مقالات

بعد از کراتینه می‌توان مو را رنگ و دکلره کرد؟

بعد از کراتینه می‌توان مو را رنگ و دکلره کرد

رنگ کردن مو بعد از کراتینه مو دغدغه خیلی از خانم هایی است که از هر چه بگذرند از قید داشتن موهایی جذاب و رنگ شده حتی بعد از کراتین درمانی نمی گذرند! به هرحال امروزه استفاده از رنگ مو و مواد دکلره برای روشن کردن موها و تغییر چهره خانم‌‌ها بسیار رایج است اما این روش عامل مهمی در آسیب رسانی و سوختگی مو به شمار می‌رود. به حدی که ممکن است فرد سلامت موهای خود را به صورت کامل از دست بدهد. تا جایی که مجبور شود موهای خود را تا حد زیادی کوتاه کند.

شاید شما هم تجربه سوختن مو بعد از دکلره را داشته باشید. در اینصورت حتماً می‌دانید که چقدر موهای سوخته یا خمیری احساس بدی به فرد می‌دهد و اعتماد به نفس درونی را کم می‌کند.  اما امروزه روش‌های درمانی مختلفی برای ترمیم موهای دکلره شده رایج شده است. یکی از این روش‌‌ها کراتین مو است که آسیب‌های ناشی از مواد موجود در دکلره و رنگ مو را برطرف می‌کند. در این مقاله ابتدا به پرتکرارترین سوال شما پاسخ می‌دهیم:

Contents

چند وقت بعد از کراتین میشه دکلره کرد؟

در بحث دکلره کردن مو بعد از کراتین، زمان بسیار اهمیت دارد، بنابراین به شما توصیه می‌شود حداقل دو هفته بعد از کراتین موهای خود برای انجام هر گونه رنگ و دکلره، صبر کنید. این دوره انتظار، به مو اجازه می‌دهد تا به طور کامل کراتین را جذب کند و در شرایط جدید خود به پایداری برسد. تعجیل در دکلره کردن مو علاوه‌ بر آسیب‌های احتمالی، می‌تواند منجر به نتایج غیرقابل پیش‌بینی، از جمله توزیع ناهموار رنگ شود.

کراتین مو چیست؟

برای آشنایی با روش رنگ کردن مو بعد از کراتین مو ابتدا لازم است اشاره ای به کراتین و روش درمانی آن داشته باشیم. ماده ای که به طور طبیعی باعث صافی و درخشش مو می‌شود کراتین نام دارد. علاوه بر مو این پروتئین اساسی در سیستم بدن انسان و پوست و ناخن نیز موجود است.

وجود کراتین برای سلامت بدن اهمیت زیادی دارد تا جایی که برخی از کراتین‌‌ها با افزایش رشد سلولی و تولید پروتئین، فعالیت‌های حیاتی سلول‌های بدن را تنظیم می‌کنند. کراتین مو به عنوان نوعی پروتئین مقاوم، مهمترین عامل در سلامت مو محسوب می‌شود.

برخی از افراد تفاوت کراتین مو با پروتئین مو را نمی‌دانند؛ به شما پیشنهاد می‌کنیم که وارد سایت شاهانو شوید و مقالات مرتبط با سوالات خود را مطالعه نمایید.

 

کراتین چیست؟

 

آشنایی با کراتینه مو

هنگامی که بر اثر عوامل مختلف مانند رنگ کردن، استفاده از لوازم حرارتی، آلودگی و غیره کراتین موجود در مو تحلیل پیدا می‌کند می‌توان از روش‌های درمانی مختلف مانند کراتین کردن مو برای احیا و بازسازی موها استفاده کرد. روش درمانی کراتینه کردن، ناحیه آسیب دیده مو را بازیابی و احیا می‌کند. عوامل دیگری مانند افزایش سن نیز در کاهش مقدار کراتین موجود در مو تاثیر گذاراست. کراتینه کردن مو باعث جبران پروتئین از دست رفته موها و حفظ شادابی و جوانی آن می‌شود. اگر قصد خرید کراتین مو و یا خرید پروتئین مو اورجینال را دارید، سایت شاهانو تامین کننده اصلی این محصولات است و اصل بودن تمام محصولات زیبایی خود را تضمین می‌کند.

رنگ مو و کراتینه

قبل از این که برای کراتینه مو اقدام کنید ابتدا باید وضعیت موهای خود را بررسی نمایید. جنس موهای شما چیست؟ چه مدلی دارد؟ ضخامت و طول موهایتان چقدر است؟ چقدر از رنگ مو استفاده می کنید؟ پاسخ به این سوالات به شما کمک می‌کند تصمیم مطمئنی درباره کراتینه کردن موهای خود بگیرید.

