مقالات

نانو کراتین مو چیست و چه تفاوتی با کراتین مو دارد؟

تفاوت کراتین مو با نانو کراتین مو

عوامل مختلفی باعث می‌شوند که مو‌ها به مرور زمان مانند قبل زیبا و خوش حالت نباشند. در صورتی که فکر می‌کنید که مو‌هایتان زیبایی قبل را ندارد، نگران نباشید. این مشکل با راهکاری ساده قابل حل است. آیا تا به حال روش‌ها مختلف را امتحان کرده‌اید و نتیجه‌ای نگرفته‌اید؟

به شما پیشنهاد می‌کنیم که از کراتین یا نانو کراتین استفاده کنید. شاید این سؤال ذهن‌تان را درگیر کرده است که از بین این دو گزینه باید کدامیک را انتخاب کنید؟ به منظور پاسخ به این سؤال باید با فرق کراتین مو با نانو کراتین بیشتر آشنا شوید.

زیبایی موها در داشتن چهره‌ای جذاب‌تر تاثیر بسزایی دارد. همه خانم‌ها به دنبال راهی کاربردی برای داشتن مو‌هایی زیباتر هستند. این محصولات می‌توانند در صورت استفاده اصولی، مو‌هایی زیباتر را به شما هدیه دهند. در صورتی که خودتان دارای تخصص کافی برای کراتینه یا نانو کراتینه کردن مو‌ها نیستید، باید به سالن‌های آرایشی مراجعه کنید. پس اگر دچار آسیب مو شده‌اید، حتماً از محصولات مراقبتی استفاده کنید.

البته، قبل از بررسی این تفاوت‌ها، اطلاعاتی را درباره نانوکراتین و کراتین در اختیارتان قرار می‌دهیم. نانو کراتین، روشی کاربردی و جدید برای حفظ سلامت مو‌ها است. با انتخاب این روش می‌توانید زیبایی و خوش حالتی از دست رفته مو‌های خود را دوباره احیاء کنید. در روش نانو کراتین، قسمت‌های نازک و شکسته تار مو‌ها با مواد مخصوص پر می‌شوند. بنابراین، برای افراد دارای موهای شکننده و نازک، نانو کراتین بهترین انتخاب است.

کراتین، یکی دیگر از روش‌های مناسب برای رفع وزی مو‌ها است. محصولات مراقبت از مو که حاوی کراتین هستند، در حفظ استحکام مو‌ها تأثیر زیادی دارند. در صورتی که کراتین مو‌ها افزایش پیدا می‌کند، ریشه‌ها تقویت می‌شوند. از مزایای کراتینه کردن می‌توان به رفع وزی، خشکی و بی‌حالتی مو‌ها اشاره کرد. اما اثربخشی نانوکراتین در مقایسه با کراتین کمی بیشتر می‌باشد. بنابراین، تفاوت اصلی بین نانو کراتین و کراتین، در همین مورد است.

کراتین مو چیست؟

کراتین، ماده‌ی بسیار مهمی برای حفظ سلامت مو‌ها است. این پروتئین حاوی زنجیره‌ای از آمینواسید‌ها می‌باشد. روش کراتینه در درجه اول بر تغذیه و ترمیم مو متمرکز است. محصولات کراتینه، مواد مغذی ضروری برای موها را فراهم می‌کنند. بنابراین، از محصولات حاوی کراتین می‌توانید به عنوان روتین مراقبت از مو‌ها استفاده کنید. شما می‌توانید از محصولات دارای کراتین برای براق شدن و لطافت مو‌ها استفاده کنید. فرق کراتین مو با نانو کراتین، در میزان نتیجه‌دهی هر روش است.

کراتینه مو

نانو کراتین مو چیست؟

در محصولاتی که حاوی نانوکراتین هستند، از فناوری نانو استفاده می‌شود. به همین خاطر، کراتین به داخل مو‌ها به صورت عمیق نفوذ پیدا می‌کند. در نتیجه، اثربخشی این روش ماندگار است. بنابراین، فرق کراتین مو با نانو کراتین، در تکنولوژی به کار رفته برای تولید این محصولات مراقبت از مو است.

کاربرد نانو کراتین مو

در صورت استفاده از نانو کراتین، مو‌هایی براق و درخشان‌تر خواهید داشت. به‌علاوه، مواد نانوکراتین دارای قابلیت آب‌رسانی مو‌ها نیز هستند. شما می‌توانید با استفاده از نانوکراتین، رطوبت از دست رفته مو‌های خود را احیاء کنید. استفاده از این محصول در احیاء و ترمیم پیاز مو‌ها تأثیر زیادی دارد. فرق کراتین مو با نانو کراتین در کاربرد آن‌ها است.

کاربرد نانو کراتین مو

معرفی انواع کراتین مو

کراتین، پروتئینی مناسب برای مو‌ها است که برای رفع خشکی، وزی و زبری مو‌ها موردنیاز است. امروزه، از محصولات حاوی کراتین برای نرمی مو‌ها استفاده می‌شود. به‌علاوه، این محصول در جلوگیری از ریزش مو‌ها نقش زیادی دارد. بنابراین، اگر از مشکلاتی مانند ریزش، زبری یا خشکی مو‌ها خسته شده‌اید، خرید کراتین مو اصل را در برنامه‌تان قرار دهید. انواع محصولات لازم برای کراتین مو عبارت‌اند از:

کراتین برزیلی

کراتینه برزیلی، یکی از بهترین انواع کراتینه است. این محصول در درمان ورزی مو‌ها تأثیر بسزایی دارد. این محصول کراتینه می‌تواند نرمی و لطافت مو‌ها را به حالت اولیه برگرداند. در صورتی که دارای مو‌های فر و مجعد هستید، از کراتینه برزیلی استفاده کنید. کراتینه برزیلی می‌تواند رطوبت مو‌ها را احیاء کند. در روش کراتینه برزیلی، باید مراحل به صورت دقیق انجام شوند. در ابتدا، مو‌ها باید به محصول کراتین؛ شته شوند. سپس، روی مو‌ها را اتو مو بکشید.

ماده کراتینه باید حدوداً ۱ تا ۲ ساعت روی مو‌ها باقی بماند. لازم به ذکر است که میزان ماندگاری کراتینه برزیلی، تقریباً ۳ تا ۶ ماه است. کراتینه برزیلی از مواد شیمیایی ساخته نشده است و ضرری برای مو‌ها ندارد. بنابراین، با خیال راحت می‌توانید این محصول را برای کراتینه کردن مو‌ها استفاده کنید. با انجام کراتینه برزیلی، مو‌هایی لخت خواهید داشت. پس، همین حالا، این روش را برای داشتن مو‌هایی صاف امتحان کنید.

کراتین نرم‌کننده

کراتینه نرم‌کننده برای ترمیم مو‌ها مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. اما این نوع کراتینه کاربرد‌های دیگری دارد. از کاربرد‌های کراتینه نرم‌کننده، همان‌طور که از اسمش مشخص است، می‌توان به حفظ نرمی، لطافت و رفع فر و وز مو‌ها اشاره کرد. اگر فر مو‌هایتان ریز یا متوسط است، استفاده از کراتینه نرم‌کننده را به شما پیشنهاد می‌کنیم.
در این روش، از اتو مو برای تثبیت کراتینه نرم‌کننده در مو‌ها استفاده می‌شود.

میزان ماندگاری این روش را می‌توان به صورت تقریبی، حدود ۲ ماه در نظر گرفت. فرق کراتین مو با نانو کراتین در میزان ماندگاری این روش‌ها است. لازم به ذکر است که به دلیل اینکه مواد مورد استفاده در کراتینه نرم‌کننده طبیعی هستند، آسیبی به مو‌ها وارد نخواهد شد. بنابراین، با خیال راحت می‌توانید از کراتینه نرم‌کننده برای حالت‌دهی مو‌های خود استفاده کنید.

حتما بخوانید  نقد و بررسی محصولات برند پرایم

محصولات کراتینه مو

کراتینه ژاپنی

در روش کراتینه ژاپنی از ترکیب دو نوع کراتینه استفاده می‌شود. میزان ماندگاری این روش، تقریباً ۵ ماه است. این کراتینه برای مو‌ها با حالت‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. به منظور انجام این روش، محصولات کراتینه برزیلی با اتوی مخصوص روی مو‌ها آغشته می‌شوند. سپس، محصولات کراتینه ژاپنی به آرامی روی مو‌ها فیکس می‌شوند.

سپس، مو‌ها به آرامی ‌شانه ‌زده می‌شوند. اگر مو‌ها دارای ضخامت و زبری زیادی باشند، پروسه شانه زدن مو‌ها باید چند مرتبه تکرار شود. پس از اینکه این محصول به مدت یک ساعت روی مو‌ها باقی ماند، مو‌ها باید به صورت کامل شستشو داده شوند. این پروسه به طور معمول، ۴ تا ۵ ساعت طول خواهد کشید.

کراتینه اکسپرس

اگر مو‌های صاف دارید، به شما استفاده از کراتینه اکسپرس را پیشنهاد می‌کنیم. در کراتینه اکسپرس، ماده کراتینه روی مو‌ها آغشته می‌شوند. در مرحله بعد از اتو مو برای تثبیت مواد کراتینه استفاده می‌شود. این نوع روش کراتینه، به طور معمول ۶ هفته ماندگاری خواهد داشت. به منظور افزایش میزان ماندگاری کراتینه اکسپرس، مو‌ها باید با شامپو فاقد سولفات شستشو داده شوند.

نکاتی برای مراقبت از مو پس از نانو کراتین

بعد از اینکه از روش نانوکراتین برای ترمیم مو‌های آسیب دیده استفاده کردید، باید نکات مراقبتی را در نظر بگیرید. این نکات مراقبتی عبارت‌اند از:

  • از شامپو‌های مخصوص و فاقد سولفات برای ماندگاری بیشتر کراتینه استفاده کنید.
  • بعد از هر بار شستشو باید مو‌های خود را به صورت کامل خشک کنید تا کراتینه ماندگاری بیشتری داشته باشد.
  • در حفظ رطوبت و تأمین پروتئین‌های مو دقت لازم را داشته باشید.
  • تا پنج روز بعد از نانوکراتین نباید مو‌ها را شستشو دهید.
  • از بستن مو‌ها با هر وسیله‌ی اضافی اِجتناب کنید.

نانو کراتین برای چه کسانی مناسب است؟

روش نانوکراتین به عنوان مؤثرترین روش ترمیم مو‌ها شناخته می‌شود. معمولاً افرادی که با مشکلاتی از قبیل ریزش مو‌ها مواجه هستند، این روش را انتخاب می‌کنند. از سایر کاندید‌های مناسب برای نانوکراتینه کردن مو‌ها می‌توان به افراد دارای مو‌های وز و خشک اشاره کرد. به علاوه، کسانی که مو‌های زبر و بی‌حالت دارند، از کراتینه برای مو‌های خود استفاده می‌کنند. اگر جزء افرادی هستید که مو‌های فر دارید، می‌توانید برای صاف کردن آن‌ها از روش کراتینه استفاده کنید.

نانو کراتین مو چه کاربردی دارد

باید و نباید‌ها هنگام انجام نانو کراتین

بعد از اینکه پروسه نانو کراتین را انجام دادید، مو‌ها باید تا مدت ۳ روز در حالت طبیعی باشند. به هیچ عنوان نباید مو‌ها را پشت گوش‌ها ببندید. از اکسسوری‌ها برای بستن و جمع کردن مو‌های خود استفاده کنید. به‌علاوه، از خیس کردن مو‌ها تا سه روز پس از نانو کراتین باید خودداری کنید.

به منظور شستشوی مو‌ها بعد از سه روز، باید از شامپو‌هایی استفاده کنید که توسط آرایشگر به شما پیشنهاد شده است. در صورتی که به تمام این باید‌ها و نباید‌ها عمل کنید، روش نانوکراتین برای شما مؤثر خواهد بود. رعایت تمام این نکات مراقبتی، فرق کراتین مو با نانو کراتین نیست.

هزینه نانو کراتین مو چقدر است؟

به منظور احیای مو‌ها می‌توان از ترکیبی به نام نانوکراتین استفاده کرد. در آرایشگاه‌ها از نانوکراتین متناسب با حجم مو‌ها استفاده می‌شود. این محصول در کیفیت‌های متنوع توسط برند‌های مختلف تولید می‌شود. هر چقدر که کیفیت نانوکراتین بالاتر باشد، با قیمت بیشتری نیز به فروش می‌رسد. فرق کراتین مو با نانو کراتین، در هزینه‌های این دو روش است.

اگر به سلامت مو‌های خود اهمیت می‌دهید، کیفیت و اعتبار برند تولید‌کننده نانوکراتین را در نظر داشته باشید. شما می‌توانید پروسه ترمیم مو‌ها با نانوکراتین را به آرایشگر‌ها بسپارید. تفاوت اصلی بین نانو کراتین و کراتین، در احیای سریع‌تر موها است؛ چون نانوکراتینه به عمیق موها نفوذ می‌کند. در این صورت، هزینه نانوکراتین به فاکتور‌هایی مانند برند محصول، دستمزد آرایشگر و حجم مو‌ها بستگی دارد.

هزینه نانو کراتین مو

سخن پایانی

امروزه از روش‌های مختلف برای حفظ سلامت و احیای مو‌های آسیب دیده استفاده می‌شود. استفاده از محصولات کراتین و نانوکراتین، بهترین روش برای حفظ سلامت مو‌ها است. دانستن تفاوت اصلی بین نانو کراتین و کراتین، در انتخاب بهترین محصول اهمیت زیادی دارد. این دو محصول از نظر قیمت و کارایی با یکدیگر تفاوت¬هایی دارند.
شما می‌توانید برای رسیدگی بیشتر به مو‌های خود، انواع این محصولات مراقبتی را سفارش دهید. در فروشگاه شاهانو، انواع محصولات کراتین مو موجود است.

بعد از اطلاع از فرق کراتین مو با نانو کراتین می¬توانید یکی از این محصولات را سفارش دهید. در سایت شاهانو، محصولات مراقبتی مو با بهترین قیمت به فروش می‌رسند.
پس اگر به محصولاتی از قبیل پروتئین مو و کراتین نیاز دارید، به فروشگاه شاهانو سری بزنید. خرید آنلاین از شاهانو، بهترین انتخاب برای افرادی است که به دنبال فروشگاه آنلاین معتبر هستند که انواع محصولات مراقبتی مو را به فروش می‌رساند.

سؤالات متداول

بعد از کراتینه از چه محصولاتی نباید استفاده کرد؟

از شامپو‌های حاوی نمک بعد از کراتینه نباید استفاده کنید.

با چه نوع شامپویی باید مو‌ها بعد از کراتینه شستشو داده شوند؟

پس از کراتینه می‌توانید با شامپو‌های دارای پروتئین و فاقد سولفات، مو‌ها را بشویید.

آیا استفاده مکرر از اتو مو و سشوار بعد از کراتینه، روش مناسبی است؟

خیر. اگر به تازگی کراتینه کرده‌اید، نباید بیش از حد از سشوار یا اتو مو استفاده کنید.

تفاوت اصلی بین نانو کراتین و کراتین در چیست؟

فرق کراتین مو با نانو کراتین در میزان دوام و ماندگاری آن‌ها است.

از کراتینه به چه منظور استفاده می‌شود؟

روش کراتینه با تأمین مواد مغذی و موردنیاز مو‌ها در ترمیم و احیای آن‌ها نقش مؤثری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *