کنید.

بعد از اتمام این مراحل بهتر است که اجازه دهید موهایتان به طور طبیعی و یا به کمک حوله خشک شود و از ابزار حرارتی استفاده نکنید.

برای آنکه نتیجه و اثربخشی این روش را ببینید بهتر است هر ۱۰ روز یک بار این کار را انجام دهید تا آسیب موها درمان شود.

قیمت پلکس تراپی مو

برای پلکسی تراپی مو نیاز به مواد و محصولاتی است که عموما در خارج از کشور تولید‌‌‌‌‌‌ می‌شوند. بنابراین نوسانات بازار ارز و دلار روی قیمت این مواد اثر گذاراست و نمی توان قیمت ثابتی را برای این روش درمانی عنوان کرد. بطور کلی قیمت پلکسی تراپی بسته به نوع موادی که استفاده‌‌‌‌‌‌ می‌کنید و روشی که برای درمان در نظر گرفته اید، اعم از خانگی یا مراجعه به سالن زیبایی متغیر است. برای استعلام قیمت روز محصولات ‌‌‌پلکسی تراپی مو‌‌‌‌‌‌ می‌توانید به فروشگاه‌‌های معتبر از جمله سایت شاهانو مرجع عرضه محصولات تخصصی پوست و مو مراجعه کنید.

 

قیمت پلکسی تراپی مو

 

کلام آخر

در این مطلب با موضوع «پلکسی تراپی مو چیست و چه ویژگی هایی دارد؟» از سایت شاهانو همراه ما بودید.

 اگر برای درمان موهای آسیب دیده‌ی خود به دنبال روشی هستید که اثربخش باشد و موهایتان را تاحد زیادی احیا کند بدون شک پلکسی تراپی مو یکی از بهترین روشهاست. این روش درمانی موها را عمقی درمان و مشکل آن را ریشه ای برطرف‌‌‌‌‌‌ می‌کند، به طوری که مقاومت موهایتان را در برابر آسیب چندین برابر‌‌‌ می‌‌کند.

سوالات متداول

آیا پلکسی تراپی موبرای خانم های باردار مضر است؟

هر چند این روش عوارض چندانی ندارد اما بهتر و عقلانی تر است در دوران بارداری بطورکلی از روش های درمانی احیای مو یا شامپو و نرم کننده های شیمیایی استفاده نشود.

روش پلکسی تراپی مو برای صافی مو نیز استفاده می شود؟

محصولات پلکس برای حالت دهی موها استفاده نمی شود. وظیفه این مواد تنها بازسازی و ترمیم پیوندهای دی سولفیدی مو است.

بعد از پلکسی تراپی استفاده از استخر مانعی ندارد؟

کلر از مواد شیمیایی آسیب رسان به مو مخصوصا موهای آسیب دیده است و باعث تخریب بیشتر لایه پوششی موها می شود. در واقع یکی از فواید پلکس تراپی مو برای حفظ مو از اثرات مضر این ماده است. بنابراین ۴۸ ساعت بعد از پلکسی تراپی می توان از استخر استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.