اگر موهای وز و فری دارید می‌توانید با کراتینه صافی، تغییر چشمگیری در استایل موهای خود ایجاد کنید. کراتینه احیا هم برای موهای رنگ شده و آسیب دیده نتیجه اثر بخشی دارد اما برای موهای صاف و لخت روش کراتین درمانی پیشنهاد نمی شود.

به هر حال اگر این روش را انتخاب کردید حتماً به یک آرایشگر حرفه ای مراجعه کنید؛ زیرا کمک گرفتن از افرادی که تخصص کافی در این زمینه ندارند یا مراجعه به سالن‌های غیر معتبر مخصوصا برای رنگ کردن مو بعد از کراتینه مو آسیب جدی به موهای شما می‌زند، علاوه بر آنکه هزینه زیادی هم به شما از لحاظ مالی تحمیل می‌کند.

 

رنگ مو و کراتینه

 

کراتین احیا؛ برای موهای رنگ شده و آسیب دیده

شاید بخواهید با استفاده از روشهای درمانی مانند کراتینه کردن مو، لذت داشتن موهای صاف و درخشان را تجربه کنید اما به دلیل استفاده از مواد شیمیایی مانند دکلره یا رنگ کردن، موهای شما به شدت آسیب دیده است. حالا دچار تردید شده اید که آیا استفاده از کراتین درمانی برای موهای رنگ شده شما مناسب است یا خیر؟ در این حالت استفاده از روش کراتین احیا به شما توصیه می‌شود. این روش به تارهای موی شما استحکام می‌دهد علاوه بر آن که صافی آن را نیز تا حد رضایت بخشی تامین می‌کند.

کراتینه صافی؛ برای صافی موهای سالم و طبیعی

اگر اهل رنگ کردن مو نیستید و موهایی سالم با حالت طبیعی دارید اما می‌خواهید آن را درخشان و زیبا کنید یا حالت فری و مجعدی موی خود را تغییر دهید می‌توانید از روش کراتینه صافی استفاده نمایید. این روش صافی بیشتری به موهای شما هدیه می‌دهد اما سطح احیای مو در این روش کمتر است.

پس اگر دارای موهای ضخیم و نچرال هستید و می‌خواهید آن را صاف، درخشنده و جذاب کنید کراتینه صافی گزینه خوبی در پیش روی شماست. این روش درمانی را انجام دهید و تا حداقل ۶ ماه به شرط رعایت مراقبت‌های بعد از کراتینه کردن مو، از موهای درخشان و صاف خود لذت ببرید. فراموش نکنید اگر از مواد مرغوب و باکیفیت استفاده کنید صافی موهای شما بعد از ۶ ماه نیز همچنان نمایان است.

 

کراتینه صافی؛ برای صافی موهای سالم و طبیعی

 

رنگ کردن مو بعد از کراتینه

مسئله مهم رنگ کردن مو بعد از کراتینه مو است یعنی هنگامی که می‌خواهید بعد ازکراتینه درمانی، موهای خود را رنگ یا دکلره کنید. خیلی از افراد می‌خواهند بدانند آیا بعد از کراتینه درمانی، مجاز به استفاده از انواع رنگ مو یا دکلره موهای خود هستند یا خیر؟ با ما در ادامه مطلب همراه شوید تا پاسخ مناسبی به این پرسش ارائه بدهیم.

وقتی نمی توان از خیر موهای رنگ شده گذشت!

شاید شما نیز دارای موهای دکلره شده با حالتی خشک و شکننده باشید و این حالت مدام شما را آزار بدهد. بر اثردکلره، بافت مو رطوبت و روغن طبیعی خود را از دست می‌دهد و خشک می‌شود. مواد شیمیایی دکلره بر کوتیکول مو اثرگذار است و آن را تخریب می‌کند. به همین دلیل شما بعد از دکلره شاهد موهای نامرتب، وز و خشک خود می‌شوید.

در هر حال رنگ موهای زیبا و دکلره مو بر چهره و استایل خانم‌‌ها بسیار تاثیر گذار است به نحوی که نمی‌توان از این روش زیبایی به سادگی گذشت. از طرفی مواد دکلره نیز آسیب خود را به همراه دارد. در این شرایط ممکن است بخواهید از روش کراتینه برای ترمیم، نرمی و براقی موهای خود استفاده کنید و این سوال برایتان پیش بیاید که آیا رنگ کردن مو بعد از کراتینه مو امکان پذیر است یا باید به کلی قید آن را بزنید؟!

آیا بعد از کراتین میشه رنگ کرد؟

اگر تنها دغدغه شما رنگ کردن مو بعد از کراتینه مو است ما خیال شما را راحت می‌کنیم. نگران نباشید! امکان رنگ کردن یا دکلره مو بعد از کراتینه وجود دارد. شما بعد از انجام روش کراتین درمانی می‌توانید موهایتان را رنگ کنید اما در هر حال رنگ کردن مو بعد از کراتینه مو شرایط خود را دارد.

  • استفاده از رنگ مو بدون دکلره

اگر عجله ندارید و می‌خواهید در یک زمان مناسب برای هایلایت یا رنگ موهای کراتینه خود اقدام کنید بهترین زمان سه ماه پس از انجام کراتین درمانی می‌باشد. بعد از سه ماه هم بهتر است از رنگ موهایی استفاده کنید که نیاز به دکلره نداشته باشد. اما اگر برای رنگ مو بعد از کراتین و یا دکلره بعد از کراتین عجله دارید موارد زیر را رعایت کنید.

  • به موهایتان استراحت بدهید

به شما توصیه می‌کنیم تا حد امکان بعد از کراتین درمانی سراغ رنگ کردن موهای خود نروید. البته رنگ ریشه موی کراتین شده که به تازگی رشد کرده است بدون مانع است و مشکلی برای حالت موی شما ایجاد نمی کند. اما اگر عجله دارید حداقل ۱۰ روز صبر کنید تا موهایتان کمی استراحت کند.

  • رنگ موی بدون آمونیاک برای موهای کراتین شده

برای رنگ کردن مو بعد از کراتینه مو حتماً باید از رنگ موهای بدون آمونیاک و مخصوص موهای کراتین شده استفاده کنید. فراموش نکنید که شما موهایتان را کراتینه کرده‌اید بنابراین مانند قبل نمی توانید یک تیوپ رنگ معمولی بگیرد و در خانه با یک برس و چند گیره مشغول رنگ کردن موهای خود شوید. اما رنگ موی حاوی آمونیاک چیست؟

اگر به فروشگاه‌های محصولات مراقبتی مو مراجعه کنید انواع رنگ مو با برندهای مختلف را می‌بینید که قیمت‌های متنوعی نیز دارند. برخی برندها اصلا شناخته شده نیستند و محصولات بی کیفیت و نامرغوبی را روانه بازار کرده اند که اغلب دارای ترکیبات امونیاک هستند. استفاده از این مدل رنگ موها به موهای کراتین شده آسیب می‌رساند و ممکن است اثر صافی موهای شما را در مدت زمان کوتاهی از بین ببرد.

بنابراین برای رنگ کردن مو بعد از کراتینه مو به شما توصیه می‌کنیم حتماً از محصولات بدون آمونیاک استفاده کنید. همچنین می‌توانید به سالن‌های تخصصی مو و آرایشگران ماهر مراجعه نمایید. در واقع ساده ترین و مطمئن ترین روش این است که کار را به کاردان بسپارید و خیال خود را از هر جهت راحت کنید.

 

راه حل رنگ مو بعد از کراتینه مو

 

رنگ کردن مو قبل از کراتینه

اگر شرایط رفتن به آرایشگاه را ندارید و یا آرایشگر متخصصی در زمینه رنگ موی کراتین شده نمی شناسید بهتر است تصمیم خود را برای رنگ مو، قبل از کراتینه درمانی قطعی کنید؛ موهایتان را هر رنگی که می‌خواهید بزنید و سپس با خیال راحت موهایتان را کراتینه کنید. بعد از رنگ مو تا فاصله حداقل ده روزه با کراتین درمانی، فرصت دارید که از محصولات مراقبتی مو برای تقویت مویتان استفاده و آن را برای کراتین آماده کنید. بعد از اینکه موهایتان رشد کرد می‌توانید بر روی ریشه موهای کراتینه شده خود رنگ بگذارید.

چرا رنگ کردن مو بعد از کراتینه مو توصیه نمی شود!

در اصل روش کراتین درمانی برای ترمیم و بازسازی موهای دکلره استفاده می‌شود. بنابراین چه بهتر که ابتدا رنگ و دکلره مورد نظر خود را انجام دهید و سپس به متخصص و آرایشگر خود برای کراتین کردن موهایتان مراجعه نمایید. در این صورت نتیجه بهتری از کراتین موهای خود حاصل می‌کنید. با این روش شما بخشی از بافت موهای خود را که بر اثر مواد دکلره و رنگ تخریب شده است را مورد بازسازی قرار می‌دهید. کافیست حداقل ده روز بعد از رنگ مو برای انجام کراتین اقدام کنید.

  • ماندگاری اثر مواد کراتین بعد از رنگ مو

اگر قبل از کراتینه سراغ رنگ مو بروید در واقع طول عمر رنگ موی خود را افزایش داده‌اید. مواد کراتین مانند یک لایه غشایی محافظ بر موهای رنگ شده شما می‌نشیند؛ فولیکول‌های مو را پر می‌کند و از خروج رنگ از موهای شما جلوگیری می‌کند. به همین دلیل تا مدت‌‌ها می‌توانید از داشتن موهای صاف با رنگ دلخواه خود لذت ببرید.

  • سر بی درد خود را دستمال نبندید!

افرادی که موهای کراتین شده دارند ولی از رنگ موی خود راضی نیستند مدام نگرانند و می‌پرسند آیا رنگ کردن مو اثر و ماندگاری کراتین را حفظ می‌کند یا خیر؟

اگر می‌خواهید از این دغدغه و نگرانی‌‌ها راحت شوید بهتر است از همان ابتدا، قبل از انجام کراتینه کردن مو نسبت به رنگ موی خود اقدام کنید. مخصوصا اگر به رنگ‌های بلوند و روشن یا رنگهای فانتزی علاقه مند هستید؛ چرا که برای این مدل رنگ مو‌‌ها ابتدا باید موی خود را دکلره کنید و دکلره مو بعد از کراتینه عوارض خود را دارد.

تاثیر مواد کراتینه بر تغییر رنگ مو

کراتین درمانی تکنیکی جدید برای ترمیم و احیای مو است و جز روش‌های تغییر رنگ به شمار نمی آید.

در هر حال استفاده از انواع کراتینه مو مانند کراتین صافی و احیا ممکن است باعث تغییر رنگ موهای شما در سطح بسیار کمی شود. البته در برخی مواقع نیز با توجه به کیفیت مواد کراتین و جنس موها، رنگ موی شما ثابت می‌ماند و هیچ تغییری نمی کند. ممکن است دو نفر که دارای رنگ موی کاملا یکسان هستند بعد از انجام کراتینه درمانی با یک محصول مشترک، نتایج متفاوتی در رنگ موی خود ببینند. بدین صورت که رنگ موی یک نفر تغییر کند و رنگ موی دیگری ثابت بماند.

اثر کراتینه روی موهای رنگ نشده

ممکن است تا به حال موهای خود را رنگ نکرده باشید و رنگ موی شما کاملاً طبیعی باشد. حالا به دلایلی مانند فر بودن یا خشک شدن موهایتان بر اثر استفاده از سشوار یا انواع ژل‌‌ها و… می‌خواهید از روش کراتین درمانی استفاده کنید. در این صورت نگران تغییر رنگ موهای خود نباشید. بعد از کراتینه کردن رنگ موی شما هیچ تغییری نمی‌کند و قبل و بعد از انجام کراتین درمانی ثابت می‌ماند.

اثر کراتینه روی موهای رنگ شده

شاید موهای رنگ شده دارید و به دلیل آسیب ساقه موهایتان در اثر استفاده از مواد شیمیایی موجود در رنگ و دکلره می‌خواهید سراغ روش کراتین درمانی بروید. در این حالت روش کراتین کمی رنگ موهای شما را به سمت روشنی تغییر می‌دهد. فقط توجه داشته باشید که از کراتین مناسب موهای دکلره و آسیب دیده برای احیای موهای خود استفاده کنید.

بگذارید موهایتان جان بگیرد!

اگر موهای طبیعی دارید و تصمیم خود را برای کراتینه کردن گرفته اید می‌توانید با خیال راحت آن را رنگ کنید اما اگر موهای رنگ شده دارید باید کمی نسبت به رنگ کردن موهای خود قبل از کراتین با احتیاط رفتار کنید. مخصوصا زمانی که موهایتان بر اثر مواد شیمیایی دکلره سوخته و دچار آسیب شدیدی شده باشد.

حتما بخوانید  مزایا و معایب پروتئین تراپی مو

به شما توصیه می‌کنیم در این حالت به هیچ وجه موهای خود را دوباره رنگ نکنید تا بتوانید نتیجه بهتری از کراتین بگیرید. به هر حال برای مشاهده نتایج و اثر کراتین لازم است که موهای شما کمی جان داشته باشد. رنگ کردن موی آسیب دیده ساختار آن را بسیار ضعیف تر می‌کند و روش درمانی کراتینه نمی‌تواند آن را به‌خوبی احیا کند.

تا چه مدت بعد از کراتینه نمی توان مو را رنگ کرد؟

 بهتر است برای پاسخ به این سوال به آرایشگر متخصص خود مراجعه کنید اما در حال فراموش نکنید که فاصله هر روش شیمیایی و فرایند درمانی که بر روی موهای خود انجام می‌دهید باید حداقل ده روزه باشد. بنابراین همانطور که عنوان شد برای رنگ کردن مو بعد از کراتینه مو یا دکلره مو بعد از کراتینه  ۱۰ روز صبر کنید تا موهایتان کمی استراحت کند و سپس برای رنگ مو در لاین‌های مختلف اقدام نمایید.

 

تا چه مدت بعد از کراتینه نمی توان مو را رنگ کرد؟

 

هایلایت بعد از کراتینه

مراحل هایلایت مو هم مانند رنگ مو است. به همین دلیل لازم است که حداقل ۷ الی ۱۰ روز به موهای خود استراحت بدهید. اگر خیلی عجله دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم قید هایلایت موهای خود را بزنید. چون بلافاصله بعد از کراتین، انجام این روش نتیجه دلخواه را برای شما به همراه ندارد. ممکن است در پایان کار رنگ قسمت‌های مختلف موهایتان با یکدیگر فرق کند و احساس بدی به شما بدهد.

با پیشنهاد رنگ کردن مو بعد از کراتینه مو وسوسه نشوید!

اگر آرایشگری به شما پیشنهاد داد که از رنگ کردن مو بعد از کراتینه مو بلافاصله استفاده کنید هرگز نپذیرید و خودتان محافظ موهایتان باشید. هیچ گاه بلافاصله بعد از کراتین، نسبت به رنگ موی خود اقدام نکنید. چون اثر دلخواه را از نتیجه رنگ مو نمی بینید. لایه‌های کراتین بر روی سطح مو را می‌پوشاند بنابراین مواد رنگ مو نمی تواند به خوبی در عمق تار‌های مو نفوذ پیدا کند. پس تعجب نکنید اگر با رنگ یا دکلره مو بعد از کراتینه رنگی متفاوت از آنچه که انتخاب کرده اید را بر روی موهای خود مشاهده کردید.

نکات مهم بعد از کراتینه درمانی مو

مطمئناً برای داشتن موهای صاف، لخت و درخشان نباید فقط به همان یکی دو ساعتی که در آرایشگاه هستید بسنده کنید. برای ماندگاری روش کراتینه مراقبت‌های بعد از کراتینه مو را جدی بگیرید؛ البته اگر می‌خواهید موهای شما حالت خوب خود را حفظ کند و دوباره مجبور نباشید پول و وقت خود را برای کراتین کردن مو آنهم زودتر از موعد مقرر هدر دهید .

  • حتما از آرایشگر متخصص خود بخواهید با توجه به جنس و ضخامت موهایتان شامپوی مناسبی را به شما پیشنهاد دهد. بهترین شامپو برای انجام مراقبت‌های بعد از کراتینه مو شامپو هایی با برند معتبر و بدون سولفات است.
  • فراموش نکنید که تا ۴۸ ساعت بعد از کراتینه مو نباید موهای خود را بشویید یا از کش، کلیپس و گیره برای بستن مو استفاده کنید.
  • یکی دیگر از نکات مراقبتی موهای کراتین شده، احتیاط در رنگ کردن مو بعد از کراتینه مو یا دکلره مو بعد از کراتینه مو برای دوام بیشتر اثر کراتین بر روی مو است که در این مطلب به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید مقاله مراقبت از موهای کراتین شده را مطالعه نمایید.

دکلره موی کراتین شده

کراتینه کردن و دکلره مو دو تکنیکی هستند که در سال‌های اخیر محبوبیت چشمگیری نزد بانوان به دست آورده‌اند؛ این محبوبیت تا حدی است که دیگر به سختی می‌توان دست رد به سینه این کارهای زیبایی زد. کراتین مو راهی برای دستیابی به موهای صاف‌تر و بدون موخوره را ارائه می‌دهد؛ در عین حال، دکلره رویای داشتن موهایی با رنگ‌های خیره‌کننده را محقق می‌کند. با این حال، وقتی این دو تکنیک با یکدیگر برخورد می‌کنند، چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ در این مقاله، پیچیدگی‌های رنگ کردن مو بعد از کراتینه را بررسی می‌کنیم و اطلاعاتی را که برای تصمیم‌گیری آگاهانه در مورد روتین مراقبت از مو نیاز دارید، در اختیار شما قرار می‌دهیم.

آیا بعد از کراتین میشه دکلره کرد؟

سوالی که برای بسیاری از افراد در آستانه کراتینه کردن مو به وجود می‌آید این است که آیا دکلره یا رنگ کردن مو بعد از کراتینه امکان‌پذیر است؟ پاسخ کوتاه این است که بله، غیرممکن نیست، اما ملاحظات مهمی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. فرایند کراتینه مو با تزریق پروتئین‌های ضروری به ساقه موها، آن‌ها را صاف‌تر و خوش‌حالت‌تر می‌کند، ولی توجه داشته باشید که این محیط غنی از پروتئین، بر نتیجه‌ فرایند دکلره تأثیر می‌گذارد و از سوی دیگر، موهای کراتینه شده پس از دکلره به لطافت سابق نخواهند بود.

بهترین کراتین برای موهای دکلره شده

انتخاب برند مناسب کراتین حرف اول را می‌زند؛ مخصوصاً اگر قصد دارید موهای خود را دکلره کنید. یک محصول کراتینه شناخته‌شده با کیفیت بالا را انتخاب کنید که عاری از مواد شیمیایی خشن بوده و نتایج طولانی‌مدتی به همراه داشته باشد. تحقیق و مشاوره با یک متخصص حرفه‌ای می‌تواند شما را به سمت یک برند مناسب و سازگار با نیازهای مو، سوق دهد. در ادامه، به بهترین مواد کراتین موهای دکلره شده می‌پردازیم:

کراتین هونما قهوه تلخ

کراتین قهوه تلخ هونما با قابلیت احیا، تقویت و صافی‌ قابل توجه موها طراحی شده است. عصاره گلیکولی قهوه در این محصول، از کوتیکول مو محافظت کرده و آن را بازسازی می‌کند. این محصول احیای ۱۰۰% مو را تضمین کرده و به مدت نزدیک به یک سال (به ‌طور متوسط ۱۰ ماه) اثر خود را حفظ می‌کند. این محصول همچنین برای انواع موهای آسیب‌دیده، دکلره شده، زبر، خشک، فر و مجعد کارایی دارد. می‌توانید کراتین قهوه تلخ هونما را از فروشگاه اینترنتی شاهانو با تحویل سریع و ضمانت بازگشت محصول تهیه کنید.

 

کراتین هونما قهوه تلخ

 

کراتین پرفکت لیس تورمالین

کراتین پرفکت لیس تورمالین یک محصول موثر و شناخته ‌شده برای بهبود ظاهر و درمان موهای آسیب‌دیده محسوب می‌شود. این کراتین برزیلی حاوی ترکیبات گیاهی، لوتوس، تورمالین و ویتامین‌های B1 و B2 است که به طور طبیعی موها را صاف و درخشان کرده و از آن در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند. کراتین پرفکت لیس تورمالین با ماندگاری ۷ الی ۱۲ ماهه، موها را تا ۹۵% صاف و ابریشمی کرده و حتی برای موهای آسیب‌دیده و رنگ شده نیز کارایی معقولی دارد. این کراتین بدون نیاز به قرنطینگی، حاوی روغن آرگان و یک محصول گیاهی محسوب می‌شود. برای تهیه این محصول در کوتاه‌ترین زمان ممکن، می‌توانید به فروشگاه اینترنتی شاهانو مراجعه کنید.

 

کراتین پرفکت لیس تورمالین

 

کراتین پرایم درمال

کراتین پرایم درمال از برند معتبر “پرایم” به عنوان یک محصول ویژه برای موهای کشسان، ضعیف و آسیب‌دیده از فرآیندهای شیمیایی یا سایش طبیعی به بازار عرضه شده است. این کراتین با ماندگاری ۸ الی ۱۰ ماه، آبرسانی، ۱۰۰% صافی، بدون نیاز به قرنطینگی و قدرت احیا و بازسازی ۱۰۰ درصدی موها را فراهم می‌کند. برای خرید این محصول استثنایی، می‌توانید به فروشگاه اینترنتی شاهانو مراجعه کنید.

 

کراتین پرایم درمال

 

کراتین فلوراکتیو w2

کراتین فلوراکتیو w2 با فناوری Plex، جذب و آبرسانی موها را تسهیل کرده و بازسازی فیبر مو را تقویت می‌کند. این محصول فاقد فرمالدهید بوده و برای زنان باردار و شیرده نیز مناسب است. ویژگی‌هایی نظیر اجرای یک مرحله‌ای سریع و آسان، افزایش براقیت، جلوگیری از زردی مو، تغذیه، آبرسانی عمیق، ترمیم فیبر مو و جلوگیری از شکستگی موها، آن را به محصولی حرفه‌ای برای ترمیم آسیب‌دیده‌ترین موها تبدیل می‌کند. می‌توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی شاهانو، از این محصول باکیفیت برای احیای موهای خود بهره ببرید.

 

کراتین فلوراکتیو w2

 

کراتین مشکی بلک لاو RP

کراتین مشکی بلک لاو RP با تکنولوژی پیشرفته، توانایی تغییر شکل و کاهش حجم موها را دارد. این محصول با ترکیبات گیاهی و با نفوذ به فیبر مو، موجب بازسازی و درخشندگی آن می‌شود و همچنین به عنوان یک لایه محافظ برای مو در برابر رادیکال‌های آزاد و عوامل طبیعی عمل می‌کند. کراتین مشکی بلک لاو RP به‌خصوص برای بازسازی، آبرسانی و درمان موهای وز و آسیب‌دیده بسیار مناسب است. این محصول با قیمتی استثنایی در فروشگاه اینترنتی شاهانو موجود است.

 

کراتین مشکی بلک لاو RP

 

کراتین سنیوریتا بنفش

کراتین سنیوریتا بنفش، یک محصول با تکنولوژی پیشرفته است که به ‌طور ویژه، احیای موهای آسیب‌دیده و کشسان را مورد هدف قرار می‌دهد. با حضور رنگ بنفش که ضد زردی است، مخصوصاً برای موهای دکلره و مش شده کاربرد دارد و از تغییر رنگ موها جلوگیری می‌کند. از ویژگی‌های برجسته این محصول می‌توان به احیا و تقویت مو، صافی و لخت کردن موهای وز و کشسان شده، مقدار اندک گاز و بو و عدم نیاز به قرنطینه اشاره کرد. اگر به دنبال ترمیم موهای دکلره‌ شده خود هستید، می‌توانید این محصول را از فروشگاه اینترنتی شاهانو تهیه کنید و از بهترین نتیجه برای زیبایی و سلامت موها بهره‌مند شوید.

 

کراتین سنیوریتا بنفش

 

آیا دکلره کردن مو بعد از کراتینه کار درستی است؟

تصمیم‌گیری در مورد دکلره روی موی کراتین شده به میزان آسیب مو و نتیجه دلخواه شما بستگی دارد. دکلره کردن موهای کراتینه شده به دلیل ساختار پروتئینی تغییر یافته مو، می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. با اینکه دکلره کردن موهای کراتینه شده ممنوع نیست، اما برنامه‌ریزی دقیق و اجرای صحیح برای به حداقل رساندن آسیب‌های احتمالی، ضرورت دارد. باید بپذیرید که بعد از کراتین کردن مو، ساختار مو تغییر می‌کند و آن ساختار قبلی نیست؛ بنابراین وارد کردن یک شوک شیمیایی جدید با مواد کراتین، بدون عوارض نخواهد بود.

 

آیا دکلره کردن مو بعد از کراتینه کار درستی است؟

 

اول کراتینه کنیم یا رنگ و دکلره؟

ترتیبی که باید به کراتینه، رنگ کردن و دکلره کردن مو بپردازید، تا حد زیادی به هدف نهایی شما بستگی دارد. اگر سلامت و رسیدگی آسان به موهایتان اهمیت بیشتری دارد، اولویت با کراتینه مو خواهد بود. این کار برای شما یک پایه قوی برای رنگ کردن در مراحل بعدی ایجاد می‌کند. با این حال، اگر رنگ موی خاصی را مد نظر دارید، بهتر است ابتدا موهایتان را به پایه و رنگ مورد نظر برسانید و سپس اقدام به کراتینه کنید.

 

اول کراتینه کنیم یا رنگ و دکلره؟

 

آیا بعد از هر بار دکلره کردن باید موها را کراتینه کرد؟

نیازی نیست که هر بار پس از دکلره، موها را مجدداً کراتینه کنید؛ اما توجه داشته باشید که خشکی و آسیب دیدن‌ تارهای مو پس از دکلره اجتناب ناپذیر بوده و اثر کراتینه مو نیز تا حد زیادی از بین می‌رود؛ به همین دلیل، توصیه می‌شود که پس از هر بار دکلره، با تمدید کراتین مجدداً موهای خود را احیا کنید. بسته به شرایط موهای شما، بازه زمانی تمدید کراتین می‌تواند متفاوت باشد؛ اما به طور کلی، کراتینه کردن مو بعد از هر بار دکلره اجباری نیست.

 

آیا بعد از هر بار دکلره کردن باید موها را کراتینه کرد؟

 

تاثیر منفی دکلره بر روی کراتین مو

باید صادقانه به شما بگوییم که دکلره می‌تواند اثرات منفی بر کراتین مو داشته باشد. فرآیند سفید کردن مو شامل از بین بردن رنگدانه‌های طبیعی آن است که می‌تواند ساختار پروتئین را ضعیف کند. در نتیجه این فرایند، خشکی، شکنندگی و افزایش آسیب‌پذیری مو در برابر عوامل خارجی، چندان دور از ذهن نخواهد بود. لازم است از اثرات این فرایند آگاهی داشته باشید تا موهای خود را به دست یک آرایشگر حرفه‌ای بسپارید و پس از آن، محصولات باکیفیتی برای مراقبت‌های پس از دکلره انتخاب کنید.

چرا باید قبل از کراتینه مو، دکلره کنیم؟

دکلره کردن موها قبل از کراتینه، ممکن است غیرمنطقی به نظر برسد، اما از آنجا که دکلره برای روشن کردن رنگ مو کوتیکول‌های آن را باز می‌کند، تارهای مو بی‌شک پس از دکلره شکننده و کشسان خواهند بود؛ بنابراین، ۳ الی ۷ روز پس از دکلره کردن موها، فرصت خوبی است که از حداکثر توانایی مو در جذب مواد کراتینه استفاده کنید و بافتی صاف‌تر و یکنواخت‌تر به آن ببخشید. با این حال، این فرایند برای به حداقل رساندن آسیب‌های احتمالی، به برنامه‌ریزی دقیق و تبحر در اجرای دکلره نیاز دارد.

 

چرا باید قبل از کراتینه مو، دکلره کنیم؟

 

جمع بندی

در قلمرو پویای زیبایی و مراقبت از مو، ترکیب تکنیک‌هایی مانند کراتین و دکلره مو می‌تواند نتایج خیره‌کننده‌ای به همراه داشته باشد. با این حال، برای حفظ سلامت و یکپارچگی موهای خود، با احتیاط به هر دوی این فرآیندها نزدیک شوید. به شدت توصیه می‌شود که پیش از ایجاد هر تغییر بزرگ در موها، مثل رنگ کردن مو بعد از کراتینه، با یک آرایشگر متخصص در این زمینه مشورت کنید؛ به ویژه مواردی که هم شامل کراتینه و هم دکلره کردن مو می‌شود. آسیب مو از جمله مواردی است که برای بهبود آن زمان زیادی نیاز است و هزینه بالایی می‌طلبد. به همین دلیل، همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.فراموش نکنید برای انجام روش‌های درمانی مانند کراتینه مو، رنگ کردن مو بعد از کراتینه مو یا دکلره مو بعد از کراتینه حتما باید به سالن‌های مطمئن مراجعه کنید.

اگر به دنبال یک فروشگاه اینترنتی هستید که محصولات مرتبط با موی اورجینال را به فروش برساند، بهتر است نگاهی به لیست محصولات فروشگاه اینترنتی شاهانو بیندازید و در صورت نیاز، از مشاوران مجرب آن برای خرید بهتر مشورت بگیرید.

 

سوالات متداول

۱. آیا انجام رنگ مو بعد از کراتینه امکان پذیر است؟

امکان رنگ کردن یا دکلره مو بعد از کراتینه وجود دارد. شما بعد از انجام روش کراتین درمانی می‌توانید موهایتان را رنگ کنید اما در هر حال رنگ کردن مو بعد از کراتینه مو شرایط خود را دارد.

۲. بعد از کراتینه می‌توان موها را هایلایت کرد؟

مراحل هایلایت مو هم مانند رنگ مو است. به همین دلیل لازم است که حداقل ۷ الی ۱۰ روز به موهای خود استراحت بدهید.

۳. بهترین وقت برای رنگ مو بعد از کراتین چه زمانی است؟

بهترین زمان سه ماه پس از انجام کراتین درمانی می‌باشد. بعد از سه ماه هم بهتر است از رنگ موهایی استفاده کنید که نیاز به دکلره نداشته باشد.

۴. آیا می‌توانم بلافاصله پس از کراتینه موهایم را دکلره کنم؟

توصیه می‌شود برای دکلره کردن موها پس از کراتینه، حداقل دو هفته صبر کنید. این فرصت به مو اجازه می‌دهد تا کراتین را به طور کامل جذب کند و خطر آسیب را کاهش دهد.

۵. برای افرادی که به طور پیوسته موهایشان را دکلره می‌کنند، هر چند وقت یک بار به کراتینه نیاز است؟

تمدید کراتین مو به وضعیت موهای شما و تعداد دفعات دکلره بستگی دارد. به طور کلی، درمان‌های کراتینه چندین ماه ماندگاری دارند، اما اگر موهای شما به کرات در معرض مواد دکلره قرار می‌گیرد، بهتر است پس از هر بار دکلره، کراتین موهایتان را تجدید کنید.

۶. آیا جایگزینی برای دکلره به منظور دستیابی به پایه‌های روشن‌تر پس از کراتینه وجود دارد؟

بله؛ می‌توانید از جایگزین‌هایی مانند محصولات روشن‌کننده ملایم‌تر از دکلره، مانند رنگ‌های مو با لیفت بالا، استفاده کنید. با این محصولات به پایه‌های خیلی روشن نمی‌رسید؛ اما می‌توانید بدون ایجاد آسیب زیاد، طیف‌هایی چند درجه روشن‌تر از رنگ طبیعی موهای خود ایجاد کنید.

۷. برای مراقبت از موهای کراتینه شده و دکلره شده از چه محصولاتی استفاده کنیم؟

به دنبال شامپوها و نرم‌کننده‌های بدون سولفات، نرم‌کننده‌های عمیق و مناسب برای موهای رنگ ‌شده باشید. نوک‌گیری منظم و محصولات محافظ حرارتی نیز مفید هستند.

۸. آیا کراتین باعث ریزش مو می‌شود؟

کراتینه مو به شرطی که به شیوه صحیح و با فرمولاسیون‌های بدون فرمالدئید اعمال شود، معمولاً ریزش مو ایجاد نمی‌کند. با این حال، استفاده بیش از حد یا حساسیت به برخی از مواد ممکن است به آسیب، شکستگی یا ریزش موقت مو منجر شود. پیروی از دستورالعمل‌های حرفه‌ای، انتخاب محصولات معتبر و پایبندی به مراقبت‌های پس از درمان، برای به حداقل رساندن خطرات احتمالی ضروری است.

4.2/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.