مقالات

نحوه انجام پروتئین تراپی مو به چه صورت است؟

نحوه پروتئین تراپی مو در خانه

به دلیل افزایش تقاضا برای رنگ کردن مو، این کار در آرایشگاه‌های مختلف و توسط افراد گوناگونی صورت می‌گیرد که ممکن است حتی برخی از آن‌ها سابقه کافی برای انجام این کار مهم را نداشته باشند؛ عوارض زیادی که در پی اشتباه انجام دادن فرایند رنگ مو اتفاق می‌افتد بسیار زیاد است و صدمات جبران‌ ناپذیری را وارد می‌کند. یکی از راه‌هایی که می‌تواند میزان آسیب را تا حد زیادی کم‌تر کند، پروتئین تراپی مو است. شما می‌توانید این مواد مخصوص را از یک فروشگاه معتبر تهیه کرده و در سالن توسط افراد متخصص انجام دهید. نحوه پروتئین مو کار ساده‌ای نیست و باید دستورات را مو به مو پیش ببرید تا علاوه بر آسیب نزدن، باعث درخشیدن و سالم سازی موهای شما شود.

پروتئین مو یک روش جدید احیای مو است که به کمک آن می‌توانید به راحتی موهای خود را توسط افراد متخصص در سالن های زیبایی سالم سازی کنید. دقت کنید که این کار برای کسانی که موهای صاف‌تری دارند، مناسب‌تر است؛ زیرا درصد صافی آن کم‌تر و بیشتر از همه نقش احیا کنندگی دارد.

پروتئین تراپی مو چیست

آیا می‌دانید که سلامت و درخشندگی موهای انسان به میزان پروتئینی که در آن وجود دارد، وابسته است؟ پروتئین مو یکی از فاکتورهای اصلی زیبایی و سلامت موها محسوب می‌شود که از مشکلاتی نظیر موخوره، شکنندگی، ریزش، خورد شدن و … که افراد زیادی را به خود درگیر کرده است، رهایی می‌بخشد. اگر شما بتوانید با استفاده از روش‌های صحیح از موهای خود مراقبت کنید، پروتئین آن حفظ شده و شما موهایی جذاب و درخشان خواهید داشت؛ اما گاهی اوقات به دلایل مختلف از جمله رنگ کردن غیراصولی با مواد نامناسب، اتوکشی بسیار، استفاده از سشوار به صورت مداوم و… امکان دارد میزان پروتئین کاهش پیدا کند. از دلایل عمده از بین رفتن این مواد مغذی، حرارت است و اگر شما موهایی وز و موخوره دار دارید، باید سشوار را برای همیشه کنار بگذارید.

در روش پروتئین تراپی، مواد مورد نیاز مو که از ترکیبات کاملاً گیاهی تشکیل شده است، طی مراحلی روی ساقه مو گذاشته شده تا ساقه با جذب این مواد، به احیا و ترمیم خود بپردازد. اگر شما هم موهایی ناسالم و تقریباً صاف دارید، توصیه می‌کنیم که حتماً با این روش به سلامت موهایتان کمک کنید.

پروتئین تراپی مو چیست

نحوه پروتئین تراپی

اگر موهای شما هم آسیب دیده است و قصد ندارید تا با اتوکشی‌های مداوم در روش کراتین یا بوتاکس به آن‌ها آسیب بیشتری وارد کنید، می‌توانید از پروتئین تراپی کمک بگیرید. برای انجام این کار شما در ابتدا به مواد اصلی این فرایند نیاز دارید؛ به این ترتیب به هر میزان که موهایتان برایتان مهم است، باید به دنبال پیدا کردن بهترین مواد باشید. اصولاً در آرایشگاه‌ ها از بهترین مواد استفاده نمی‌شود و شما در نهایت هزینه زیادی نیز پرداخت خواهید کرد؛ به همین دلیل توصیه می‌شود در صورتی که قصد دارید موهای خود را پروتئین تراپی کنید، حتماً مواد آن را از قبل تهیه کرده و بعد از یک آرایشگر ماهر درخواست کنید که این عملیات را بر روی موهای شما انجام دهد.

نحوه پروتئین تراپی

پروتئین تراپی برای چه افرادی نیاز است

همان‌طور که اشاره کوتاهی کردیم، پروتئین تراپی مخصوص کسانی است که موهایی آسیب دیده دارند؛ به اصطلاح موهای شما زمانی آسیب دیده که موخوره‌های فراوان در آن دیده شود و یا اینکه حالت کشسانی پیدا کند. اگر موهایتان لخت و یا تا حدودی صاف است، انجام این کار باعث می‌شود تا موهایی صاف و درخشان داشته باشید. در اصل پروتئین تراپی به سالم سازی و احیا کردن موها کمک می‌کند و تنها ۷۰ درصد موها را صاف می‌کند. پس زمانی که می‌خواهید این کار را انجام دهید توقع نداشته باشید تا ۱۰۰ موهای فر شما تبدیل به یک موی لخت و صاف شود.

نحوه پروتئین مو

پروتئین مو بسیار ساده است؛ به شرطی که تمامی دستورات زیر را مو به مو دنبال کنید:

  • در ابتدا موهای خود را کاملاً بشویید؛ دو بار شامپو قلیایی بزنید تا آلودگی و چربی‌های اضافی آن گرفته شده و کاملاً تمیز شود.
  • سپس موهای خود را تا ۸۰ درصد خشک کنید و اجازه دهید ۲۰ درصد مرطوب بماند.
  • مواد پروتئین را کم کم به کمک براش از ساقه مو به فاصله ۱ سانتی‌متر از ریشه بگذارید و ۳۰ تا ۴۵ دقیقه صبر کنید.
  • در این فاصله می‌توانید به موهایتان مقداری حرارت دهید تا اثرات مواد بیشتر شود.
  • سپس تنها ۵ درصد مواد موهایتان را بشویید.
  • بعد نوبت به خشک کردن موها می‌رسد؛ باد خنک سشوار را به موهایتان داده و آن‌ها را خشک کنید.
  • برای داشتن نتیجه بهتر است تا زمانی که موهایتان سبک شود اتوکشی را با دمای مناسب ادامه داده و در آخر از ماسک تثبیت به مدت ۲۰ دقیقه استفاده کرده و آبکشی کنید و با باد سشوار کاملا خشک کنید.

 

نحوه پروتئین مو در خانه

عوارض پروتئین مو در خانه

 اگر تا به حال تجربه رنگ کردن و یا انجام فعالیت‌های آرایشگری را نداشته‌اید، بهتر است که این کار را در منزل انجام ندهید! عوارض خاصی به دنبال انجام دادن این فرایند وجود ندارد، اما ممکن است که شما از انجام دادن آن خسته شوید. دومین نکته این است که شما به تنهایی نمی‌توانید پروتئین مو در خانه را استفاده کنید؛ زیرا دسترسی به قسمت‌های پشت سر سخت بوده و در صورتی که مواد به ریشه موها بچسبند، امکان ریزش و یا خارش را به وجود می‌آورد.

نکات پروتئین تراپی

مهم‌ترین نکته‌ای که برای انجام این کار وجود دارد، میزان تمیز بودن موها، مرطوب بودن آن‌ها قبل از مواد گذاری، انجام مراحل مواد گذاری، تایم استراحت و شستشوی تنها ۵ درصد از مواد و در نهایت نوع اتوکشی است. اگر شما نتوانید هر کدام از این مراحل را به نحو احسن انجام دهید، کار پروتئین تراپی به مشکل می‌خورد. در نهایت سعی کنید اتوکشی را با درجه متوسط انجام دهید تا موهای نازک و حساس شما آسیب زیادی نبیند.

اگر موهای شما نازک است، زمان مواد گذاری را به ۴۰ دقیقه تغییر دهید و در صورت ضخیم بودن، ۶۰ دقیقه زمان مناسبی است. اگر مواد شما غلیظ شد، می‌توانید به ازای هر ۱۰۰ گرم مواد، ۱۰ گرم  آب جوشیده شده سرد اضافه کنید.

نکات پروتئین تراپی در خانه

انواع روش‌های پروتئین تراپی مو

روش انجام پروتئین مو  تقریباً یکسان است و تنها تفاوتی که در این بین ممکن است وجود داشته باشد، در مرحله آخر بوده که برخی از آرایشگران توصیه می‌کنند تا مقداری از مواد شسته شود و برخی دیگر پس از اتوکشی و گذشت ۴۸ ساعت اجازه شستشو می‌دهند. حتماً قبل از انجام این کار، روش کاری که بر روی بسته بندی نوشته شده است را با دقت مطالعه کنید تا بتوانید یک فرایند عالی را برای احیاسازی موهایتان پیش ببرید.

جمع بندی

پروتئین تراپی یکی از راهکارهای بسیار مهم و اساسی برای احیاسازی موهای آسیب دیده است که شما می‌توانید با استفاده از روشی که در مطالب بالا گفته شد، این کار را در سالن های زیبایی و زیر نظر افراد متخصص انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با پروتئین مو، با کارشناسان شاهانو تماس حاصل کنید.

سوالات متداول

آیا پروتئین تراپی موهایم را صاف می‌کند؟

در اغلب موارد به کسانی که موهای فر دارند و می‌خواهند با این کار موهایی صاف و درخشان داشته باشند، توصیه نمی‌شود؛ زیرا پروتئین تنها ۷۰ درصد قابلیت صاف و شلاقی کردن موها را دارد و وظیفه اصلی او برای سالم سازی موها است.

آیا پروتئین مواد شیمیایی است؟

اگر این محصول را از یک فروشگاه معتبر تهیه کنید، مواد اولیه آن تماماً گیاهی خواهد بود و به شما آسیبی نمی‌زند.

چگونه این پروتئین مو را سفارش دهم؟

می‌توانید همین حالا به قسمت محصولات رفته و پروتئین مدنظرتان را انتخاب و آن را به سبد خرید خود اضافه کنید.

4/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *