مقالات

بررسی انواع صفحات اتو مو

بررسی انواع صفحات اتو مو

انتخاب و خرید اتو مو در نگاه اول کار آسانی به نظر می‌رسد؛ اما زمانی که وارد فروشگاه لوازم آرایشی می‌شوید و یا قصد خرید آنلاین دارید، متوجه انواع گزینه‌های مختلفی می‌شوید که هر کدام ویژگی‌ها و قابلیت‌های متفاوتی دارند. یکی از مواردی که ممکن است شما را در انتخاب اتو مو دچار سردرگمی کند، انواع صفحات اتو مو است. این در حالی است که جنس و اندازه انواع مختلف صفحات مو برای برخی از موها مناسب‌تر و کارآمدتر است. در صورتی که در انتخاب بهترین و مناسب‌ترین صفحات اتو مو از نظر سایز و متریال سازنده آن تردید دارید، بهتر است با این مطلب همراه باشید.

Contents

انواع اتو مو

اتو مو یکی از رایج‌ترین وسایل برای صاف کردن و حالت دادن به موها است که در کمد وسایل اکثر بانوان وجود دارد. برای شناخت انواع اتو مو، می‌توان آن‌ها را به روش‌های مختلف و با بررسی ویژگی‌های مختلف هر کدام از مدل‌ها تقسیم‌بندی کرد. این کار به شما در انتخاب و خرید بهترین گزینه متناسب ‌با نیازها و اولویت‌هایتان کمک می‌کند.

انواع اتو مو

انواع اتو مو از نظر جنس صفحات

صفحات اتو مو از متریال‌های مختلفی ساخته می‌شود که بر کیفیت این وسیله کاربردی تأثیر می‌گذارد. برخی از رایج‌ترین و پرطرفدارترین انواع صفحات اتو مو شامل این موارد است:

 • صفحات سرامیکی: صاف کننده‌های سرامیکی، اثر بخشی فوق‌العاده‌ای دارند و همه جانبه عمل می‌کنند، به این معنی که تقریباً برای تمام بافت‌های مو مناسب هستند.
 • صفحات تیتانیوم: اتوهای مو با صفحات تیتانیوم به سرعت گرم می‌شوند و برای موهای درشت و مجعد موثر هستند.
 • صفحات تورمالین: این جنس از صفحات اتو مو که صفحات یونی نیز نامیده می‌شوند، برای موهای آسیب ‌دیده مفید بوده و یون‌های منفی بیشتری نسبت به یون‌های مثبت تولید می‌کنند. همچنین صفحات تورمالین برای کاهش استاتیک و موخوره طراحی شده‌اند.

انواع اتو مو از نظر فرم

در یک تقسیم‌بندی دیگر می‌توان انواع اتو مو را از نظر فرم از یکدیگر متمایز کرد. اکثر اتوهای مو موجود در بازار به سبک تانگ هستند. این مدل از اتوهای مو نحوه استفاده آسانی داشته و بسیار موثر عمل می‌کنند. اتوهای صاف کننده مو، مانند اتو موهای لیز، کمتر رایج هستند اما کارایی خوبی دارند. به ‌عنوان مثال، صفحات اتو لیز از فناوری ضد الکتریسیته ساکن برای کنترل وز کردن موها استفاده می‌کند.

انواع اتو مو از نظر کارایی

بسیاری از اتوهای مو، عملکردهای حالت‌ دهنده‌ای را ارائه می‌دهند که فراتر از صاف کردن مو است، به این معنی که حتی به ‌عنوان یک فر کننده برای ایجاد موج در موها نیز عمل می‌کنند. انتخاب اتو مو با قابلیت‌ها و کارایی مختلف به سلیقه و نیاز شما بستگی دارد. در صورتی که می‌خواهید انواع حالات مو مانند فر، موج، امواج چین‌دار و همچنین لختی و صافی موها را امتحان کنید، می‌توانید یک صاف کننده مو که با نوک خاصی برای ایجاد فر، موج و سبک‌های فنری طراحی شده است را انتخاب کنید.

انواع اتو مو از نظر عرض صفحات

علاوه ‌بر انواع صفحات اتو مو از نظر جنس، می‌توان این وسیله صاف کننده مو را از نظر عرض صفحات نیز از یکدیگر متمایز کرد. اتوی مو می‌تواند از صفحات باریک تا پهن متفاوت باشد، بنابراین باید هنگام انتخاب این ابزار، نوع موی خود را در نظر بگیرید، به این شکل که:

 • برای موهای کوتاه، صفحات با عرض ۲٫۵ الی ۳ سانتی‌متر مناسب است.
 • برای موهای کوتاه و متوسط، صفحات با عرض ۳ الی ۴ سانتی‌متر ایده‌آل است.
 • برای موهای بلند و ضخیم، صفحاتی به عرض ۶ سانتی‌متر موثر است.

کاربرد صفحات مختلف در اتو مو

تصور اکثر افراد این است که انتخاب و خرید اتو مو کار آسانی است، زیرا قرار است ابزاری را بخرید که موهای شما را صاف و زیبا کند. این در حالی است که هنگام خرید، گزینه‌های مختلفی به شما پیشنهاد می‌شود که ممکن است انتخاب را برای شما کمی سخت کند. یکی از مهم‌ترین فاکتورها در تنوع اتوهای مو، کاربرد صفحات مختلف آن است. انواع صفحات اتو مو با ویژگی‌های خاص و منحصر به‌ فرد و کارایی متفاوت، برای نیازها و مدل‌های خاصی از مو طراحی شده‌اند، به این شکل که:

 • برخی از صفحات اتو مو فقط برای صاف کردن موها هستند و نمی‌توان انتظار بیشتری از آن‌ها داشت.
 • برخی دیگر از صفحات اتو مو دارای قابلیت‌هایی برای فر و مجعد کردن موها هستند که باعث حجم‌دهی به آن‌ها نیز می‌شوند.
 • مجهزترین و کاربردی‌ترین صفحات اتو مو امکان موج‌دار، چین‌دار، شکنج‌دار، ویو و همچنین چروک‌دار کردن موها را علاوه ‌بر قابلیت صاف کنندگی برای شما فراهم می‌کنند.

جالب است بدانید که برخی از انواع صفحات اتو مو نیز وجود دارد که تمام کاربردهای ذکر شده را یکجا در اختیار شما قرار می‌دهند. فقط کافی است پیش از انتخاب و خرید اتو موی مناسب، بررسی کنید که به چه چیزی نیاز دارید و اولویت‌های شما کدام است.

کاربرد صفحات مختلف در اتو مو

انواع صفحات اتو مو از نظر اندازه و سایز

همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره شد، هر کدام از صفحات اتو مو برای ویژگی‌های خاصی از مو مناسب است. مطمئناً شما موهای خود را از نظر قد، جنس و حجم به ‌خوبی می‌شناسید، پس فقط باید به این نکته که کدام اندازه و سایز صفحات اتو مو برای نوع موهای شما مناسب است، آشنا شوید. سایز انواع صفحات اتو مو که برای انتخاب پیش روی شما قرار می‌گیرد، شامل موارد زیر است:

صفحات پهن اتو مو

صفحات پهن اتو مو، بهترین و مناسب‌ترین انتخاب برای افرادی است که دارای موهای بلند و پر هستند. صاف کردن مو با صفحات باریک و یا متوسط اتو مو، کار دشواری است و ساعت‌ها زمان نیاز دارد. همچنین اگر موهای پرحجمی دارید، این صفحات به شما این امکان را می‌دهند تا در هر بار اتوکشی، موهای بیشتری را صاف و لخت کنید.

صفحات متوسط اتو مو

به ‌طور معمول، اتوهای مو با صفحات متوسط برای همه مدل مو با ویژگی‌های مختلف مناسب است؛ اما در بیشتر موارد صفحات متوسط اتو مو برای افرادی که بلندی موهای آن‌ها ۱۰ تا ۳۰ سانتی‌متر است، پیشنهاد می‌شود.

صفحات باریک اتو مو

اتوهای مو با صفحات باریک بیشتر در بین آقایان طرفدار دارد؛ اما به‌ طور کلی این اندازه از صفحات اتو مو برای موهای کمتر از ۲۰ سانتی‌متر مناسب و ایده‌آل هستند. اتوهای مو با صفحات متوسط و پهن به ‌هیچ عنوان برای موهای کوتاه و کم حجم مناسب نبوده و عملکرد خوبی را ارائه نمی‌دهند.

انواع صفحات اتو مو از نظر اندازه و سایز

تفاوت کاربردی صفحات اتو مو از نظر سایز و اندازه

انواع صفحات اتو مو موجود در بازار از نظر سایز و اندازه بین ۰٫۵ الی ۲٫۵ اینچ متفاوت و متغیر هستند. سایزهای مختلف صفحات اتو مو کارایی خوبی ارائه می‌کنند، در صورتی که به درستی انتخاب و استفاده شوند. به این معنی که اگر برای موهای بلند خود اتو مو با صفحات باریک بخرید، نباید انتظار کارایی بالایی از این ابزار داشته باشید. در صورتی که می‌خواهید از اتو موی خود بیشترین کارایی و عملکرد را دریافت کنید، حتماً به تناسب سایز صفحات اتو مو با ویژگی‌های موهای خود توجه داشته باشید.

انواع صفحات اتو مو از نظر جنس و متریال

جنس صفحات اتو مو نقش تعیین کننده‌ای در کارایی و کیفیت آن دارد. اتو مو برای صاف و لخت کردن موها طراحی شده است، اما توصیه می‌شود بهترین و کارآمدترین اتو مو را از نظر متریال سازنده صفحات آن انتخاب کنید، به ‌ویژه اگر موهای فر و وزی دارید. هنگامی که برای خرید اتو مو به فروشگاه لوازم آرایشی و زیبایی مراجعه می‌کنید، این گزینه‌ها پیش ‌روی شما قرار خواهد گرفت:

اتو مو با صفحاتی از جنس تیتانیوم

برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های اتو مو با صفحات تیتانیومی عبارت است از:

 • به سرعت داغ می‌شود.
 • برای موهای مجعد و ضخیم مناسب است.
 • قابلیت تولید یون منفی که در لختی و صافی سریع مو موثر است را نیز دارد.

اتو مو با صفحاتی از جنس سرامیک

رایج‌ترین و پرفروش‌ترین اتوهای مو دارای صفحاتی از جنس سرامیک هستند که این قابلیت‌ها و ویژگی‌ها را دارند:

 • برای تمامی موها مناسب هستند.
 • درجه حرارت مطلوبی را ارائه می‌کنند.
 • باعث صرفه‌جویی در مصرف برق می‌شوند.
 • برای موهای نازک گزینه عالی محسوب می‌شوند.

توجه داشته باشید که برخی از انواع صفحات اتو مو فقط دارای روکش سرامیک هستند که به مرور زمان از بین می‌روند و کارایی اولیه خود را از دست می‌دهند.

اتو مو با صفحاتی از جنس تورمالین

یکی دیگر از متریال‌هایی که در ساخت صفحات اتو مو استفاده می‌شود، تورمالین است که این قابلیت‌ها را به ‌همراه دارد:

 • برای موهای دکلره و رنگ شده و همچنین موهای آسیب ‌دیده، بهترین گزینه هستند.
 • با تولید یون‌های منفی، کارایی بالایی در صاف و لخت کردن موها دارند.

اتو مو با صفحاتی از جنس فلز

اتوهای مو با صفحات فلزی برای آن دسته از افرادی مناسب است که به ندرت از این ابزار برای صاف کردن کل یا قسمتی از موهای خود استفاده می‌کنند. اگر جزو کسانی هستید که به‌ صورت مستمر موهای خود را صاف می‌کنید، به هیچ عنوان اتو موی فلزی خریداری نکنید، زیرا قابلیت‌های محدودی در حالت دادن به موها دارند.

اتو مو با صفحاتی از جنس کراتین

کراتین در بدن انسان‌ها نیز وجود دارد و یکی از اصلی‌ترین اجزای تشکیل‌دهنده موها محسوب می‌شود. به همین دلیل برخی از برندها برای ساخت انواع صفحات اتو مو از عنصر کراتین استفاده می‌کنند که در افزایش نرمی موها، درخشندگی و زیبایی آن‌ها تأثیر زیادی دارند.

انواع صفحات اتو مو از نظر جنس و متریال

تفاوت کاربردی صفحات اتو مو از نظر متریال و جنس

علاوه ‌بر تأثیر سایز صفحات مختلف اتو مو در افزایش کارایی و اثربخشی این ابزار، باید به جنس و متریال سازنده صفحات اتو مو در انتخاب بهترین و مناسب‌ترین گزینه برای موهای خود نیز توجه داشته باشید؛ زیرا هر متریالی برای نوع خاصی از موها در نظر گرفته شده است و نتیجه بهتری را نیز ارائه می‌دهد. با توجه به جنس و ویژگی‌های موهای خود می‌توانید یکی گزینه‌های پیشنهادی ما را انتخاب کنید:

بهترین جنس صفحات اتو مو برای موهای نازک و باریک

اتوهای مو با صفحاتی از جنس سرامیک برای کسانی که موهای نازک، کم حجم و باریکی دارند، مناسب است، زیرا علاوه ‌بر حجم دادن به موها، کمترین آسیب را به آن وارد می‌کنند.

بهترین جنس صفحات اتو مو برای موهای ضخیم و پرپشت

اتوهای مو با جنس صفحات سرامیک، تورمالین و تیتانیوم بهترین گزینه برای افرادی است که از موهای پرپشت و ضخیمی برخوردارند؛ زیرا این نوع از موها به حرارت و کارایی بیشتری برای لخت و صاف شدن نیاز دارند.

بهترین جنس صفحات اتو مو برای موهای فر و موج‌دار

صفحاتی از جنس تیتانیوم و سرامیک برای اتو کردن موهای فر، وز و موج‌دار مناسب‌تر است.

بهترین صفحات اتو مو چه ویژگی هایی دارند؟

همان‌طور که اشاره شد، بهترین صفحات اتو مو با توجه ‌به ویژگی‌ها و نیازهای موهای شما، تعیین و مشخص می‌شود. دقت در انتخاب سایز و عرض مناسب در بین انواع صفحات مو نقش موثری در رسیدن به بهترین نتیجه در صاف کردن و حالت دادن به موهای شما دارد. به ‌عنوان مثال صفحات پهن برای موهای بلند، ضخیم و پرپشت مناسب بوده و همچنین خطر آسیب به موها را نیز کاهش می‌دهد؛ اما همین صفحات برای موهای نازکی که به حرارت کمتری برای صاف شدن نیاز دارند، بیشترین میزان آسیب را به ‌همراه دارد.

همچنین جنس صفحات اتو مو نیز کیفیت نهایی این ابزار را تعیین می‌کند. صفحات تیتانیومی از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار بوده و بسیار سبک هستند. صفحات سرامیکی به سرعت گرم شده و در صورت استفاده نادرست باعث سوختن موها می‌شوند. بهترین صفحات اتو مو از جنس تیتانیوم هستند که حرارت را به ‌صورت یکنواخت به موها منتقل می‌کنند.

چرا باید صفحه اتو مو مناسب موی خود را انتخاب کنیم؟

پیش از انتخاب بهترین اتو مو برای موهای خود، باید این نکته مهم را در نظر بگیرید که هر نوع حرارتی به مو آسیب می‌زند؛ اما با انتخاب صفحات موی مناسب می‌توانید میزان آسیب به موهای خود را کاهش دهید. مطمئناً این سوال که در بین انواع صفحات اتو مو، کدام‌یک کمترین صدمه را به مو وارد می‌کند، ذهن شما را به خود مشغول کرده است. برای پاسخ به این سوال باید بدانید که دو عامل میزان و نحوه گرمای تولید شده و چگونگی انتقال آن به موها توسط اتو مو در سلامت و زیبایی موهای شما تأثیر زیادی دارد؛ بنابراین هنگام انتخاب بهترین گزینه برای صاف کردن موها به این نکات توجه داشته باشید:

 • حرارت کمتر از ۱۷۰ درجه و بیشتر از ۲۴۰ درجه برای صاف کردن موها مناسب نیست.
 • جنس صفحات اتو مو، نحوه انتقال حرارت به موها را تعیین می‎کند. جنس سرامیک، تیتانیوم و تورمالین در انتقال یکنواخت حرارت به موها مناسب است.
 • صفحات آلومینیوم بدون روکش بیشترین آسیب را به موها وارد می‌کند.

سخن پایانی

اتو مو یکی از ابزارهای رایج و کارآمد برای صاف کردن و حالت دادن به موها است که انواع مختلفی دارد. برای انتخاب بهترین گزینه با توجه ‌به ویژگی‌های موهای خود، باید به صفحات اتو مو توجه داشته باشید. انواع صفحات اتو مو با متریال‌ها و اندازه‌های مختلف وجود دارد که هر کدام برای نوع خاصی از موها مناسب است. در این مطلب از سایت فروشگاهی شاهانو به بررسی تمام آن چیزی که باید در انتخاب بهترین و مناسب‌ترین صفحات اتو مو بدانید، پرداختیم.

سوالات متداول

چه نوع صفحات اتو مو بهتر است؟

اتوهای مو سرامیکی برای صاف کردن موها و کاهش موخوره عالی هستند؛ زیرا گرما را به ‌طور مساوی توزیع کرده، حرارت را برای مدت طولانی نگه می‌دارند و درجه گرما را کنترل می‌کنند.

آیا اتو مو با صفحات پهن بهتر هستند؟

 یک اتو موی صفحه پهن، حالت دادن به بخش‌های بزرگ‌تر مو را آسان‌تر می‌کند و برای کسانی که دارای موهای ضخیم هستند، مناسب است.

اتو مو با صفحات سرامیکی بهتر است یا تیتانیومی؟

صفحات سرامیکی به دلیل توزیع یکنواخت حرارت به موها، آسیب کمتری را به‌ همراه دارد.

کدام یک از صفحات اتو مو تیتانیوم یا تورمالین برای مو بهتر است؟

برای اکثر موها، صفحات تورمالین به خوبی عمل می‌کند؛ اما به ‌طور کلی تورمالین برای موهای نازک و تیتانیوم برای موهای درشت و ضخیم مناسب‌تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *