مقالات

بهترین شانه برای موهای کراتینه شده چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین شانه برای موهای کراتین شده

این روزها کراتین مو یکی از روش های درمان و زیبایی برای موها محسوب می‌شود که بسیار طرفدار دارد. اما موضوع مهم در رابطه با کراتین، مراقبت و نگهداری مو پس از انجام آن است. یکی از راه‌های مراقبت از موها بعداز کراتین، استفاده از شانه‌های مناسب جهت ماندگاری مواد کراتین روی مو است.

معمولا شانه‌های دسته چوبی یا دانه چوبی برای این کار بهتر عمل می‌کنند. اما نحوه استفاده و عملکرد در هرکدام از آن‌ها نیاز به بررسی دارد که در این مقاله به آن‌ها می‌پردازیم. برای خرید مناسب شانه‌های مخصوص موهای کراتین‌شده، نکات مهم در این مقاله را در نظر بگیرید.

ویژگی های بهترین شانه برای موهای کراتین شده

شانه‌های دانه پهن بهترین نوع شانه برای موهای کراتین شناخته می‌شوند. این شانه‌ها با داشتن فضای زیاد بین دندانه‌های خود به موها اجازه می‌دهند تا بدون هیچ کششی به‌راحتی از بین دندانه‌ها عبور کنند و به‌این‌ترتیب، آسیب کم‌تری به موها وارد شود. بهتر است دندانه این شانه‌ها از جنس چوب باشد.

برای موهای کراتین شده می‌توانید از برس‌ها یا شانه‌های دانه فلزی هم استفاده کنید، اما در صورتی که موهایتان خشک هستند! برای شانه زدن موهای خیس یا مرطوب، به هیچ عنوان نباید از شانه‌های دانه فلزی استفاده کرد.

بهترین شانه موی بعدی که مخصوص موهای کراتین طراحی شده، شانه موی گراز است. این برس با انعطافی که دارد، موهای کراتین شده را بدون آسیب و گیر، شانه می‌زند و بهترین محصول گره‌زدا برای این کار معرفی شده است.

از این شانه ها معمولا برای روزهای اولی که کراتین مو انجام شده، استفاده کنید. کمک گرفتن از این شانه‌ها نه تنها از ریزش موها جلوگیری می‌کند، بلکه باعث لطافت مو نیز می‌شود.

ویژگی بهترین شانه برای موهای کراتین شده

نحوه شانه زدن موهای کراتین شده

یکی از روتین‌هایی که به آن اشاره شد، استفاده از شانه‌های چوبی است که نحوه استفاده از آن بسیار ضروری محسوب می‌شود. اولین نکته در شانه کراتین مو این است که هرگز موهای خیس خود را شانه نزنید.

ابتدا با حرارت ملایم کمی موهای خود را خشک کرده و آن‌ها به قسمت‌های کوچکتر تقسیم کنید. سپس زمانی که موها هنوز کمی رطوبت خود را حفظ کرده‌اند، به آرامی هر قسمت را در یک جهت شانه بزنید. اینکار در حالت‌پذیری بیشتر موها موثر است.

استفاده از شانه‌های مخصوص برای موهای کراتین، باعث کاهش ریزش موها هم می‌شود. دقت داشته باشید که اگر برای اولین بار داشتن موهای کراتین را تجربه می‌کنید، استفاده از اتو مو را به‌حداقل برسانید یا اصلا از آن استفاده نکنید. حین برس کشیدن، استفاده از روغن های مغذی برای تقویت و درخشندگی موها بسیار ضروری است.

برای مراقبت از مو و حفظ بیشتر کراتین حتما از ماسک‌های موی تقویتی استفاده کنید. نحوه صحیح شانه کشیدن برای موهای کراتین اهمیت زیادی دارد. حتما باید مستقیم و در یک جهات شانه شوند. زمانی که موهای خود را کراتین می‌کنید، تا ۷۲ ساعت از شانه‌زدن آن‌ها بپرهیزید و از رو بالشی‌هایی استفاده کنید که جنس‌شان از ساتن باشد.

دلیل استفاده از برس مناسب کراتین مو

چرا پس‌از کراتین باید از برس مخصوص برای شانه موها استفاده کرد؟ کراتین یک فرایند زیبایی و احیا برای موها محسوب می‌شود که برای ماندگاری بیشتر آن نیاز است دست به اقداماتی بزنید و روتین‌های مخصوص برای آن را داشته باشید:

  • کاهش شکنندگی موها
  • تقویت سلامت پوست سر و گردش خون
  • توزیع بهتر روغن های طبیعی در مو
  • ایجاد حالت مطلوب در مو
حتما بخوانید  بهترین اتو مو برای کراتین

کاهش شکنندگی موها

این شانه‌ها با قابلیت جداسازی تارهای مو از هم و گره‌زدایی عالی، مانع شکستگی و موخوره در موها می‌شوند. این موضوع در کشیدگی تار موها هم صدق می‌کند.

تقویت سلامت پوست سر و گردش خون

دندانه‌های این شانه‌ها به نحوی طراحی شده‌اند تا با تماس پوست سر نه‌تنها آسیبی به ریشه موها وارد نشود، بلکه با قابلیتی که دارند، گردش خون را در پوست سر افزایش می‌دهند و مانع خشک‌شدن و ازبین‌رفتن لایه‌های چربی خواهند شد.

توزیع بهتر روغن های طبیعی در مو

برای تقویت موهای کراتین‌شده، معمولا برای شانه‌زدن آن‌ها توصیه می‌شود که از روغن‌های تقویتی یا مغذی استفاده کنید. این محصولات به توزیع بهتر روغن روی پوست سر و موها بسیار کمک می‌کنند.

ایجاد حالت مطلوب در مو

نحوه درست شانه‌کشیدن موها توسط برس‌های مخصوص کراتین مو، می‌تواند در حالت بخشیدن به موها موثر باشد. شانه موها در یک سمت و به‌طور مستقیم موها را خوش‌حالت خواهد کرد.

برس مناسب کراتین مو

جنس شانه های مخصوص موهای کراتین

این شانه یا برس‌ها در انواع مختلفی با متریال‌های متفاوت در بازار موجود هستند که شامل انواع زیر می‌شوند:

  • کربنی
  • پلاستیکی
  • چوبی
  • سرامیکی
  • فلزی

این برس‌ها به‌گونه طراحی شده‌اند که تمام تارهای مو را از هم تفکیک می‌کنند تا موها هم خوش‌حالت باشند و هم مانع موخوره‌زدن آن‌ها شود. این محصولات به برس‌های ۲ طرفه هم شهرت دارند و کاربرد آن‌ها بیشتر در سالن‌های زیبایی است.

استفاده از یک برس نامناسب سبب آسیب به موها می شود؟

خیلی از متخصصان و پزشکان پوست و مو معتقد هستند که استفاده از یک شانه یا برس مناسب با موی شما می‌تواند به سلامت و درخشان‌شدن آن‌ها کمک کند. این در حالی است که با استفاده از یک برس نامناسب شما نیاز به بوتاکس مو یا کراتین مو خواهید داشت.

استفاده از شانه‌های مخصوص برای افرادی که موهای نازک دارند، باعث حجم‌دهی و جلوگیری از وز شدن موها می‌شود. خرید برس‌ها ضد استاتیک برای کاهش استاتیک مو هنگام خشک‌شدن با سشوار می‌تواند بسیار کارآمد و مناسب برای موهای کراتین‌شده باشد.

کاربرد شانه مخصوص موهای کراتین در حین انجام کراتین مو

مزایای استفاده از برس‌ها و شانه‌های کراتین مو بعداز کراتین، مورد بررسی قرار گرفت. اما آیا استفاده از این ابزارها در آرایشگاه‌ها و حین انجام کراتین هم ضروری است؟ پاسخ این سوال با توجه به مزایای ذکر شده مثبت خواهد بود.

استفاده صحیح از این شانه‌ها در روند انجام کراتین باعث سرعت بخشیدن به فرایند کراتین می‌شود. همان‌طوری که خرید کراتین مو مرغوب در کیفیت کار تاثیرگذار است، استفاده از شانه‌های کراتین هم می‌تواند به کیفیت کار اضافه کند و انجام این فرایند را برای آرایشگر کاهش دهد.

کاربرد شانه مخصوص موهای کراتین

جمع بندی

کراتین مو یک روند بسیار زمان‌بر است که با به‌کارگیری مواد مخصوص و اتو کشیدن‌های پی‌درپی برروی موها انجام می‌شود. استفاده از برس یا شانه‌های مخصوص کراتین یکی از روش‌هایی است که هم در حین انجام فرایند و هم بعداز آن برای بالا بردن کیفیت و ماندگاری بیشتر توصیه می‌شود.

این محصولات از ایجاد الکتریسیته ساکن در موها جلوگیری می‌کنند و حالتی صاف و درخشان به موها می‌بخشند. برای تهیه انواع برس‌های مخصوص کراتین یا مواد مرغوب جهت کراتین‌کردن موهای خود، می‌توانید به فروشگاه شاهانو مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.