مقالات

مقدار درصد صافی مو با پروتئین تراپی چقدر است؟

مقدار درصد صافی مو با پروتئین تراپی چقدر است؟

موهای شما به عنوان یکی از اجزای مهم در زیبایی شناخته می‌شود، از این ‌رو برای زیبایی ظاهری و همچنین تقویت آن، لازم است با استفاده از روش‌های مختلفی اقدام به زیباسازی موها کنید. خوشبختانه، با پیشرفت علم و تکنولوژی روش‌های متعددی برای تقویت وجود دارد و روزبه‌روز طرفداران بیشتری را به سمت خود جذب می‌کند.

در صورتی که نیاز به تقویت مو به همراه صافی دارید، پروتئین تراپی مو روشی ایده‌آل محسوب می‌شود. صافی مو با پروتئین تراپی اعمالی حرفه‌ای است که سبب بازسازی و احیا مو نیز می‌شود.

با توجه به این‌که پروتئین از اجزای اصلی در بافت مو شناخته می‌شود، نقش بسیار مهمی در سلامت مو دارد؛ به همین دلیل در مواقعی که موهای شما با کمبود پروتئین مواجه شود، ظاهری ناسالم و آسیب‌دیده ایجاد خواهد کرد؛ بنابراین برای افزایش استحکام و بازسازی موهای خود لازم است درمان پروتئین مو را انجام دهید، برای آشنایی بیشتر با این تراپی، ما را تا انتها همراهی کنید.

پروتئین تراپی مو چیست؟

در بافت موهای شما، پروتئین‌های مختلفی به کار رفته است و هر کدام وظیفه خاصی را اعمال می‌کنند تا موهایی براق، شفاف و سالم داشته باشید؛ اما با گذشت زمان و افزایش سن، این پروتئین‌ها از بین می‌روند و ظاهری نامناسب ایجاد می‌کنند.

در این حالت درمان پروتئین، بهترین روش برای احیای موهای آسیب دیده‌تان خواهد بود، این پروتئین‌ها حاوی اسید آمینه‌ بوده و برای رشد مو و تقویت آن ضروری هستند.

آسیب‌هایی که بر اثر تغییرات آب‌وهوایی، آلودگی هوا، استفاده از مواد شیمیایی مانند دکلره و یا کراتین، اشعه خورشید و… ایجاد شده، موها را تجزیه کرده و باعث شکسته شدن تار مو می‌شود.

پروتئین تراپی با اعمال پروتئین‌های لازم مو، احیا و بازسازی را به صورت کاملی انجام می‌دهد و موها را تقویت کرده و باعث رشد مجدد می‌شود. همچنین صافی مو با پروتئین تراپی، بدون آسیب‌رسانی به مو، موهای مجعد شما را صاف و یکدست می‌کند تا شفافیت و درخشندگی را به آن هدیه دهد.

پروتئین تراپی مو چیست؟

پروتئین تراپی برای چه موهایی مناسب است؟

زمانی ‌که موهای شما حالتی کدر و خشک داشته باشد، این احتمال وجود دارد که با کمبود پروتئین در موهای خود مواجه هستید، در واقع موهایی که پروتئین خود را از دست می‌دهند، به مرور زمان شروع به ریزش کرده و به صورت کاملاً کدر و بدحالتی قرار می‌گیرند، همچنین هیچ‌گونه رشدی در این شرایط وجود نخواهد داشت؛ از ‌این ‌رو در مواردی که موها خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده‌‌ و کدر شده‌اند، پروتئین‌ تراپی توصیه می‌شود.

در برخی موارد افراد به دلیل استفاده بیش از اندازه از مواد شیمیایی، رنگ کردن متعدد موها، دکلره، استفاده بیش از حد از حرارت مانند اتو مو، سشوار، اشعه خورشید و… باعث شکستن و ریزش تارهای مو می‌شوند؛ به همین دلیل پروتئین تراپی می‌تواند بهترین روش درمانی باشد.

از دیگر مواردی که این درمان برایشان توصیه می‌شود، صاف کردن موهای وز و مجعد است؛ موهای شما در مواقعی که آب و چربی طبیعی خود را از دست می‌دهد، حالتی کدر، مجعد، وز و… پیدا می‌کند، صافی مو با پروتئین تراپی، روش درمانی سریع و تأثیرگذار، روشی ایده‌آل برای آبرسانی و صافی موهایتان به حساب می‌آید.

پروتئین تراپی برای چه موهایی مناسب است؟

نحوه تأثیر پروتئین تراپی

همان‌طور که گفته شد، پروتئین تراپی برای ترمیم موی شکننده، خشک و ضعیف استفاده می‌شود، در واقع کراتین‌ها به عنوان پروتئین طبیعی در موها، مستعد آسیب‌های جبران‌ناپذیری مانند مواد شیمیایی، آلاینده‌ها، اشعه خورشید و… هستند، به همین دلیل برای تقویت مو از روش درمان پروتئین استفاده می‌کنند. تأثیرگذاری این مواد در موها، به صورت زیر است:

مرطوب کننده و حالت دهنده: پروتئین‌ها و روغن‌های معدنی به کار رفته در این روش درمانی، دارای مرطوب کنندگی بالایی هستند، به همین دلیل آبرسانی فوق‌العاده‌ای انجام می‌دهند. همچنین سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برند و موها را خوش‌حالت و سالم می‌کنند.

ترمیم موهای آسیب‌دیده: در مواد پروتئین درمانی، انواع مختلف پروتئین‌ها وجود دارد که هرکدام با نفوذ به بافت‌های مو می‌توانند تارهای مو و ریشه آن را بازسازی کرده و استحکام بخشند.

تقویت مو: پروتئین‌های هیدرولیز شده باعث تقویت فولیکول‌های مو شده و در نتیجه رشد آن را بیشتر می‌کند.

حجیم کردن مو: در پروتئین تراپی، پروتئین‌های ضروری مو تأمین شده و موهایی ضخیم، بلند و سالم‌تری خواهید داشت.

نحوه تأثیر پروتئین تراپی

نحوه اجرای پروتئین تراپی

برای این‌که درمان پروتئین به صورت کاملاً حرفه‌ای انجام شود، بهتر است سراغ سالن‌های آرایشی بروید تا توسط افراد مجرب، تراپی صورت گیرد؛ اما این کار ملزم به هزینه‌های بسیار زیادی است، از ‌این ‌رو برخی افراد ترجیح می‌دهند، صافی مو با پروتئین تراپی را در منزل انجام دهند؛ برای این کار لازم است مراحل زیر را به صورت گام به گام انجام دهید.

  1. موها را با استفاده از شامپو مخصوص موهای آسیب‌دیده بشویید تا علاوه بر از بین رفتن آلودگی‌ها و چربی‌ها، موها آماده دریافت مواد شوند. (پس از شستشو، مو را ۸۰ درصد خشک کنید)
  2. در این مرحله موها را به دسته‌های کوچک‌تر تقسیم کنید تا اعمال مواد به صورت راحت‌تری انجام شود.
  3. در مرحله سوم، بایستی مواد را از ریشه تا ساقه اعمال کنید، توجه داشته باشید که این مواد بین ۲۰ الی ۴۰ دقیقه روی مو می‌ماند. (زمان ماندگاری با توجه به حجم مو، بلندی مو و میزان آسیب دیدگی متفاوت است)
  4. پس از تمام شدن زمان لازم، موها را بدون استفاده از شامپو شستشو دهید. (۵۰ درصد مواد شسته شود)
  5. در مرحله آخر، هر قسمت از موها را ۷ الی ۱۰ بار اتو بکشید، تعداد دفعات نیز با توجه به آسیب دیدگی تعیین می‌شود.

با انجام مراحل بالا، موهایی زیبا، صاف و براق خواهید داشت.

نحوه اجرای پروتئین تراپی

میزان تأثیر و درصد صافی مو با پروتئین تراپی

اکثر افرادی که سراغ درمان پروتئین می‌روند، فقط به دنبال صافی مو نیستند، این افراد موهای آسیب دیده دارند که بر اساس تغییرات شرایط آب‌وهوایی، استفاده از مواد شیمیایی، استفاده از حرارت و… ایجاد شده است؛ از ‌این ‌رو صافی مو با پروتئین تراپی، نمی‌تواند صافی کاملی را ارائه دهد.

البته بد نیست بدانید که میزان صافی با توجه به نوع و برند موادی که استفاده می‌کنید، همچنین نوع مو، بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد متغیر است، درصورتی‌که به دنبال صافی ۱۰۰ درصدی هستید، بایستی موهای خود را کراتین کنید.

میزان تأثیر و درصد صافی مو با پروتئین تراپی

ماندگاری مواد پروتئینه مو چقدر است

ماندگاری پروتئین تراپی، برای افراد مختلف، متفاوت است؛ زیرا جنس مو، نحوه مراقبت و نگهداری، برند و مدل محصول استفاده شده و… تأثیر مستقیمی بر ماندگاری دارد، اما در حالت کلی این درمان ۳ الی ۶ ماه ماندگاری داشته و می‌تواند موهایتان را چندین ماه، از مشکلات احتمالی مانند موخوره، خشکی بیش از حد و… دور نگه دارد.

برای این‌که بتوانید مدت زمان ماندگاری را افزایش دهید، بهتر است از برندهای مخصوص و خاص مانند محصولاتی که ساخت کشور برزیل هستند، استفاده کرده، همچنین بعد از انجام تراپی، به مدت ۴۸ ساعت حمام نروید و پس از آن از شامپوهای فری سولفات و ماسک‌های مخصوص استفاده کنید.

رنگ و دکلره کردن نیز تا دو هفته بعد از تراپی، ممنوع است؛ بدین صورت با مراقبت‌های اصولی، موهای خود را سالم و زیبا نگه دارید.

ماندگاری مواد پروتئینه مو چقدر است

تفاوت کراتین با پروتئین تراپی مو

صافی مو با پروتئین تراپی به دلیل مواد مغذی و روغن‌های معدنی خود، هیچ‌گونه تأثیر منفی بر روی موها ندارد، در‌ حالی ‌که کراتینه می‌تواند عوارض بسیار زیادی را به دنبال داشته باشد. در کراتین، موها صاف، نرم و ابریشمی می‌شوند، اما پروتئین تراپی علاوه ‌بر صافی، پروتئین‌های ضروری را فراهم کرده و مشکلاتی از قبیل، خشکی، کدری، موخوره و… را برطرف می‌سازد؛ بنابراین:

  • اگر به دنبال صافی بیش از حد مو هستید، کراتین روشی بهتر برای شما خواهد بود.
  • درصورتی‌که به دنبال بازسازی و احیا پیوندهای مو هستید، پروتئین تراپی انتخابی بهتر است.

تفاوت کراتین با پروتئین تراپی مو

جمع‌بندی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، روش‌های مختلفی برای بازسازی موهای آسیب‌دیده و صافی مو وجود دارد، یکی از پرطرفدارترین روش‌ها، درمان پروتئین است، در این متد درمانی، موهای آسیب دیده و شکسته، ترمیم شده و با از بین رفتن سلول‌های مرده سر، باعث تقویت و رشد مو می‌شود.

صافی مو با پروتئین تراپی، می‌تواند ۵۰ الی ۱۰۰ درصد صافی را ارائه دهد که این میزان با توجه به برند و نوع مواد استفاده شده، متفاوت خواهد بود؛ بنابراین، پروتئین تراپی با ماندگاری ۳ الی ۶ ماهه، می‌تواند موهایی صاف، شفاف، براق و سالم را برای شما به ارمغان بیاورد. ییشنهاد می کنیم برای خرید بوتاکس مو به فروشگاه اینترنتی شاهانو مراجعه کنید.

 

سوالات متداول

مراقبت‌های لازم بعد از پروتئین تراپی چیست؟

استفاده از شامپو بدون سولفات، خشک کردن مو بعد از حمام، استفاده از ماسک‌های مخصوص مو همچنین شستن و رنگ کردن مو بلافاصله بعد از تراپی ممنوع است.

عوارض جانبی پروتئین تراپی چیست؟

استفاده بیش از حد این روش درمانی، باعث چرب شدن مو، شکنندگی تار مو و ضعیف شدن آن می‌شود، از این ‌رو بهتر است هر ۶ ماه یک‌بار، اقدام به تراپی کنید.

چه افرادی نیاز به پروتئین تراپی دارند؟

زمانی‌که پروتئین طبیعی موها از بین رفته و یا کم شود، خشکی، کدری، ریزش مو، موخوره و… ایجاد می‌شود و لازم است برای بازسازی، پروتئین تراپی صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *