مقالات

نحوه داشتن مدل موی زیبا با اتو مو

نحوه داشتن مدل موی زیبا با اتو مو

حالت دادن مو با اتو مو یکی از بهترین و مناسب‌ترین روش‌هایی است که در نتیجه آن می‌توانید انواع فرم مو را تجربه کنید. موی زیبا با اتو مو فقط شامل صاف و لخت کردن آن نمی‌شود، بلکه با داشتن یک ابزار آرایش مو می‌توانید حالت‌های مختلفی مانند فر ریز یا درشت را به موهای خود هدیه بدهید. اکثر افراد تصور می‌کنند که باید برای هر مدل از مو یک ابزار جداگانه تهیه و خریداری کنند. در حالی که اگر با نحوه حالت دادن موها با استفاده از اتو مو آشنا باشید، می‌توانید هر مدل و فرمی که به آن علاقه دارید را برای موهای خود ایجاد کنید. با توجه به اهمیت این موضوع در این مطلب به معرفی مراحل مختلف حالت دادن به موها با اتو مو و نحوه مراقبت از آن‌ها برای پیشگیری از آسیب‌ها و صدمات احتمالی به موها می‌پردازیم.

چگونه موی خود را با اتو حالت بدهیم؟

داشتن موهایی خوش حالت و مرتب در زیبایی و استایل شما تأثیر زیادی دارد. اکثر بانوان علاقه زیادی به تغییر فرم و حالت موهای خود دارند و برای این کار از ابزارها و روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند. موی زیبا با اتو مو و استفاده از این دستگاه در حالت دادن به موها، از محبوب‌ترین روش‌ها محسوب می‌شود. شما می‌توانید از اتو مو علاوه ‌بر صاف و لخت کردن موها، برای فر، موج‌دار و چین‌دار کردن آن‌ها نیز بهره ببرید. فقط کافی است با نحوه کار با اتو مو آشنا باشید.

چگونه موی خود را با اتو حالت بدهیم؟

مراحل صحیح حالت دادن مو با اتو مو

برای داشتن موی زیبا با اتو مو و پیشگیری از آسیب به موها باید مراحل آماده ‌سازی و استفاده صحیح از این ابزار کاربردی را بدانید. در غیر این صورت ممکن است با از دست دادن رطوبت طبیعی موهای خود، صدمات جدی و جبران ناپذیری را به آن‌ها وارد کنید. آشنایی با مراحل صحیح حالت دادن مو با اتو مو به شما در داشتن موهایی صاف، زیبا و درخشان در عین حفظ کیفیت و سلامت آن کمک می‌کند. پس این دستورالعمل‌ها و مراحل را فراموش نکنید:

 • ابتدا موهای خود را با شامپو و نرم کننده ملایم و مناسب بشویید.
 • اگر موهای وز یا ضخیمی دارید، بهتر است از یک شامپو صاف کننده و حالت دهنده استفاده کنید؛ اما اگر موهای ظریفی دارید، محصولات حجم دهنده بهترین گزینه برای شما محسوب می‌شوند.
 • بعد از شستن موها، آن‌ها را با سشوار خشک کرده و یا اجازه دهید تا به ‌طور طبیعی و در مجاورت هوا خشک شود.
 • موهای خود را به درستی شانه کرده و تمام گره‌های آن را باز کنید. این کار باید قبل از استفاده از اتو مو انجام شود.
 • پس از انجام گره زدایی، از یک اسپری محافظ حرارتی استفاده کنید تا موهای خود را از هرگونه آسیب حرارتی در امان نگه دارید. به هیچ عنوان این محصول را روی ریشه مو اسپری نکنید، زیرا باعث چرب شدن موها می‌شود.
 • قبل از شروع اتوکشی مو، ابتدا موهای خود را به بخش‌های کوچک تقسیم کرده تا بتوانید آن‌ها را در هر دو طرف و به ‌طور یکنواخت صاف کنید.
 • بسته به طول و حجم مو، دمای مناسب را روی اتو مو تنظیم کنید.
 • برای اتوکشی حدود سه سانتی‌متر از ریشه فاصله بگیرید و به صاف کردن موهای خود ادامه دهید.
 • هر بار یک قسمت از مو را صاف کنید.
 • این روش را برای بخش به بخش موها تکرار کنید.

مراحل صحیح حالت دادن مو با اتو مو

نکاتی که قبل از اتو کشیدن باید رعایت کنید

موی زیبا با اتو مو و داشتن موهایی صاف و درخشان ممکن است شما را در استفاده مداوم و همیشگی از این ابزار آرایش مو وسوسه کند. اگر به صاف کردن و حالت دادن مو با اتو مو علاقه زیادی دارید بهتر است تمام بایدها و نبایدها و نکات مهم در استفاده از آن را رعایت کنید تا شاهد کمترین آسیب به موهای خود باشید؛ بنابراین این نکات را به خاطر بسپارید:

قبل از استفاده از اتو مو موهای خود را بشویید

یک اشتباه رایج در استفاده از اتو مو این است که پیش از اتوکشی، اقدامات لازم برای آماده‌سازی موها انجام نمی‌شود. همان‌طور که اشاره شد باید قبل از صاف کردن، موهای خود را با شامپوی ملایم یا محصولات صاف کننده بشویید تا آن‌ها را آماده کنید. اهمیت این کار به این دلیل است که شستشو به موهای شما رطوبت بخشیده و آن‌ها را برای دریافت گرما آماده و سازگار می‌کند. همچنین، بهتر است موهای خود را با سشوار خشک کنید، چراکه خشک شدن طبیعی مو باعث ایجاد موج‌ها و فرهای طبیعی می‌شود که فرآیند اتوکشی مو را زمان‌بر و تحریک کننده‌تر می‌کند.

درجه حرارت اتو مو را پایین نگه دارید

اگر به دنبال موی زیبا با اتو مو هستید، تنظیمات دما اتو مو را روی حالت مناسب و متوسط قرار دهید، به خصوص اگر این کار را در خانه انجام می‌دهید و یا برای اولین بار است که موهای خود را صاف می‌کنید. شما برای این کار حرفه‌ای نیستید، پس از خودتان انتظار نداشته باشید که حرارت را تا ۴۵۰ درجه افزایش دهید و شروع به صاف کردن موهای خود کنید. دما را پایین نگه دارید و موهای خود را با آرامش صاف کنید.

اتوکشی را روی یک نقطه از موها تکرار نکنید

به شدت توصیه می‌شود که یک قسمت از موها را بارها و بارها صاف نکنید. انواع مختلف مو به تنظیمات حرارتی متفاوتی برای صاف شدن نیاز دارند، به عنوان مثال موهای خیلی مجعد یا ضخیم نسبت‌ به موهای نازک و ظریف با گرمای بیشتری صاف می‌شوند. این امر برای تکرار حرکت اتوکشی در یک قسمت از مو نیز صدق می‌کند، به این شکل که برای موهای مجعد به تکرار بیشتری برای حالت دادن به مو نیاز است. در غیر این صورت، ۱ الی ۲ ضربه برای صاف کردن موهای شما کافی است.

نحوه حالت دادن مو با اتو مو

نحوه حالت دادن مو با اتو مو

اکثر افراد تصور می‌کنند که از اتو مو فقط برای صاف و لخت کردن مو استفاده می‌شود، این در حالی است که می‌توانید انواع موی زیبا با اتو مو را تجربه کرده و استایل موهای خود را به ‌راحتی تغییر دهید. برای این کار فقط کافی است با طرز صحیح استفاده از اتو مو برای فرم دادن به موها آشنا باشید، از جمله:

حتما بخوانید  چه راه حلی برای از بین بردن کراتین مو وجود دارد؟

موهای موج‌دار

ایجاد موج‌های زیبا و یکنواخت با استفاده از اتو مو بسیار آسان است، به این شکل که:

 • موهای خود را پس از شانه زدن و گره زدایی، به چند قسمت تقسیم کنید.
 • هر قسمت از مو را دور صفحات اتو بپیچید و ۳ الی ۴ ثانیه صبر کنید.
 • این کار را تا تمام شدن تمام قسمت‌های مو انجام ادامه دهید.
 • برای داشتن موهای موج‌دار با اتو مو، حرارت متوسط را انتخاب کنید.

موهایی با فرهای نرم و ریز

اگر می‌خواهید فرهای نرم و ریزی داشته باشید، استفاده از اتو مو ایده بدی نیست. برای این کار:

 • ابتدا موهای خود را به قسمت‌هایی با قطر حدود سه سانتی‌متر تقسیم کنید.
 • اتو را دور موها بپیچید و موهای خود را مانند حالت عادی فر کنید.
 • هنگامی که فر کردن تمام موها به اتمام رسید، انگشتان خود را به ‌آرامی بین آن‌ها بکشید تا فرهای خود را باز کرده و بافت نرمی به آن‌ها بدهید.

موهای چین‌دار

داشتن موی زیبا با اتو مو از طریق چین‌دار کردن موها نیز امکان‌پذیر است. این یک روش عالی برای ایجاد تفاوت در حالت موها محسوب می‌شود که طرفداران زیادی نیز دارد. برای چین‌دار کردن موهای خود با استفاده از اتو مو مراحل زیر را انجام دهید:

 • قسمت‌های مختلف موهای خود را با استفاده از کش‌های ریز مو ببندید.
 • اتو مو را به‌آرامی روی هر قسمتی که کش مو دارد، بکشید و فشار دهید.
 • پس از اتمام کار، تمام کش‌ها را باز کنید.
 • سپس، انگشتان خود را بین موهای خود بکشید تا یکدست شوند.

استفاده از اتو مو مناسب

هنگام خرید اتو مو، گزینه‌های زیادی پیش روی شما قرار دارد که ممکن است انتخاب را برای شما کمی سخت و دشوار کند. سوال مهم این است که کدام اتو مو برای شما مناسب است؟ پاسخ به این سوال اهمیت زیادی دارد، زیرا شما را به آن چیزی که از صاف کردن و حفظ سلامت موهایتان می‌خواهید، نزدیک یا دور می‌کند. چند فاکتور مهم وجود دارد که به شما در انتخاب بهترین و مناسب‌ترین اتو مو کمک می‌کند:

 • اتو مویی را انتخاب کنید که امکان تنظیم حرارت را در اختیار شما قرار دهد. این قابلیت برای داشتن موی زیبا با اتو مو و جلوگیری از آسیب‌دیدگی آن‌ها، اهمیت زیادی دارد.
 • جنس و سایز صفحات اتو مو را با توجه‌ به ویژگی‌های موهایتان انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر موهای حجیم، ضخیم و وزی دارید، صفحات پهن اتو مو برای شما مناسب است.
 • تمام قابلیت‌ها و ویژگی‌های اتو مو را با توجه ‌به جنس، اندازه و حجم موهای خود بررسی و انتخاب کنید.

استفاده از اتو مو مناسب

پیشگیری از آسیب مو بعد از اتو کشیدن

حالت دادن به مو با اتو مو یکی از روش‌هایی است که بسیار رایج و پرطرفدار است؛ اما از آنجایی که صدمات ناشی از گرما غیر قابل برگشت است، توصیه می‌شود اقدامات احتیاطی مناسب برای جلوگیری از بروز آسیب به موها انجام شود. توجه به این نکات کلیدی و مهم در مورد نحوه استفاده از اتو مو بدون آسیب رساندن به یکپارچگی موها، از اهمیت زیادی برخوردار است:

 • قبل از اتوکشی مو، مطمئن شوید که موهایتان کاملاً خشک شده است. موهای شما زمانی که خیس هستند شکننده‌تر بوده و مستعد آسیب هستند. صاف کردن موهای خیس می‌تواند منجر به موی حباب‌دار شود.
 • از اتو مو به ‌صورت روزانه استفاده نکنید. حالت دادن به مو با اتو مو باید در حد اعتدال انجام شوند. برای موهای بسیار شکننده و حساس مانند موهای نازک، رنگ‌ شده یا آسیب ‌دیده، استفاده از اتو مو بیش از یک بار در ماه توصیه نمی‌شود.
 • صاف کردن مو با حرارت کمتر به کاهش خطر آسیب ناشی از گرما کمک می‌کند و در طولانی مدت موهای سالم‌تری را به شما هدیه می‌دهد.
 • قبل از شروع صاف کردن مو با اتو، مطمئن شوید که موهایتان تمیز و به‌ خوبی محافظت شده است. هنگامی که حرارت را روی موهای شسته نشده اعمال می‌کنید، باقی‌مانده محصولات حالت دهنده و همچنین کثیفی‌ها می‌تواند باعث آسیب ‌به موهای شما شود.
 • یک اتو مو باکیفیت و مناسب بخرید. سرمایه‌گذاری روی دستگاهی باکیفیت، موهایی زیبا و براق، بدون اینکه آسیب قابل توجهی ایجاد کند، به شما می‌دهد.
 • از محصولات محافظ حرارتی برای به حداقل رساندن آسیب حرارتی، استفاده کنید. این محصول از موها در برابر آسیب ناشی از گرما و حرارت محافظت کرده و رطوبت طبیعی آن‌ها را حفظ می‌کند. توصیه می‌شود محافظ حرارتی انتخاب کنید که با مواد طبیعی و ارگانیک فرموله شده باشد، زیرا در موهای شما باقی می‌ماند. همچنین استفاده از یک محافظ حرارتی باید روی موهای تمیز و مرطوب صورت گیرد تا به ‌خوبی جذب ساقه مو شود.
 • اتو موی داغ را در یک نقطه از مو ثابت نگه ندارید. نباید دستگاه بیش از ۳ ثانیه در یک نقطه ثابت بماند، زیرا احتمال آسیب ناشی از گرما افزایش می‌یابد. سعی کنید هر بخش را در یک پاس صاف کنید. اگر لازم است از همان بخش بیش از یک بار عبور کنید، بهتر است یک استراحت کوچک بین پاس‌ها انجام دهید تا احتمال آسیب به حداقل برسد.

پیشگیری از آسیب مو بعد از اتو کشیدن

سخن پایانی

فرم و حالت موها تأثیر زیادی در زیبایی دارد. اتو مو یکی از ابزارهای رایج و محبوب برای حالت دادن به موها محسوب می‌شود. موی زیبا با اتو مو و فرم دادن به آن‌ها، رضایت شما را از داشتن موهایی خوش فرم، درخشان و مرتب به همراه دارد. آشنایی با نحوه استفاده از اتو مو برای حالت دادن به موها و همچنین رعایت نکات مهم و کلیدی در مراقبت از موها در برابر آسیب‌های حرارتی از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین دلیل در این مطلب به معرفی روش‌های حالت دهی به موها با اتو مو و همچنین نکات مراقبتی قبل و حین استفاده از این ابزار کاربردی پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای خرید اتو موی مناسب به سایت فروشگاهی شاهانو مراجعه کنید.

 

سوالات متداول

روش کار اتو مو چگونه است؟

اتو‌های مو، با شکستن پیوند هیدروژنی مثبت موجود در قشر مو آن‌ها را صاف کرده و حالت می‌دهد. به این شکل، داشتن موی زیبا با اتو مو در حالت‌ها و فرم‌های مختلف امکان‌پذیر می‌شود.

آیا می‌توان موها را با اتو مو، فر کرد؟

در صورتی که با نحوه حالت دادن مو با اتو مو آشنا باشید، می‌توانید علاوه‌ بر صاف و لخت کردن موها، آن‌ها را فر، موج‌دار یا چین‌دار کنید و از زیبایی و تغییر فرم موهای خود لذت ببرید.

محافظ حرارتی چیست؟

برای حفظ سلامت و رطوبت موهای خود باید هنگام استفاده از اتو مو، یک محافظ حرارتی نیز داشته باشید. محافظ‌های حرارتی از موهای شما در برابر آسیب‌های حرارتی غیرضروری محافظت کرده و می‌توانند با افزودن یک مانع بین موها و گرما، به سلامت موهای شما کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.