مقالات

علت شوره سر بعد از کراتین مو چیست؟

علت شوره سر بعد از کراتین مو

کراتین مو فرشته نجات موهای وز، خشک و آسیب‌دیده است و کمتر کسی پیدا می‌شود که در برابر جذابیت موی صاف از خود مقاومت نشان دهد. اما چیزی که می‌تواند ذوق داشتن موی صاف را کور کند، شوره سر بعداز کراتین است.

شاید بپرسید علت این شوره چیست؟ در پاسخ باید گفت دلایل مختلفی وجود دارد مانند خشکی کف‌سر، مراقبت اشتباه، نحوه شست‌وشو و استفاده نکردن از محصولات مناسب.

اگر به‌دنبال راهی برای خلاص‌شدن همیشگی از شر شوره‌سر خود می‌گردید، باید اول علت شوره‌زدن را بشناسید، دوم نحوه مراقبت‌کردن را موها را آموزش ببینید و در آخر برای انتخاب یک محصول مناسب و باکیفیت اقدام کنید.

آیا کراتین مو علت پوسته سر است؟

آیا کراتین مو علت پوسته سر است؟ در جواب به این سوال مهم باید گفت خیر! بلکه استفاده از محصولات و مراقبت اشتباه است که باعث ایجاد شوره می‌شود. به‌طور کلی ۴ دلیل اصلی وجود دارد که با رعایت‌نکردن آن‌ها شوره و پوسته‌سر به‌وجود می‌آید:

مواد کراتین: اگر از مواد باکیفیت برای کراتین‌کردن استفاده نکنید، در واقع شما دارید زمینه را برای آسیب‌رساندن به کف ‌سر، ریزش مو و همچنین شوره زدن آماده می‌کنید. بنابراین، اگر قصد کراتین دارید، دقت زیادی در خرید داشته باشید.

خشکی پوست‌سر

یکی دیگر از عوامل اصلی شوره‌سر، حرارت زیاد است. گرمای بیش‌ از حد و شستن با آب داغ باعث آسیب به کف‌ سر وPH پوست می‌شود و پوست ‌سر را خشک می‌کند، در نهایت شوره ‌سر به‌همراه می‌آورد.

محصول مناسب

کراتین مو باعث خشکی می‌شود و استفاده از شامپوهای معمولی به‌علت ساختار مشخص و داشتن سولفات، موهارا دوبرابر خشک‌تر می‌کند و به موها آسیب می‌رساند. محصولاتی که بعداز کراتین مو استفاده می‌کنید، در شوره زدن یا نزدن مو بسیار تاثیر دارند.

شست‌وشو

برای شست‌وشو موی کراتین‌شده، اصول و قوانین خاصی جود دارد که می‌بایست آن‌ها را رعایت کنید. در ادامه مراحل شست‌وشو صحیح را به شما توضیح خواهیم داد.

حال که قدم اول را برداشتیم و متوجه شدیم که چه مواردی باعث ایجاد شوره‌ سر می‌شود، باید به‌سراغ قدم بعدی برویم و به‌دنبال راهکاری برای درمان پوسته ‌سر باشیم.

شستشو مناسب مو و سر

راهکارهایی برای برطرف کردن پوسته سر بعد از کراتین مو

زمانی‌که موهای خود را کراتین می‌کنید، لازم است بدانید که برای ماندگاری بیشتر و شوره‌نزدن، باید هم یک زمانی را به روتین و مراقبت‌های مخصوص مو اختصاص دهید، هم مواد مناسب کراتین را تهیه کنید.

انتخاب مواد درست و اورجینال

قدم بعدی در مراقبت و برطرف‌کردن پوسته‌ سر، انتخاب مواد درست و اورجینال است. سوالی که به‌وجود می‌آید این است که یک ماده کراتین اورجینال چه مشخصه‌هایی دارد؟ در پاسخ باید گفت یک ماده اورجینال، اورگانیک و گیاهی است، درصد صافی بالایی دارد، کم یا بدون بو بوده و دارای حداقل مواد فرمالدئید است. بنابراین، در خرید کراتین مو اصل، نکات گفته شده را در نظر بگیرید.

شستشوی موها به روش درست

هنگام شست‌وشو چند نکته است که باید رعایت کنید. موهای خود را با ملایمت و با نوک انگشتان دست خود بشویید، شامپو را هرگز مستقیم به کف سر نریزید، هرگز ساقه مو را نشویید، از آب داغ استفاده نکنید، چراکه باعث خشکی بیش ‌از حد مو می‌شود.

حتما بخوانید  مزایا و معایب پروتئین تراپی مو

استفاده نکردن از نرم کننده

موی کراتین‌شده بسیار شکننده و خشک است، بنابراین نیاز به پروتئین مو، سرم، روغن و تقویت‌کننده دارد. پس بهتر است علاوه‌بر نرم‌کننده از پروتئین و تقویت‌کننده‌ها برای مو استفاده کنید.

برطرف کردن پوسته سر بعد از کراتین مو

استفاده نکردن از محصولات دارای سولفات

اگر مواردی که برای شست‌وشو گفته شد را رعایت کنید، اما محصولات دارای سولفات مصرف کنید، در واقع به این معناست که تمام زحمات خود را به باد داده‌اید.
شامپوهای دارای سولفات علاوه‌بر خشکی و شوره‌سر، باعث ریزش و ازبین‌رفتن سریع‌تر مواد کراتین می‌شوند. بهترین نوع شامپو برای موهای کراتین‌شده، محصول بدون سولفات است.

اجرای دقیق مراقبت های بعد از کراتینه مو

مهم‌ترین کاری که برای برطرف‌کردن پوسته‌ سر باید انجام دهید، اجرای دقیق مراقبت‌ها است. شما باید همیشه و به‌طور منظم مراقب موهای خود باشید.
ازجمله این مراقبت‌ها باید به ماهانه نوک‌گیری‌کردن موها، خشک‌کردن مو با باد سشوار، کنارگذاشتن رنگ و دکلره، استفاده از شامپو و تقویت‌کننده بدون سولفات، نشستن مو با آب داغ و همچنین استفاده از مواد اصل و اورجینال اشاره است.

خرید محصولات اورجینال کراتین مو از شاهانو

مواد کراتین و مراقبت بعداز آن، محصولاتی هستند که برای خرید آن‌ها، دقت و وسواس زیادی لازم است. فروشگاه شاهانو با ضمانت بازگشت کالا و تضمین کیفیت محصولاتش، یکی از فروشگاه‌های برتر در این ‌زمینه شناخته شده است. در ادامه به معرفی چند محصول پرطرفدار این فروشگاه برای انجام کراتین می‌پردازیم.

کراتین هونما قهوه تلخ

از ویژگی‌های فوق‌العاده کراتین مو هونما قهوه تلخ می‌توان به صافی ۹۰درصد، آبرسان قوی، ماندگاری ۱۰ماهه الی یک ساله و احیای ۱۰۰درصد آن اشاره کرد.

کراتین هونما قهوه تلخ

کراتین فلوراکتیو w2

اگر قصد خرید کراتین مو را دارید، فلوراکتیو می‌تواند بهترین انتخاب باشد. چراکه کاملا طبیعی و اورگانیک بوده و همچنین بدون نیاز به آبکشی است. علاوه‌بر این موارد، این کراتین مناسب بانوان باردار نیز بوده و ضرری ندارد.

کراتین فلوراکتیو w2

کراتین بیو مکسی

اگر به‌دنبال خرید کراتین مو ارزان اما با کیفیت خوب می‌گردید که در خانه موهایتان را کراتین کنید، ما به شما کراتین بیو مکسی را پیشنهاد می‌کنیم. این کراتین به‌علت ساختاری که دارد، علاوه‌بر ترمیم و بازسازی، وزی و زبری مو را از بین می‌برد.

کراتین بیو مکسی

معرفی شامپوهای فری سولفات

طبق مطالبی که با هم از سر گذراندیم، اکنون می‌دانیم که بعداز کراتین و خرید کراتین مو اصل، نیاز به مراقبت با محصولات مناسب است که یکی از آن محصولات شامپوهای فری سولفات هستند. اکنون به چند نمونه از آنان می‌پردازیم:

  • کندی بیوتی مشکی
  • هالیزا
  • گلدلیزار
  • کندی بیوتی سیلور

همان‌طور که اشاره کردیم، شامپوهای فری سولفات از خشکی و شکنندگی موها جلوگیری می‌کنند، همچنین اگر موی سر شما شوره زده باشد، می‌توانید با استفاده از شامپوهای فری سولفات این مشکل را حل کنید.

محصولات مراقبتی و پروتئینی مو

بعداز انجام پروتئین مو یا کراتین، موها ‌نیاز به تقویت‌شدن دارند. برخی از محصولات فوق‌العاده‌ای که می‌توانید برای تقویت مو استفاده کنید، شامل ماسک مراقبتی کندی بیوتی مشکی، کاندیشینر کندی بیوتی سیلور و اکتیواتور کندی بیوتی می‌شود.

جمع‌بندی

بدترین کاری که می‌توانید بعداز کراتین مو در حق موهای خود انجام دهید این است که از شامپوهای معمولی که دارای سولفات بالا هستند استفاده کنید و به مراقبت‌های لازم توجه نداشته باشید.

با مراقبت اشتباه، ریزش مو و شوره ‌سر به‌سراغ شما می‌آید و آن موقع است که دیگر از لذت داشتن موهای صاف خود محروم می‌شوید. اگر به‌دنبال محصولاتی مانند شامپو ماسک و نرم‌کننده مناسب برای موهای کراتین شده خود هستید، ما در این مقاله به شما چند مورد از بهترین محصولات را معرفی کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *