مقالات

بهترین اتو مو برای کراتین

بهترین اتو مو برای کراتین

اتو مو لیز مخصوص کراتین یکی از ابزارهای مهم و کاربردی در فرآیند کراتینه کردن مو شناخته می‌شود. کراتین یک پروتئین طبیعی است که در ساختار موها وجود دارد و وظیفه اصلی آن ایجاد قدرت و استحکام در موها است. با گذر زمان، عوامل مختلف مانند استفاده از محصولات شیمیایی، حرارت اضافی و آسیب‌های محیطی می‌توانند باعث ضعیف شدن و آسیب دیدن ساختار کراتین موها شوند. به همین دلیل، انتخاب بهترین اتو مو مخصوص کراتین بسیار مهم خواهد بود.

برای تقویت و بهبود ساختار مو و صاف شدن آن، فرآیند کراتینه کردن مو مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این فرآیند، کراتین مصنوعی (معمولاً به صورت مایع) روی موها اعمال می‌شود و سپس با استفاده از اتو مو مخصوص کراتین، حرارت به موها اعمال شده تا این ماده به ساختار موها نفوذ کند و آن‌ها را تقویت نماید. در نتیجه، موها صاف، نرم و مرطوب می‌شوند و در نتیجه، درخشندگی بیشتر مو و افزایش حجم آن را به دنبال  دارد.

اتو مو مخصوص کراتین باید برای این فرآیند ویژگی‌های خاصی داشته باشد. معمولا بهترین اتو مو مخصوص کراتین را می‌توان با بررسی یکسری مشخصات شناسایی کرد. اتو موهای مخصوص کراتین عموماً دارای صفحات سرامیکی یا تورمالین هستند که حرارت را به طور یکنواخت منتشر می‌کنند و از آسیب به موها جلوگیری می‌نمایند. همچنین، اتو موهای حرفه‌ای مجهز به قابلیت تنظیم دما هستند تا با توجه به نوع مو و فرمول کراتین، دمای مناسب را انتخاب کنید. قابلیت سرعت و عملکرد بالا نیز از ویژگی‌های مهم اتو موهای مخصوص کراتین هستند تا فرآیند کراتینه کردن مو را به صورت سریع و کارآمد انجام دهند.

به طور کلی، انتخاب بهترین اتو مو برای کراتینه کردن، باید متناسب با جنس مو و نوع مواد مورد استفاده در کراتین انجام شود. به این منظور، دستگاه‌های مختلفی در بازار وجود دارند که قابلیت‌های متنوعی را شامل می‌شوند. اما بهترین و باکیفیت‌ترین آن‌ها اتو مو لیز است که اورجینال این محصول را در سایت شاهانو موجود داریم.

کراتین درمانی با استفاده از بهترین اتو مو کراتینه

آب و هوا و شرایط بد زندگی، تغذیه نامناسب، استفاده از مواد رنگ و دکلره و همینطور استفاده بیش از اندازه از دستگاه‌های حرارتی مانند سشوار باعث شده که موهای افراد زیادی، طراوت و شادابی خود را از دست داده و کدر شود. برخی از افراد موهای وز و بی‌حالت دارند، این موضوع باعث می‌شود که این افراد اعتمادبه‌نفس خود را از دست داده و نتوانند نقش فعالی در جامعه ایفا کنند.

کراتینه مو یکی از روش‌های محبوبی است که موهای آسیب دیده را ترمیم کرده و طراوت و درخشانی را برای موها به ارمغان می‌آورد. در این روش مواد بر روی مو مالیده می‌شوند و با استفاده از اتو مو مخصوص کراتینه مو اقدام به صاف کردن موها خواهد شد.

با توجه به نکات گفته شده، اگر شما از آن دسته افرادی هستید که باید موی خود را با استفاده از سشوار صاف کنید، پیشنهاد ما به شما کراتین کردن موها‌ی‌تان است. بعد از انجام کراتین با بهترین اتو برای کراتینه مو می‌توانید با خیالی راحت زیر باران راه بروید و نگران فر شدن موهای خود نباشید؛ زیرا این روش به اندازه‌ای اثربخش است که در صورتی که موهای‌تان خیس شود باز صافی خود را از دست نخواهد داد.

درمان کراتینه برای موها فواید زیادی دارد و باعث ترمیم و بازسازی موهای آسیب دیده می‌شود؛ اما استفاده از اتو نامناسب در زمان انجام این کار موجب آسیب موها خواهد شد؛ بنابراین در اختیار داشتن اتو مو مخصوص کراتینه مو اهمیت زیادی در ترمیم و بازسازی موها دارد. پس باید در انتخاب این محصول دقت کافی شود.

کراتین درمانی با استفاده از اتو مو برای کراتینه

 ویژگی‌ های بهترین اتو مو کراتین

جنس صفحات اتو مو اهمیت زیادی در انتخاب این محصول داشته و همانطور که اشاره شد، رایج‌ترین جنس صفحات در اتوها از جنس سرامیک است؛ اما برای کراتین کردن موها بهترین گزینه اتو موهایی با صفحات تیتانیوم هستند. این اتوها عملکرد خوبی در درمان کراتین دارند.

اتو مو مخصوص کراتینه مو با صفحه تیتانیوم به سرعت به درجه و حرارت بالا رسیده و برای افرادی که موهای ضخیم و سرعت دارند گزینه عالی محسوب می‌شود. تیتانیوم که فلزی خنثی است با هیچ یک از محصولات روی مو تداخل نخواهد داشت و می‌تواند گرما را از سرامیک بهتر حفظ کند.

توزیع یکنواخت گرما از دیگر ویژگی‌های مثبتی است که در اتوهای با جنس تیتانیوم وجود دارد. دمای صفحات تیتانیوم تا پایان کار کراتین ثابت مانده و این موضوع باعث می‌شود تمام موها زیبا و براق شوند.

یکی از موضوعاتی که باعث می‌شود کراتین درمانی نتیجه‌بخش باشد، تعداد دفعات اتوکشی است. این تعداد با اتوهای ضعیف افزایش می‌یابد و موجب خسته شدن افراد می‌شود؛ اما با استفاده از بهترین اتو مو مخصوص کراتینه مو تعداد اتوکشی کاهش یافته و در پایان نیز نتیجه کار بهتر خواهد شد.

همانطور که اشاره شد، داغ شدن سریع از ویژگی‌های مثبت اتو موهای دارای صفحات تیتانیوم است. علاوه‌بر آن طول عمر و همینطور ماندگاری این صفحات نیز از صفحات سرامیکی بیشتر بوده و شما می‌توانید برای سال‌ها از داشتن این اتو بهره‌مند شوید.

اتو موهای تیتانیومی از سایر اتوهای مو سبک‌تر بوده و از خسته شدن دست‌ها در زمان کار جلوگیری می‌کنند. در روش درمانی کراتین نیاز به یک اتو مو مخصوص کراتینه مو با دمایی بین ۳۰۰ تا ۴۵۰ درجه فارنهایت نیاز است؛ زیرا این دما موجب گرمای زیاد و جذب بهتر مواد کراتین می‌شود.

تفاوت اتو مو کراتینه و معمولی

از مهم‌ترین تفاوت اتو مو کراتینه و معمولی، صفحات آن‌ها است. در اتو مو مخصوص کراتینه مو جنس صفحات از تیتانیوم یا سرامیک است. یک بار استفاده از این نوع اتوها باعث می‌شود که موها را تا چند ماه صاف و لخت بمانند؛ اما اتوهای معمولی این خاصیت را نداشته و باید روزانه استفاده شوند.

برای افرادی با موهای نازک اتو موی سرامیکی و برای افرادی با موهای ضخیم اتو موهای تیتانیومی مناسب است. با این وجود برخی از ویژگی‌ها در اتو موهای تیتانیوم موجب شده که این اتو برای کراتینه کردن گزینه مناسب‌تری باشد.

از دیگر تفاوت اتو مو کراتینه و معمولی در داشتن مهارت برای استفاده از آن‌ها است. اتو موهای معمولی از سوختن موها جلوگیری می‌کنند، زیرا دارای قفل خودکار هستند؛ اما اتو مو مخصوص کراتینه مو معمولا فاقد این ویژگی بوده و محدوده دمایی زیادی دارد.

علاوه بر آن اتو موهایی وجود دارند که از وز شدن موها جلوگیری می‌کنند و می‌توانند تأثیر بهتری روی موها داشته باشند. کراتینه برای هر نوع مویی مناسب بوده و موجب تغذیه و ترمیم موها می‌شود؛ بنابراین با در اختیار داشتن یک اتو مو مخصوص کراتینه مو امکان صاف کردن و ترمیم موها فراهم می‌شود.

اتو مو تورمالینی نیز از نوع اتو مو معمولی محسوب شده و نسبت به سایر مدل‌ها یون‌های منفی بالایی تولید می‌کند که باعث حفظ رطوبت مو و چربی موها خواهد شد. بدین ترتیب از وز شدن موها جلوگیری می‌شود.

به طور کلی تفاوت مهمی که در اتو مو برای کراتین با اتو مو معمولی وجود دارد، نتیجه‌ای است که در پایان بر روی موها به جا می‌گذارند. اتو مو معمولی باعث وز شدن و خشکی مو می‌شود؛ درحالی که اتو مو مخصوص کراتینه این مشکلات را به وجود نمی‌آورد. معمولا حرارتی که در اتو مو معمولی وجود دارد باعث نازک شدن و ریزش مو در بلند مدت می‌شود. اتو مو مخصوص کراتینه با قابلیت‌هایی که دارد، مانع از آسیب به مو شده و آن را تقویت می‌کند

با توجه به نکات گفته شده، اتو مو معمولی گزینه مناسبی برای مصارف خانگی محسوب می‌شود و برای استفاده در سالن و به کار بردن کراتین درمانی باید به دنبال خرید بهترین اتو مو مخصوص کراتینه مو بود.

تفاوت اتو مو معمولی با کراتین

تعداد دفعات اتو کشی کراتین

تعداد دفعات اتوکشی موها در روش کراتین کردن مو به عوامل مختلفی مانند وضعیت مو، ضخامت مو، نوع مواد استفاده شده و توصیه‌های سازنده محصول بستگی دارد. برای موهای بسیار آسیب دیده و دکلره دار، معمولاً ۸ تا ۱۲ بار اتوکشی پیشنهاد می شود. برای موهای رنگ شده و سالم، می توانید از ۱۲ تا ۲۰ بار اتوکشی استفاده کنید. به علاوه، برای موهای طبیعی و ضخیم، ممکن است بین ۲۰ تا ۲۵ بار برای هر لایه نیاز باشد. انتخاب بهترین اتو مو برای کراتینه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است

روش استفاده از اتو موی کراتینه در ۵ مرحله

موهای صاف و خوش حالت می‌توانند به زیبایی چهره کمک کنند. استفاده از بهترین اتو مو مخصوص کراتین می‌تواند یک گزینه خوب برای افرادی باشد که نمی‌خواهند از مواد شیمیایی برای حالت دادن به موها یا صاف کردن آن‌ها استفاده کنند. با رعایت روش‌های صحیح استفاده از اتو مو مخصوص کراتین، احتمال آسیب به موها کاهش می‌یابد. روش‌های اصلی برای استفاده از اتو مو کراتینه به صورت زیر هستند:

 • انتخاب بهترین اتو مو مخصوص کراتین
 • نحوه استفاده صحیح از اتو مو
 • تقسیم بندی و لایه بندی موها
 • اتو کردن مو از لایه‌های زیرین مو
 • پرهیز از اتوکشی بیش از حد

دستگاه‌های لازم برای کراتینه مو

برای کراتینه کردن مو به وسایل و ابزاری نیاز دارید که شامل موارد زیر هستند:

 • کاسه و فرچه
 • سشوار قوی و کاربردی
 • لباس مخصوص برای جلوگیری از کثیف شدن لباس‌های اصلی
 • اتو مو مناسب
 • شانه‌های دندانه ریز
 • برس مخصوص کراتینه
 • نانو استیم
 • اتو سرد
  دستگاه های لازم برای کراتین مو

نتیجه گیری

کراتین درمانی روشی مناسب برای ترمیم و بازسازی موها محسوب می‌شود. افرادی که اقدام به صاف کردن موهای خود می‌کنند با استفاده از این روش امکان تجربه موهای صاف و درخشان را خواهند داشت. کراتینه با صاف کردن مو باعث پر شدن شکاف موهای آسیب دیده شده و موجب شادابی و طراوت موها می‌شود. دقت داشته باشید اگر موهای بدون رنگ و دکلره شده دارید، از مواد کراتین مناسب موهای سالم استفاده نمایید.

انتخاب بهترین اتو مو مخصوص کراتین باید با در نظر گرفتن شرایط و برخی حساسیت‌ها انجام شود. برخی افراد دارای موهای حساس و نازکی هستند که استفاده از کراتین مو امکان آسیب به پوست و مو را افزایش می‌دهد. همچنین، برخی افراد با موهای رنگ شده و حالت‌دار، باید از اتو موهای مخصوص استفاده کند. در کل، بهترین اتو مو برای کراتینه کردن مو باید قابلیت‌هایی مختلفی مانند تنظیم دما و جنس صفحه مناسب را داشته باشد. جهت خرید این محصولات و دریافت مشاوره‌های مختلف در این زمینه با کارشناسان شاهانو تماس بگیرید.

سوالات متداول

بهترین اتو مو برای کراتین کدام است؟

صاف کننده های سرامیکی برای صاف کردن موها و کاهش موخوره عالی هستند. صفحات سرامیکی برای موهای نازک یا نازک بهترین هستند.

روش استفاده از اتو موی کراتینه چگونه است؟

در ابتدا باید اتو موی مناسب را انتخاب کرده سپس موهای تمیز خود را به چند دسته تقسیم کنید. حتما اتوکشی مو را از قسمت های زیرین مو شروع کنید تا سریعتر موها را نظم دهید: بعد از آن سراغ قسمت های میانی مو و در نهایت لایه های رویه مو را صاف کتید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *