مقالات

آیا پروتئین تراپی مو منجر به صافی می‌شود؟

صافی مو با پروتئین تراپی

موهای شما به عنوان یکی از اجزای مهم در زیبایی شناخته می‌شود، از این ‌رو برای زیبایی ظاهری و همچنین تقویت آن، لازم است با استفاده از روش‌های مختلفی اقدام به زیباسازی موها کنید. خوشبختانه، با پیشرفت علم و تکنولوژی روش‌های متعددی برای تقویت وجود دارد و روزبه‌روز طرفداران بیشتری را به سمت خود جذب می‌کند.

در صورتی که نیاز به تقویت مو به همراه صافی دارید، پروتئین تراپی مو روشی ایده‌آل محسوب می‌شود. صافی مو با پروتئین تراپی اعمالی حرفه‌ای است که سبب بازسازی و احیا مو نیز می‌شود.

عوامل مختلفی باعث آسیب موها می‌شوند که از میان آن‌ها می‌توانیم به نور خورشید، محصولات شیمیایی، استفاده از سشوار و فعالیت‌های ورزشی اشاره کنیم. برای جبران این آسیب باید به دنبال روش‌هایی باشیم که بتوانند سلامت از دست‌رفته موها را جبران کنند.

پروتئین‌تراپی یکی از آنهاست. اما سوال اینجاست که میزان تاثیر پروتئین‌تراپی بر صافی مو چقدر است؟ این روش چقدر ماندگار است؟ و آیا پس از انجام منظم و پی‌درپی، به موها آسیبی نمی‌رساند؟ در این مطلب قصد داریم به این پرسش‌ها پاسخ دهیم و اطلاعات کاملی را در مورد این روش، در اختیار شما بگذاریم.

پروتئین تراپی مو چیست؟

در بافت موهای شما، پروتئین‌های مختلفی به کار رفته است و هر کدام وظیفه خاصی را اعمال می‌کنند تا موهایی براق، شفاف و سالم داشته باشید؛ اما با گذشت زمان و افزایش سن، این پروتئین‌ها از بین می‌روند و ظاهری نامناسب ایجاد می‌کنند.

در این حالت درمان پروتئین، بهترین روش برای احیای موهای آسیب دیده‌تان خواهد بود، این پروتئین‌ها حاوی اسید آمینه‌ بوده و برای رشد مو و تقویت آن ضروری هستند.

آسیب‌هایی که بر اثر تغییرات آب‌وهوایی، آلودگی هوا، استفاده از مواد شیمیایی مانند دکلره و یا کراتین، اشعه خورشید و… ایجاد شده، موها را تجزیه کرده و باعث شکسته شدن تار مو می‌شود.

پروتئین تراپی با اعمال پروتئین‌های لازم مو، احیا و بازسازی را به صورت کاملی انجام می‌دهد و موها را تقویت کرده و باعث رشد مجدد می‌شود. همچنین صافی مو با پروتئین تراپی، بدون آسیب‌رسانی به مو، موهای مجعد شما را صاف و یکدست می‌کند تا شفافیت و درخشندگی را به آن هدیه دهد.

کراتین اصلی‌ترین پروتئین مو به‌شمار می‌آید و وجود آن برای سلامت تارهای مو لازم و ضروری است. در واقع چیزی که باعث ظاهر خشک، آسیب‌دیده و شکننده موها می‌شود، تجزیه همین پروتئین است. صافی مو با پروتئین‌تراپی روشی است که به ترمیم و تقویت موها کمک می‌کند و میزان کراتین از دست رفته آن‌ها را جبران می‌کند. این روش به دو صورت خانگی و سالنی و با استفاده از مواد مخصوصی انجام می‌شود. اگر بخواهید پروتئین‌تراپی را در منزل انجام دهید، باید برای انتخاب بهترین ترکیب، با متخصص این کار مشورت کنید.

پروتئین تراپی مو چیست

آیا پروتئین تراپی منجر به صافی مو می‌شود؟

صافی مو با پروتئین‌تراپی امکان‌پذیر است؛ اما مقدار این صافی با توجه به نوع پروتئین مورد استفاده و وضعیت موها، می‌تواند کم یا زیاد باشد. برخی از موادی که برای انجام این فرایند استفاده می‌شوند، شامل کراتین هیدرولیز شده و صاف‌کننده مو هستند که با عبور از پوست سر و نفوذ به ساختار داخلی موها، تارهای مو را صاف می‌کنند و بازسازی و تقویت ساختار آن را نیز انجام می‌دهند. بنابراین طی این فرایند، موها صاف و نرم می‌شوند و درخشندگی زیادی پیدا می‌کنند.

پروتئین تراپی برای چه موهایی مناسب است؟

زمانی ‌که موهای شما حالتی کدر و خشک داشته باشد، این احتمال وجود دارد که با کمبود پروتئین در موهای خود مواجه هستید، در واقع موهایی که پروتئین خود را از دست می‌دهند، به مرور زمان شروع به ریزش کرده و به صورت کاملاً کدر و بدحالتی قرار می‌گیرند، همچنین هیچ‌گونه رشدی در این شرایط وجود نخواهد داشت؛ از ‌این ‌رو در مواردی که موها خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده‌‌ و کدر شده‌اند، پروتئین‌ تراپی توصیه می‌شود.

در برخی موارد افراد به دلیل استفاده بیش از اندازه از مواد شیمیایی، رنگ کردن متعدد موها، دکلره، استفاده بیش از حد از حرارت مانند اتو مو، سشوار، اشعه خورشید و… باعث شکستن و ریزش تارهای مو می‌شوند؛ به همین دلیل پروتئین تراپی می‌تواند بهترین روش درمانی باشد.

از دیگر مواردی که این درمان برایشان توصیه می‌شود، صاف کردن موهای وز و مجعد است؛ موهای شما در مواقعی که آب و چربی طبیعی خود را از دست می‌دهد، حالتی کدر، مجعد، وز و… پیدا می‌کند، صافی مو با پروتئین تراپی، روش درمانی سریع و تأثیرگذار، روشی ایده‌آل برای آبرسانی و صافی موهایتان به حساب می‌آید.

مزایای پروتئین مو

همان‌طور که گفته شد، پروتئین تراپی برای ترمیم موی شکننده، خشک و ضعیف استفاده می‌شود، در واقع کراتین‌ها به عنوان پروتئین طبیعی در موها، مستعد آسیب‌های جبران‌ناپذیری مانند مواد شیمیایی، آلاینده‌ها، اشعه خورشید و… هستند، به همین دلیل برای تقویت مو از روش درمان پروتئین استفاده می‌کنند. تأثیرگذاری این مواد در موها، به صورت زیر است:

مرطوب کننده و حالت دهنده: پروتئین‌ها و روغن‌های معدنی به کار رفته در این روش درمانی، دارای مرطوب کنندگی بالایی هستند، به همین دلیل آبرسانی فوق‌العاده‌ای انجام می‌دهند. همچنین سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برند و موها را خوش‌حالت و سالم می‌کنند.

ترمیم موهای آسیب‌دیده: در مواد پروتئین درمانی، انواع مختلف پروتئین‌ها وجود دارد که هرکدام با نفوذ به بافت‌های مو می‌توانند تارهای مو و ریشه آن را بازسازی کرده و استحکام بخشند.

تقویت مو: پروتئین‌های هیدرولیز شده باعث تقویت فولیکول‌های مو شده و در نتیجه رشد آن را بیشتر می‌کند.

حجیم کردن مو: در پروتئین تراپی، پروتئین‌های ضروری مو تأمین شده و موهایی ضخیم، بلند و سالم‌تری خواهید داشت.

پروتئین تراپی مو

مراقبت از موهای پروتئین شده

صافی مو با پروتئین‌ تراپی علاوه بر انتخاب مواد مناسب، نیاز به مراقبت دارد و بدون انجام برخی از کارها، احتمالا اثر آن در مدت زمان خیلی کوتاهی از بین خواهد رفت. در اینجا می‌خواهیم به نکاتی اشاره کنیم که برای افزایش ماندگاری پروتئین‌ روی موهایتان باید به آن‌ها توجه کنید:

  • شامپوهایی که حاوی سولفات هستند، می‌توانند به موها آسیب برسانند. بنابراین برای شستن موهای پروتئین‌درمانی‌شده، باید از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید.
  • پس از پروتئین‌تراپی حداقل به مدت دو هفته نباید از کش‌موی محکم استفاده کنید. این کار کمک می‌کند تا صافی موهایتان حفظ شود.
  • استفاده از روبالشی‌های ابریشمی کمترین اصطکاک را با موها دارند و باعث می‌شوند تارهای مو صاف، نرم و درخشان باقی بمانند.
  • سعی کنید تا سه روز پس از پروتئین‌تراپی، از شستن موها و خیس کردن‌شان خودداری کنید. البته با مشورت آرایشگر خود می‌توانید در صورت نیاز از انواع شامپوهای خشک استفاده کنید.
  • ورزش سنگین نکردن: ورزش‌های سنگین باعث عرق کردن بدن می‌شوند؛ درنتیجه نیاز خواهید داشت تا به حمام بروید. بنابراین بهتر است تا دو هفته هیچ ورزش سنگینی انجام ندهید.
  • استفاده از روغن‌تراپی باید به تعویق بیفتد تا پروتئین جذب موها شود.
  • رنگ و دکلره کردن موها تاثیر پروتئین را کاهش می‌دهند و نباید انجام شوند.
  • کلری که در استخر وجود دارد نیز باعث آسیب به موها و در نتیجه از بین رفتن اثر پروتئین‌تراپی می‌شود.
حتما بخوانید  نقد و بررسی محصولات برند پرایم

رعایت این نکات کمک می‌کند تا حالت صاف و درخشان موهای شما پس از پروتئین‌تراپی حفظ شود و در بازه‌های زمانی کوتاه‌تری مجبور به تکرار آن باشید.

مدت زمان ماندگاری پروتئین مو چقدر است؟

صافی مو با پروتئین تراپی می‌تواند در خانه با استفاده از مواد طبیعی و یا در سالن زیبایی با استفاده از مواد شیمیایی و ابزارهای حرارتی انجام شود. پروتئین‌تراپی در منزل، هزینه کمتری برایتان خواهد داشت و حتی در بازه‌های زمانی کوتاه نیز قابل انجام است. روش‌های خانگی تقریبا دو هفته ماندگاری دارند و البته این ویژگی بسته به نوع مو، مواد و دستگاه‌های حرارتی استفاده‌شده متفاوت است.

در حالت کلی باید روند پروتئین درمانی در منزل به صورت هفتگی یا هر دو هفته یک‌بار انجام شود.

انجام این روش در سالن‌های زیبایی با استفاده از مواد قدرتمند و ابزارهای حرارتی قوی انجام می‌شوند و به همین دلیل ماندگاری پروتئین‌تراپی به این شیوه بیشتر خواهد بود. در این شرایط بسته به نوع مو، نوع مواد و نگهداری، حداقل ۱ و حداکثر ۶ ماه اثرات پروتئین روی موها باقی می‌ماند.

میزان تأثیر و درصد صافی مو با پروتئین تراپی

بهترین محصولات پروتئین مو کدامند؟

صافی مو با پروتئین‌تراپی روشی بسیار ساده و پرطرفدار است. تاثیر پروتئین روی مو را می‌توانید با استفاده از محصولاتی که وظیفه اصلی‌شان رساندن این ماده به موهای شماست، ببینید. در ادامه به ۵ نمونه از پرفروش‌ترین محصولات پروتئین مو اشاره خواهیم کرد که می‌توانند گزینه مناسبی برای انجام این کار باشند. برای انتخاب از بین این محصولات، باید به نوع مو و همچنین بودجه‌تان توجه کنید:

پروتئین A سیلور

صافی مو با پروتئین تراپی را می‌توانید با استفاده از «پروتئین A سیلور» انجام دهید. این محصول یکی از بهترین‌های موجود در بازار به حساب می‌آید. در ترکیبات آن از کلاژن و پروتئین استفاده شده است تا برای موهای آسیب‌دیده مناسب باشد. پروتئین A سیلور کاملا گیاهی و بدون بو و گازهای سمی است؛ بنابراین به مو یا سیستم تنفسی بدن آسیبی نمی‌رساند‌. از جمله اثرات پروتئین A سیلور می‌توانیم به احیاء کامل موها، صافی بالای ۴۰%، درخشندگی و زیبایی موها، جلوگیری از موخوره، رفع وزشدگی موها و کمک به رشد بهتر تارهای مو اشاره کنیم.

پروتئین A سیلور

پروتئین A گلدلیزار هالیزا

صافی مو با پروتئین تراپی و استفاده از محصول «A گلدلیزار هالیزا» نیز بهترین نتیجه را برای شما به دنبال خواهد داشت. این محصول با صافی ۶۰% و احیاء ۱۰۰%، برای انواع مو تولید شده است؛ بنابراین برای صافی و احیاء مو انتخابی هوشمندانه به حساب می‌آید.

اگر موهای کشسان و آسیب‌دیده دارید که نیازمند احیاء هستند و می‌خواهید آنها را صاف و براق کنید، این محصول گزینه ایده‌آلی برایتان خواهد بود. از جمله اثراتی که پروتئین A گلدلیزار هالیزا روی موهای شما می‌گذارد، ایجاد نرمی و لطافت، درمان خشکی و کنترل چربی موهاست. این پروتئین بدون بو و گاز است و طرز استفاده آسانی دارد.

پروتئین A گلد لیزار هالیزا

پروتئین ویتاپلکس

خرید پروتئین مو ویتاپلکس که محصولی ارگانیک و گیاهی است، پیشنهاد بعدی برای صاف کردن موهای شماست. با استفاده از این محصول می‌توانید از آسیب مو جلوگیری و ساختار موهایتان را ترمیم کنید و شادابی و درخشندگی را به آن برگردانید. پروتئین ویتاپلکس حاوی پروتئین‌های مورد نیاز مو است که در آن مواد تقویتی و صافی قوی هم وجود دارد. برخی از آرایشگران از این پروتئین در زمان رنگ کردن موها نیز استفاده می‌کنند تا از خشکی و شکنندگی موها جلوگیری شود.

از جمله اثرات و ویژگی‌های این پروتئین می‌توانیم به تقویت و صافی مو، رفع زبری و خشکی مو، عدم تغییر در رنگ مو، استفاده آسان و ماندگاری طولانی اشاره کنیم. این محصول برای انواع موهای رنگ‌شده و دکلره‌ مناسب است و خاصیت احیاءکنندگی و صافی هم دارد.

پروتئین ویتاپلکس

پروتئین گلد کندی بیوتی

محصول بعدی «پروتئین گلد کندی بیوتی» است که یکی از حرفه‌ای‌ترین محصولات موجود در بازار به شمار می‌آید. این مدل از پروتئین برای درمان موهای خشک، آسیب‌دیده و وز بهترین انتخاب است و آسیب‌های ناشی از لوازم حرارتی، مواد شیمیایی و رنگ، نور خورشید، بالا رفتن سن و فشارهای محیطی را از بین می‌برد. با استفاده از این پروتئین می‌توانید موهای خود را احیاء و تا ۶۰ درصد آن را صاف کنید.

ماندگاری این صافی نیز تا ۸ ماه باقی خواهد ماند. این پروتئین از مواد طبیعی و ارگانیک تهیه شده و حاوی روغن‌های رطوبت‌رسان مانند روغن آرگان و نارگیل است. از جمله اثرات و ویژگی‌های آن می‌توانیم به احیاء خشکی مو، کنترل چربی، ایجاد حالت سنگین و صاف، قابلیت شست‌وشو و نداشتن بوی نامطبوع اشاره کنیم.

پروتئین گلد کندی بیوتی

پروتئین هونما

قیمت «مواد پروتئینه مو هونما» نسبت به دیگر مدل‌های موجود در بازار کمی بالاتر است؛ اما این محصول خاصیت درمانی دارد و به خوبی می‌تواند موهای شما را بازسازی کند. بنابراین اگر موهای خشک و بی‌حالتی دارید، با استفاده از پروتئین هونما می‌توانید آن را تغذیه کنید و به آنها طراوت و شادابی دوباره ببخشید.

از دیگر اثرات و ویژگی‌های پروتئین هونما می‌توانیم به ترمیم فیبر مو، آب‌رسانی قوی، افزایش درخشش موها، مناسب بودن آن برای انواع موها، احیاء ۱۰۰% و صافی بالای ۶۰% اشاره کنیم. اثر این پروتئین به میزان ۶ ماه روی موهای شما باقی خواهد ماند.

پروتئین هونما

تفاوت کراتین با پروتئین تراپی مو

صافی مو با پروتئین تراپی به دلیل مواد مغذی و روغن‌های معدنی خود، هیچ‌گونه تأثیر منفی بر روی موها ندارد، در‌ حالی ‌که کراتینه می‌تواند عوارض بسیار زیادی را به دنبال داشته باشد. در کراتین، موها صاف، نرم و ابریشمی می‌شوند، اما پروتئین تراپی علاوه ‌بر صافی، پروتئین‌های ضروری را فراهم کرده و مشکلاتی از قبیل، خشکی، کدری، موخوره و… را برطرف می‌سازد؛ بنابراین:

  • اگر به دنبال صافی بیش از حد مو هستید، کراتین روشی بهتر برای شما خواهد بود.
  • درصورتی‌که به دنبال بازسازی و احیا پیوندهای مو هستید، پروتئین تراپی انتخابی بهتر است.

تفاوت کراتین با پروتئین تراپی مو

هر چند وقت یکبار باید پروتئین تراپی مو را انجام داد؟

پروتئین ‌تراپی مو را می‌توان هر ۳ ماه یک‌بار انجام داد تا موها شکننده نشوند. این درمان باعث نرمی و لطافت موها می‌شود و صافی و براقی موها را برای مدت زمان طولانی حفظ می‌کند. اینکه در چه بازه‌های زمانی باید فرایند پروتئین‌ تراپی مو را تکرار کنید، کاملا به جنس و موادی بستگی دارد که استفاده کرده‌اید. بنابراین هر زمانی که حس کردید، موهایتان خشک و کدر شده و دوباره نیازمند صافی و پروتئین‌رسانی است، باید این فرایند را تکرار کنید. برای انجام صافی مو با پروتئین تراپی، می‌توانید از آرایشگری ماهر که در این زمینه اطلاعات کافی دارد، کمک بگیرید.

سخن پایانی

پروتئین تراپی مو روشی منحصر به فرد برای بازسازی و ترمیم موهای آسیب‌دیده است. این فرایند می‌تواند طراوت و شادابی را به موهای خشک و زبر شما بازگرداند. نکات مورد اشاره در این مطلب، می‌توانند اطلاعاتی مفید از این روش را به شما ارائه کنند و محصولاتی که معرفی شدند، می‌توانند در میان گزینه‌های انتخابی شما برای این کار قرار گیرند.

اگر شما هم تا به حال از پروتئین‌تراپی برای موهایتان استفاده کرده‌اید، تجربیات خود را در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید. به نظر شما این روش می‌توانددرمانی قطعی برای موهای آسیب‌دیده باشد؟

سوالات متداول

پروتئین‌های استفاده شده در تراپی مو کدامند؟

پروتئین‌های استفاده‌شده در تراپی مو می‌تواند شامل کراتین، کراتین هیدرولیزشده و سایر پروتئین‌های مرتبط با ساختار مو باشد.

آیا پروتئین‌تراپی مو برای همه موها مناسب است؟

بله؛ پروتئین‌تراپی مو برای بیشتر افراد مناسب است، اما بیشترین استفاده برای کسانی است که موهای آسیب‌دیده یا ضعیف دارند.

آیا پروتئین تراپی مو می‌تواند برای موهای رنگ‌ شده استفاده شود؟

بله، پروتئین‌تراپی مو می‌تواند برای موهای رنگ‌شده هم استفاده شود.

چرا بعضی وقت‌ها مو بعد از پروتئین تراپی خشک می‌شود؟

موهایی که بعد از پروتئین‌تراپی خشک می‌شوند، احتمالا بیش از حد پروتئین دریافت کرده‌اند و این ترکیبات روی موها رسوب کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.